şükela:  tümü | bugün
 • istanbul başakşehir'de "dünyanın en büyük et restoranı" mottosu ile açılan mekân. gitmedim, denemedim fakat epey iddialı olduğu kesin.
 • mangalbasindan hallice servisi kotu fiyatlari kol gibi olan anlamsiz bir mekan. ıcine birde kasap sarkuteri falan yerlestirmisler, yersen
 • istanbul başakşehir'de "nevada... uzaklardan geçiriyoruz" mottosu ile açılan mekân. gitmedim, denemedim fakat epey kazık olduğu kesin.
 • başakşehir'de içkisiz steakhouse konseptli, oldukça yeşil mekan. etleri kaliteli ancak hiç tuz katmadan pişirilmesi eksi puan, yediklerim arasında en etkileyici olan soslu şaşlık kesinlikle denemeye değer bir lezzet. garsonlar son derece güleryüzlü ve nazik, dekorasyon iyi, et güzel ancak aile kebap salonu mu olsam steakhouse mı olsam kararsız kalmış bir yer olduğunu düşünüyorum. fiyatlar standart diyebilirim, bir daha gideceğimi sanmam ancak yolu oralara düşen güzel et yemek isteyenler deneyebilir.
 • müthiç bir yatırım yapılmış. iç dizayn oldukça başarılı. locası, barbekü odası, havuzu, köprüleri.. girişte et seçerken kıvam sorulmamasını beklemiyordum. tabi ki eti tanıyan şefleri vardır fakat bana henüz denk gelmedi. olabildiğince orta noktadan şunu belirtlemiyim ki; iki kişi gidip, tıka basa değil de, doyup çıkmak için kişi başı minimum 100 tl olunur. buna göre gitmeden önce planınızı yapabilirsiniz. şaşlığı istanbul'un en iyisi olabilir. et hakkında bilgiler vererek gezen kovboy iyi fikir. etleri kendi çiftliklerinde yetiştirdikleri hayvanlardan elde ettiklerini söyledi. lezzet kalitesi olarak şu anda mekanın ve yatırımın bir tık altında. fakat çok da büyük olmayan ama oldukça önemli bir iki dokunuş ile çok rahat ilk 3'e oynar..
 • an itibari ile kilo hesabı antrikot 185 küşleme 200 tl dir. polemik yapmadan sadece et yiyerek tıkabasa doymak için kişi başı minimum 150 tl para ödemen gerekli. etleri inanılmaz lezzetli mekan kocaman. kapalı ortam olmasına rağmen belkide türkiye'nin en ferah mekanı burasıdır. içinden ırmak geçiyor. bir kaç tane kopru var. hatta içinde mağaza corner ları bile var. giysi, kuyum, osmanlı şekerlemeleri falan var.

  fakat şu anda 3. köprü plansızlığı yüzünden ikitelli ve mahmutbey kilit durumda. sınır kapısı gibi her yerde kilometrelerce tır kuyruğu var. bu yüzden buraya akşamları ne gelebilen olur ne de buradan evine gidebilen. o yüzden batma riski var.
 • tanıtım videosu bir adet kovboy şapkalı sakal barındırmaktadır. o şovlar el kol beden hareketleri, biberliği havaya fırlatmalar falan ne lan. benim önümde, sipariş verdiğim ete yapsa eti kestiği tahtayı şaaak diye tam suratının ortasına yapıştırırdım herhalde.
  https://www.youtube.com/watch?v=edxbx7mpck4
 • tam bir ihale kovalayan ak gençlik mekanı. ne eksik ne fazla. tam. çıkışında da keyf-i aliy-ul âlâ cafe'de nargile sefası var.
 • 4 kişi ortalama bir açlıkla ; eti, salatası, çayıyla 300 tl gibi bir rakamla kalktık. doyduk.

  fiyat cinsinden bu şekilde. diğer steakhouse mekanlarıyla kıyasladığımdan çok az biraz pahalı kalıyor o da kayda değer bir pahalılık değil. normal diyip geçiyoruz.

  ete laf edemeyeceğim gayet güzeldi.

  ortam, ambians güzel.

