şükela:  tümü | bugün
 • eskiden nefesi kuvvetli hocaların iyileştirdiği kişilerin torunlarını günümüzde nöroformatçılar iyileştiriyor.
  (bkz: format at düzelir)
 • facebookta bu isimle videolar yayınlayan bi oluşum var.. meşazım onlaradır..

  yayınlamayın kardeşim. noolur mal mal şeyler yayınlamayın.. sağdan soldan bulduğunuz videoların orta yerine skik bir çeviri ile grameri ebesine ters bakmış cümleler yazıp yayınlamayın..

  o videolar zaten enteresan şeyler, gerizekalıya anlatır gibi açıklamalarla kendinizi bozmayın..
 • facebookta devamlı videoları ile karşılaştığım oluşum.
  sikko sikko videoları editleyip sanki dünyanın sırrını açıklar gibi yayınlıyorlar.
  bir konuyu sonunda ... bulunan devrik cümlelerle anlatınca gizem kattığını önemli gibi hissettirdiğini düşünüyorlar muhtemelen.
  istek dışı bir iki cümlesini okuduğum zaman sinir krizi geçiriyorum.

  görmeyi böyle şeyleri kameralarda....
  hak etmiyor muyuz ülkece?...?..?...

  şu karikatürle yazımı sonlandırırken, aynı şeyi metinleri hazırlayan dingile yapmak istiyorum.
 • facebook sayfasında zaman zaman "sır kapısı" bilimselliğinde videolar paylaşan ekip.
 • kendi kendime giyinmeyi ogrendigim zaman baslamis olabilir, cikardiklarimi ters yuz birakmamam, muhakkak duze cevirip katlayip yerine koymam gerekliligine inandirilmam. annemin meshur "isin ters gider sonra" gerekcesi ile surekli pekistirilen bu adetin pesini, sacma oldugunu, sartlanmis oldugum icin yaptigimi bilmeme ragmen birakamadim.

  iki elim kanda bile olsa aceleyle yatagin ustune firlatip attigim son parcayi duzeltmek icin kendime kizarak yari yoldan dondugumu bilirim. annemin, cik cik cik, isin rast gitmeyecek bugun" sozu kulaklarimda cinlayarak.

  cocuga duzenli olmayi ogretirken boylesine sartlamalara gerek var miydi? yoktu.

  gece karabasanlar gormemize neden olan bir suru gereksiz adetler de: tabakta birakirsak arkamizdan kosacak pirinc taneleri (bazi evlerde ilerde sahip olunacak cocuk sayisinin gorgesi oldugunu da duydum) arkamizdan aglayacak ekmek parcalari, ugursuzluk getiren ters donmus terlikler, ve sonunda okunmus sulari icerek okunmus pirinc tanelerini yutarak sinav'a giden yavrular.

  o okunmus pirinci yutanlarin pirinc tanesi kadar kalp pili uretmeleri imkani bizde goruldugu uzere sifir oluyor, sinav'i kazansalar dahi.

  baski her yerde, bas kaldirabilmek ve toplumun baskisina karsi durabilmek herkesin harci degil.
 • barış muslu tarafından geliştirilen, göz hareketleri ve bir takım nörolojik vuruşları içeren psikolojik sistemler bütünü. eğer ne yaptığınızı biliyorsanız gerçekten de çok etkilidir.

  özellikle travmaların beyindeki etkisini azaltır. bir kaç saatlik ciddi ağlamalı seanstan sonra, yaşadığınız kötü olayın üzerinizde hiç bir etkisi kalmaz. etkisi için olayı hatırlamak ve konsantrasyon olmazsa olmazdır. bu ikisi de yoksa denemeyin bile derim.
 • sanırım barış muslu'ya ait bir oluşum. facebook sayfaları var. sürekli haftasonu 2 günlük seminerlerinin reklamı dönüyordu. fiyatını merak ettim, mesajla sordum. neymiş efendim sadece telefonda fiyat bilgisi verilebilirmiş. 444'lü bir numara verdiler. tabi ki aramadım. neden kursun ya da seminerin adı her ne haltsa fiyatını açıklamaktan imtina ediyorlar? herkese farklı fiyat mı çakıyorlar? ilginç...
 • sonunda eğitimine de gittiğim mucizeler yaratan sistemdir. tahmin edin bu konuşanlardan hangisiyim...

  https://www.youtube.com/watch?v=olwvrk67wi0
 • artık dostum olan biri tarafından geliştirilmiş sistemdir. 3 sene önce yaşadığım bir sorunda çok büyük faydasını görmüştüm. o zamanlar yolun başındaydı. geçen gün etiler'deki recrea academy olarak açtıkları ofislerini ziyaret ettim. çok güzel bir yer olmuş.

  bu arada sanılanın aksine kendisi birebir çalışma yapmamaktadır. uzun bir süre neuroformat eğitimine tabii tutulmuş psikolog kökenli insanlar veriyor zaten danışmanlıkları.

  bu kadar kişinin çarkına istemeden de çomak sokan biri için doğru bir hareket olmuş kanımca.