şükela:  tümü | bugün
  • uydunet'in vereceği yeni modem. yine castlenet firmasının ürünü. orjinalinde 2 adet harici anten var ama bunda yok. orjinalinde ac var ama bunda yok. dahili antenle acaba nasıl olacak?
    http://netmaster.com.tr/urun/68
  • yine ozellikleri gereksiz bir sekilde kirpilarak onumuze konulmus bir castlenet modemi
    (bkz: castlenet cbw3843g4s)
  • ofisteki printer'ı ethernet üzerinden bağlamama rağmen bir türlü ağda görünmesini sağlayamamama sebep olan modem.
  • yanında bulunduğunuzda 100 mbps hızın tamamını wireless olarak verebilirken, 15 metre uzağa gittiğinizde anca 35 mbps hız verebilen modem. insan gerçekten hayret ediyor nasıl bu kadar başarısız olabilir diye.
  • şimdi adamlar* bunu 144tl' den satıyor, yirmi dört aya bölmüş faturaya 6tl olarak yansıtıyor.. tabi insan ister istemez düşünüyor, zaten hakkında bu kadar kötü yorum ve şikayet olan bir modem, daha önce uydunete üye olup da üyeliğini bitirmiş ve bu modem de elinde kalmış olan insanlardan neden almayım? sonuçta onların da elinde kalmış bir işe yaramayacak tam bir atsan atılmaz satsan satılmaz durumu diye. ama bir bakıyorsun adam kablonetin 24 ay taksitle sattığı fiyattan bile daha pahalıya satmaya çalışıyor ikinci el modemi! sonra bunlara şark kurnazı deyince antipatik olursun. bir siz akıllısınız değil mi beynini siktiklerim?
  • sanıyorum macbook'larla bir problemi olan modem. bilgisayarı aldığım günden bugüne 1.5 yılda 100'den fazla ağa bağlanmışım. hiçbiriyle böyle saçma sapan bir problem yaşamadım. wifi bağlantısı kopmadan devam ediyorken internet bağlantım kesiliyor. wifi'yı kapatıp açmadan da sorun düzelmiyor. internette paylaşılan tek işe yarayan çözüm network konfigürasyonlarını temizlemek de sorunu 1 hafta gideriyor. sonrasında aynı problem. zamanla sorun o kadar sıklaşıyor ki 5dk'da bir wifi aç-kapa yapmak zorunda kalıyorsunuz. uydunet'in yolladığı teknik personel modemi resetlemek dışında bir çözüm üretemiyor. kavga dövüş getirdikleri yeni modem de aynı marka/model çıktı. sorunun çözülmediğini tekrar iletince modemi tekrar alıp gittiler peki tamir süresince kullanayım diye yerine hangi modemi bıraktılar dersiniz?

öyle ki 7 yıldır kullandığım uydunet'le yolları ayırmamıza neden olacak bu modem.
  • dns ayarı bile olmayan modemdir.

ayrıca 300 megabit wifi olduğunu iddia eden, ama bir türlü göremediğimdir. 72 üstünü göremedim, n modunu kapatınca 20 den 40'a çıkıyormuş ama çıkamadı. yolunu bilen varsa yeşertebilir mi ?

edit: frosties yeşertti, kendisine teşekkür ederim:

--- spoiler ---

bilgisayarınızın da 300mbps'ı desteklemesi lazım. eğer 72'yi görüyorsanız 20 mhz'de, bilgisayarınızın network kartı en fazla 150 mbps destekliyor demektir.

bunun yanında n modunu kapatmayacaksınız. o açık olmalı. obss varlığını devre dışı bıracaksınız. o zaman 40 mhz'e çıkarabilirsiniz. kontrol kanalı olarak da mutlaka 1, 6 ya da 11'i seçin. yoksa randıman alamazsınız.

--- spoiler ---
  • gigabit dahili kablolu ağda 480 megabitin üzerine çıkamadığımdır. ciddi ciddi router baktırmaya başladı bu modem bana. gigabit ağ, 300 mbps wifi desteği olan router önerisi olan yeşertirse sevinirim.

edit: amazon.com'dan tp-link archer c2 aldım. yol parası da dahil türkiye'nin yarı fiyatına yakın bir şeye geldi. netmaster'ı da bridge moda aldım. şu an mutlu mesut geçiniyorum ikisi ile.
  • güvenlik açığı olan modem. arayüze hangi şifreyi koyarsanız koyun modeme bağlı birisi modem arayüzüne giriş sayfasında sallama bilgiler yazarak giriş yapabiliyor modem ayarlarına. süs olsun diye koymuşlar sanırım şifre sorma ekranını.
  • bir baska guvenlik sikintisini suradan test edebileceginiz modem.