şükela:  tümü | bugün
  • elon musk'ın neural lace fikrini gerçekleştireceği yeni şirketinin adı. buna göre insan beynine yerleştirilecek ai yazılımı ile advanced beings olmanın tadını çıkarabileceğiz. musk der, musk yapar.

http://www.theverge.com/…puter-interface-ai-cyborgs

(bkz: cyborg)
    (bkz: cyberpunk)
  • "aslında zaten cyborguz. tek sorun outputun yavaş olması. et çubuklarının (parmak) hızı ile sınırlanıyoruz." gibi bir konuşma yapmıştı birkaç kez. bunu aşmak için de doğrudan beyne bağlanan/tümleşen bir tür bağcık ile bilgisayarlarla aramızdaki bant genişliği probleminin çözülebileceğini öne sürmüştü. birkaç saat önce de neuralink'in duyurulması ile bunun ciddi bir girişim olduğu netleşti. hayırlısı be eloncum.
  • ulan ne cabuk acilmis basligi. elon reyizin yeni firmasi. buyuk olaydir efendim. elon musk hakli olarak uzun zamandir singularity evresine gecilmeden bisiler yapmazsak yapay zekanin oyuncagi oluruz diyordu. buna cozum olarak da bir cok akli basinda bilim adami, filozof gibi transhumanism'i on kosul kosuyordu. bununla ilgili bir adim attigini gormek keyfime keyif katti. oyle bir keyif ki anlatamam. resmen gelecekte yasiyoruz yahu. vay amk.
  • matrix'e bir adim daha yaklastiran gelisme.

skynet -> google

matrix -> neuralink

the one -> elon reyiz
  • moruk bu adam muhtemelen afrika kitasinin toplam zekasindan daha fazlasini kendi kucuk kafatasi icinde tutuyor.

burada irkcilik yok, adami yuceltiyoruz, adam afrikali zira, serefsizlik yapmayin.

fakat bu dayi dunyanin gelecegini yonlendirmeyecekse ben de bir sey bilmiyorum.
  • gelecegin savainda karbon temellilerin yok olmamak adina actigi yeni cephe. (azalarak tukenecegiz)
  • hayat ne tuhaf, vapurlar falan..
    https://www.youtube.com/watch?v=fuinaim-kd4
  • kısa ve orta vadede ortaya somut bir gelişme koyulamayacağını düşündüğüm, bir yandan da elon musk'tan her şey beklenir düşüncesi ile beni heyecana gark eden oluşum. umarım tesla'da ve spacex'te olduğu gibi bizi hayran bırakacakları çalışmaları görmeye ömrümüz yeter.
  • ve turkiye osmanli gunlerine geri donmek, meydanlarda savasmak ve yok yere olmek icin evet/hayir halk oylamasi yapacakken...

amerika'da adamlar olumsuzluge ilk adimlarini atiyor..ve sirketin adini neuralink. corp. koyuyor.

saygi ile egiliyoruz onunde elon musk.
  • genel olarak yapay zekanın, insan zekasına olabildiğince yakınsamasına odaklanıldığı bir elon musk projesi.

elektrik-elektronik, bilgisayar, mekanik, metalurji-malzeme mühendislerinin yanı sıra tıp, psikoloji, sosyoloji gibi geniş yelpazedeki alanlardan staj ve olanakları sunabilecek bir projedir aynı zamanda. öncelikli alımlar elbetteki deneyimli profesyoneller olacaktır, fakat yine de pozisyon kovanalabilir.

takip etmekte yarar var.