şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ferruh mavitunanın şirketi mavituna security tarafından geliştirilen web uygulaması güvenlik tarayıcısı. bir süredir beta testleri süren uygulamayı satışa çıkarmışlar.

  otomatik olarak bir web sitesini uygulama seviyesindeki güvenlik açıklarına karşı analiz edip güvenlik açıklarını raporlayabilir, ek olarak raporlamanın bir adım da ötesine geçip güvenlik açıklarını kullanarak aynı bir saldırgan gibi sistemden data çıkartabilir ya da sisteme tam erişim sağlayabilir imiş.

  (bkz: http://www.mavitunasecurity.com/)
  (bkz: http://ferruh.mavituna.com/)
 • netsparker tanitim videosu, http://vimeo.com/10000593

  tanıtım videosunda seslendirmeyi ferruh mavituna' nın ortağı yapmış, geliştiricisinin sesinden netsparker ile örnek bir tarama videosunu izlemek için http://vimeo.com/9957660
 • community edition'ı çıkmış.
 • ücretsiz community sürümü ve ücretli sürümleri, fiyat/özellik karşılaştırma tablosu şurada.
 • bir türk* tarafından geliştirilmiş ilk ve şimdilik tek web güvenliği tarayıcısı * yine ilk ve tek olan bir diğer özelliği için buraya buyrunuz
  daha genel bir kıyaslama örneği içinse sizi buraya alalım
 • sql injection konusununda ülkemizdeki en iyi beyinlerden bir olan ferruh mavituna ve ekibinin yazmış olduğu web açık (vulnerability) tarayıcısı. ücretsiz sürümünü denemiş biri olarak, yazılım ara yüzünün birçok türk yazılımının aksine çok profesyonel bir görünümde olduğunu söyleyebilirim.

  profesyonel sürümle standart sürüm arasında bir fark olmamasına rağmen, fiyatları neden farklı anlayamadım. ancak bu sürümlerde local file ınclusion, remote file ınclusions, remote code ınjection, cross-site scripting gibi açıkların taranması bu sürümleri satın almak için çok önemli bir neden.

  her ne kadar londra'da yaşasa da türklerin böyle şeyler yaptığını görmek gurur verici. ülkemizdeki bazı güzide kurumların bu programı satın aldıklarını duydum, daha bir gurur duydum.
 • referans yelpazesini genişletmiş ve sağlam referanslar edinmiş web güvenlik tarayıcısı.
 • penetration testerlar için kullanımı şiddetle önerilen bir tool (araç).
 • 40 milyon usd fon almış şirket.

  https://siliconangle.com/…ecurity-scanning-product/

  kurucusu ferruh mavituna 2000'lerin başından beri ağ güvenliği konusunda bir şeyler yapıyor. kendisi bildiğim kadarıyla lisans mezunu bile değil fakat türkiye'deki en baba üniversiteden mezun olan bilgisayar mühendislerinin yapamayacağı şeyleri başardı ve şuanda ingiltere'de yaşıyor.

  bu noktada kendisi üzerinden türkiye'deki eğitim sistemi ve türkiye'deki girişimcilik konuları hakkında analizler yapılabilir. bence gayet açık ama yine de anektod olarak yazmak istedim.

  netsparker'a dönecek olursak şuradan bazı müşterilerini görebilirsiniz;

  https://www.netsparker.com/…lity-scanner/customers/

  içlerinde nato, nasa, homeland security, cisco, microsoft... gibi kurumlar var.
 • the queen’s award’a layık görülmüş über şirket.

  link