şükela:  tümü | bugün
  • kutusunun üzerinde b grubu vitamin kombinasyonu yazan işkence aracı ilaç... iki ampul içinde bulunup, şırıngada karışıp, kalça kısmından kas içine nufuz eder bu meret... nufuz ettiği yerleri gayet güzel yakmasının akabinde bir iki saatlik bir ağrıda cabasıdır... doktorunuz bu ilacı yazmak istediğinde, kıçınızı deldirmeye alışık değilseniz kesinlikle olmaz demeniz gerekmektedir.. ama ben alışığım tabi.. (kendime kötü bişi dedim sanki, neyse...) çin felsefesi ile dayanıyorum acıya...
  • (bkz: neurovit)
  • her gün kıçımı gören doktorun deyişiyle, bu iğneyi hasta kendi ağrıyan yerlerini unutsunda sırf kıçının yanışını, ağrısını düşünsün diye verirmiş doktorlar hastalarına.. doğruluk payı yüksek aslında..

ha birde, yıllardır üstüne oturduğum kıçımın varlığını farketmemi, değerini anlamamı sağlamıştır ayrıca.. teşekkür ederim verenede, üretenede..
  • vitamin iğnesi. iğne ilk vurunmalarda o kadar çok yakmasa da sonlara doğru ağlatacak kadar çok yakar. ayrıca vurunduktan haftalar sonra bile soğuk havalarda iğne yerleri sızım sızım sızlar.
  • diş apsesinden kaynaklanan kısmi yüz felci icin kullandigim, beni benden alan ilac. hemsire "bu biraz yakar yalnız" diyorsa toparlanip kaçmak lazim aslinda. ama uyuşmuş bir suratla gezmek de eğlenceli değil ki.
  • steril
    5 ampul tip 1
    5 ampul tip 2

içeren beş dozluk kutular halinde piyasaya sürülmüş b grubu vitamin kombinasyonu.

kediye yapıyorum, insan hayvan farketmiyor sanırım.
  • bir hafta sizi yatağa yapıştıran hastalık için pes edip antibiyotik iğne istemeye gittiğiniz doktor bunu veriyor bir süredir antibiyotik hap kullanıyorsanız. amacın iyileştirmekten ziyade acınıza odaklanıp hastalığı unutturmak olduğunu sona çakıyorsunuz tabi. o beyaz sehpadan bozma yatakta..
  • hakkında söylenenlerin doğru olduğunu tecrübe ettiğim b grubu vitamin iğneleri..
    yakıyor, saatlerce ağrıtıyor , iki büklüm ediyor insanı iğnenin ucunda..
    ama tabiki ki dayanılmaz değil..
  • eger bagirsaktan b vitamin emilimi sorunu yasiyorsaniz bu sorunu asmak icin kullanilmasi elzem olan ampul.
  • yeni adı norogrizovim