  fakat bu mekanın çok çok kötü bir özelliği var. servisi gerçekten çok berbat bu mekanın.

  gerçekten berbat ilk iki kişinin yemeği zamanında geldi, diğer iki kişinin yemeği hiç abartısız 25 dakika sonra geldi ki bir steakhouse mekanına gittiyseniz muhtemelen yiyeceğiniz şey olan lokumdu söylediğimiz şey de. garsonlar sürekli etraftalar ve bolca varlar ama sizi görmemek için ellerinden geleni yapıyorlar; ezkaza görüldünüz diyelim; ya geçiştiriyorlar ya tamam efendim diyip hiç bir şey yapmıyorlar. hiç profesyonel değiller. servisin her aşamasında sıkıntı yaşadık. sipariş, takdim, hesap hepsi sorunluydu. üstelik çok dolu da değildi.

  çok ayrıntıya girmeden diyeceğim odur ki buranın yemeği güzel servisi çok kötü. bir daha gider miyim? gitmem.

  not: böyle şeyler benim pek ilgimi çekmez ama nevada steakhouse'nin kitlesini bariz biçimde muhafazakar kesim oluşturuyor. kadınlar hep çarşaflı. sevgilimle gideyim falan derseniz -ve çarşaflı değilse-, tüm gözler üzerinizde olacak...
 • biz fakirgiller olarak, gittiğimiz her steakhouseda hamburger yiyoruz.
  eve döküm tava aldım, canımız et istediğinde üzeri çizikli löp etler yapıp ucuza yiyebiliyoruz. hem de yapma keyfi, evde "bana bundan sonra sam-et diyeceksiniz ulan" diye gezmelerim de cabası.
  fakat ne yaparsam yapayım, evde kıyma türevlerini beceremiyorum. köfte yapıyorum kıvam tutmuyor, ya çok kuru ya da çok cıvık oluyor beceremiyorum. hamburgeri de böyle sunumuyla, patatesleriyle beceremiyorum. evde sağlıksız ortamlar yaratmak istiyorum, olmuyor.
  neyse, ara sıra böyle iyi hamburger yemek istediğimizde civar steakhouseları dolaşıyoruz. önceki gün de nevada'ya gittik. öyle et gurmesi değilim, buldum mu yerim, yok az pişmiş yok şöyle böyle diyemeyeceğim. tespit ettiğim ana hususları paylaşıyorum.

  - otopark sistemi güzel, arabanı kalkmadan kumanda ile çağırabiliyorsun. civardaki farika, ciğeristan vs gibi mekanlarda görmemiştik.
  - masaya oturduk hop su açtılar , ikram maksatlı. ulan 2 liralık su ama gerçekten insanın hoşuna gidiyor. (evet fakirim)
  - önden getirdikleri ekmekçikler epey güzel. 2 liralık ekmek ama insan seviniyor.*
  - servis hızlı / yavaş bir şey diyemeyeceğim. biz zaten 'getirseler de yesek' diye beklemedik. o sırada ahşaplı, taşlı, havuzlu tasarımlarla bezenmiş ortamı izledik. içerisi çok büyük olduğu için kalabalık olmuyor, doğru düzgün sohbet ediyor, yemek bekliyorsunuz.
  - eşim cheseburger yedi, ıssırabildiğim kadarı ile fena değildi*. ben lokum burger yedim, belki lokum güzeldir ama hamburger içinde soğumuş oluyor, servisle ilgili bir problem değil ama tekrar tercih etmeyeceğim. hamburger fiyatları hemen her yerde benzer.
  -ikram olarak semaver çay geldi. üstünde de yer fıstıkları, sıcak böyle. insan seviniyor, söylemiş miydim?
  - tuvaletler çok temiz, mescid var, abdest alma yerleri düşünülmüş. tam bir kapitalist müslüman gibi hissedebilirsiniz kendinizi. *
  - çıkarken köy yumurtası, zeytinyağ, zeytin, bal vs alabileceğiniz ayrı bir bölüm yapmışlar. uğrayabilirsiniz.

  velhasıl memnun kaldık. tekrar gider miyiz? gideriz.