şükela:  tümü | bugün
  • çanakkale - ayvacık'ta bulunan kamp alanı.
    çanakkale merkez tarafından gidecekler için bir not: navigasyon cihazları buraya ya da etrafındaki onlarca kamp alanına ulaşmak için köy yollarına girmenizi isteyecek. siz onu dinlemeyip düz devam edin. 3-5 km sonra assos (behramkale) tabelası göreceksiniz. sahil yolundan devam edin.

web sitesi: http://www.neverlandcamping.com/

sahibi motosiklet sevdalısı.
    tuvaletler temiz. etrafta çöp yok.
    duşta sıcak su yok.
    elektrik ve internet konusunda sorun yaşamazsınız. (uzatma kablosu götürmeniz iyi olur.)
    öğlen yemek için dışarı çıkmanız gerekebilir. öğlen menüsü şöyle: 1- dondurulmuş hazır köfte (yanında pilav ve biber kızartması) 2- hamburger 3- patates kızartması
    akşam yemeği değişken, günlük hazırlanıyor.
    2 bağyan çalışan var. genç kızlar, güler yüzlüler. gerçi kaldığım kısa zaman içerisinde birinin ağladığına şahit oldum. kesin gönül işleridir. ağlatmayın lan şu kızları.
    dışarıdan yiyecek içecek getirmenize kimse karışmıyor.
    mangal için yer hazırlamışlar.
    fiyatlar makul olmakla beraber 0,5lik su bence pahalı.

2-3 hafta geçirmeyi düşünürken izinlerin iptal olması sebebiyle apar topar dönmek zorunda kalmanın moral bozukluğunu yaşıyorum. hakkında daha fazla şey hatırlamadan entryi sonlandırayım.
  • assos tarafında bir kamp alanı.

hizmeti, temizliği, müşteri profili gerçekten çok başarılı. insanlar birbirine güveniyor burada. her yerde piriz yok mesela, telefonunu şarja takıp gidiyor insanlar ve hiç de gözü arkasında kalmıyor. aynı şekilde, ortak kullanım dolaplarına malzemelerini bırakıyor herkes ve kimse kimsenin eşyasına salça olmuyor. bunlar çok güzel şeyler.

ortak kullanım mutfak, dolap, mangal, duş gibi şeyler var. kendine yetecek kadar bir otopark alanı da mevcut. çalışanlar gayet kibar, sempatik, insan canlısı. akşamları bir ateş yakılıyor. isteyen ateşin etrafında, isteyen masalarda, şezlonglarda takılıyor. içkinizi dışarıdan getirip, dolaplara da koyabilirsiniz, isterseniz kendileri de satıyorlar.

bayram döneminde iki gece kalıp, çok memnun ayrıldım buradan. samimiyetlerinden ötürü teşekkür eder, gitsem mi diye düşünen herkese de tavsiye ederim.
  • assos'a giderken solda kalan, temiz, duzgun cok guzel bir kamp yeri. sahipleri dunya tatlisi bir aile. hic bir zaman rahatsiz edici bir kitle gormedim. ozellikle motosiklet kullananlar tercih ediyor ama ailelerin de coluk cocuk huzurla kamp yaptiklari bir yer. simdi sonbaharda bile guzelligini koruyor. ozledim.
  • temizdir düzgündür işletmecisi de kibar ve yardımsever bir arkadaş. lakin iki üç arkadaş orda takılırız sosyal bir kamp ortamı vardır falan diye de düşünmeyin zira ortalık aile- çocuk bahçesi gibi.

her yerde çocuklar aileler ve emekliler var. yani kafa dinleyeyim diye geliyorsanız iyi hoş. ama gelir eğleniriz işte aktivite falan yaparız diyorsanız o yok. zaten denize girmek dışında yapabileceğiniz hiç bir şey yok.