*

şükela:  tümü | bugün
 • tek albümde dünya ne kadar sarsılır sorusunun cevabı.
  gerçek punk hareketinin miladı olan albüm.
  o kadar beceriksiz adamların 1 arada böyle müthiş 1 şey yapabilmeleri büyük 1 vakadır.
  öte yandan (bkz: johnny rotten) ve sözleri hareketin kaptanıdır.
 • sex pistols'un tek yasal albümüdür.
 • muzik tarihinin milatlarindan biri. asagidaki gibi:

  1- holidays in the sun
  2- bodies
  3- no feelings
  4- liar
  5- problems
  6- god save the queen
  7- seventeen
  8- anarchy in the uk
  9- submission
  10- pretty vacant
  11- new york
  12- emi
 • nevermind degil, never mind diye bagirmak istedigim gercek adi never mind the bollocks, here's the sex pistols olan album.
 • şöyle bir gelmiş geçmiş en iyi debut albümler sıralaması yapılsın da bu albüm #1 olmasın, o listeye sıçarım ben.
 • insanın beşer senelik periyotlar dahilinde dinlemesi gereken bir albumdur.

  boyle bir tanımla bu tarz bir album için kısmen çok genel tanımlama olmuştur farkındayım. biz bunu şöyle açalım ;

  bu tanımlama aslında her tür edebi,görsel , işitsel eser için uygundur. zira insanın kişisel gelişimi ile yaşadığı evrim sonucunda herhangi bir sanat eserinden aldığı tad orantılı olarak değişmektedir ya ? hani gerçekten böyle bir klişe mevcuttur ya ? dışarıdan duyulur ya hani "ben kaşağıyı 8 yaşında okuduğumda b vitamini gibi gelmişti , şimdi 29 yaşındayım steroid etkisi yarattı" , gibi.

  konunun ne kadar dışında , ne kadar uzağında olduğumun farkında olmadan belirtiyorum ki işte bu albumu bu periyotlar dahilinde dinliyorsanız ve hala yukarıdaki gibi saçmalıyorsanız, zeki müren yukarıda bir yerlerde huzur içinde gülümsüyordur.
 • punk'ın aydınlık yüzü bir avuç ticari veletin 1977'de çıkardığı albüm. ingilizler iyi reklamını yapar bizim bihaber gençlik de yer bu malzemeyi. sex pistols'ı da en iyi punk grubu herşeyi başlatan falan diye tanımlarlar iş biter. gelecek nesiller de yalan yanlış bilgilerle büyür, bu devinim de sürer gider...
 • aslında punk'tan ziyade iyi bir noise pop örneğidir.
 • tekrar kaydedilmiş ve genişletilmiş versiyonuyla yeniden piyasada olacakmış. http://bantmag.com/news/?p=12818
 • john peel dostumuzun 1977'de içerisindeki god save the queen single'ı için; yapılmış en iyi rock plaklarından biri diyerek metaforun dibine vurduğu albüm. ben de bu albüm için iyi bir noise pop albümü demiştim zamanında, 1977'de noise pop terimi olsaydı terimi olsaydı peel da eminim onu kulllanırdı.

  punk'ı bu kadar ticari amaçlarla kullanıp üzerinden dünyaları kazanan üyelerini görmezden gelip hala bu albüme sex pistols'a punk diyebilmek de ayrı bir saçmalık. he giysilerinden dolayı tavıorlarından dolayı evet punk ama ruhları malcolm'un eline geçtiğinden itibaren asla punk değil. çoluğu çocuğu kandırmaca, hipster'ları tavlamaca olayları işte günümüzdeki popülariesinin sebebi de. zaten bu albümü en iyi albümleri bırakın en iyi debut'lar listesine koyup da üstüne methiyeler düzen yazılardan uzak durun. siz onu okumayacak kadar daha iyisiniz bile.

  he bir b.ka yaradı evet o da prog'un sadece listelerdeki düşüşünü hızlandırdı bu albüm. prog grupları ya dağılma sürecine girdi bu punk hareketiyle ya da new wave'leşip daha ticari sound'lara kaymak zorunda bırakıldılar cidden bu pistols ve ardıllarınınj popülaritesi yüzünden 1977'den 1981'lere dek. işte illa başarı denecekse ve prog'dan nefret ediyorsanız bu albümün en büyük başarısı bu, tabi başarı tanımınız buysa.
hesabın var mı? giriş yap