şükela:  tümü | bugün
  • yakin bir arkadasimin kizi nevbahar. dogumda medicalpark hastanesinin ihmali yuzunden hayati karardi.

haber video linki

tum surec su baslikta;
    (bkz: 3 eylül 2010 medical park rezaleti)

8 yildir adalet ariyor. seslerini duyurmaya calisiyorlar. eksisozluk'teki rezalet basligi ses getirmedi. hastane yonetimi olu taklidi yapiyor.

ailenin tek istegi kucucuk bir kizin hayatini karartanlarin ceza almasi.

edit: nevbahar'ın annesinin hypotermia15'e ithafen cevabını iletmemi istedi. noktasına virgülüne dokunmadan iletiyorum;

hypotermia15 e cevabımdır... önce ileteyim, kişinin kendi canı yanmayınca gayet mantıklı olabiliyor... ben bir anne olarak, yaşatılan acı ile o kadar mantıklı kalabildim ki... kısasa kısas istemiyorum... suçluların ceza almasını istiyorum... ayrıca enerjim de, bir nöroloğun "çocuğun, patates çuvalı gibi olacak" demesine aldırış etmeyecek kadar da engin idi! endişe etmeyin... yapabilecekler var demişsiniz doktor bey ya da hanım, tüm evrakları edindim zamanında hastaneden, yardım etmek isterseniz, seve seve paylaşırım sizinle... habersiz çektikleri kırık mevcutlu tomografiyi, ekimozlu küvöz fotoğrafını, usg leri... sizin, bunlara bakıp, gerçeği gördükten sonra cesaretiniz olacak mı açıklama yapmaya?
  • x ceza alsin, y olsun, z batsin diye degil de bir soru iceren isyan. tazminat, para vs degil. ne olduysa ortaya ciksin, sorumlular varsa hesap sorulsun isteyen bir aile var. beklentiler dunyanin pek cok medeni ulkesinde standart kabul edilen seyin saglanmasi sadece ama genis kitleler tepki gostermedikce bizde bir sey yapilmiyor, ilerlemiyor, duzelmiyor.

insan sahiplenilmek, onemsenmek icin, yasamak gibi temel haklarini alabilmek icin toplumun bir parcasi oluyor. ancak toplumun bir parcasi olmanin tum goturulerini odeyen turk insani hicbir getirisini alamiyor. sonuc da toplum gibi gozuken bireyler kalabaligi...

eksideki basliklar bu yuzden etkili olabiliyor. biraz olsun sadece birey olmaktan siyrilip topluluk olalim, sesin duyulmasini saglayalim. en azindan bu basligi canli tutun ki tepki buyusun, sesin susmayacagi gorulsun. varsin uzun uzun tespit, methiye icermesin ama baslik susmasin.
  • umarım adalet yerini bulur, çok yazık olmuş.
  • söz konusu başlığa da yazmıştım. umarım gerçek ortaya çıkar ve küçücük bir kız çocuğunun hayatını karartanlar cezasını çeker.
  • herşeye başlamadan önce:
    (bkz: 3 eylül 2010 medical park rezaleti)

medical park bahçelievler ve onunla ilgili belirli kurumların, ilgili hastanede doğan ikiz bebeklerden bir tanesinin kafatasını bir şekilde çatlatmaları ve yıllardır akla gelebilecek en etiksiz ve ahlaksız şekillerde bu hata için açılan hukuk yollarını kapamalarını, kendilerini aklamaya çalışmalarını özetler.
    2010 yılından beri ailenin sürdürdüğü hukuki savaşın yanında, bir de işin psikolojik yanı var. bu başlığı okuyan herkesin, bir anne ve bir aile için, adaleti istediğini biliyorum. bunun için başlık aynı zamanda (bkz: up)