şükela:  tümü | bugün
 • halihazırdaki hukuk düzenine göre, büyük ihtimalle, canavarca hisle adam öldürmekten ağırlaştırılmış müebbetle cezalandırılacaktır.

  ülkenin nereye gittiğinin korkunç bir örneği.

  2015- edit: üç yıl sonra dava sonuçlanmış. yukarıda yazdığımdan biraz farklı olmuş. ağırlaştırılmış müebbet değil, müebbet verilmiş.

  http://www.sendika.org/…&utm_campaign=reviveoldpost

  2019- edit: nevin yıldırım'a verilen müebbet cezası yargıtayca onandı. tecavüze, sistematik şiddete maruz kalmasına rağmen cezasında herhangi bir indirim uygulanmaması, psikolojisinin bozulduğunun apaçık ortada olmasının hükme etki etmemesi kararın vicdani olarak beni rahatsız etmesine sebep oluyor.
 • hadım etse daha anlamlı bir hareket yapmış olacak olan kadındır. kaldı ki adamın hayatı biter zaten böyle bir şey yapılsa. o çükü ibret-i alem olsun diye köy meydanına asabilirdi.
 • diğer tecavüz mağdurlarına emsal teşkil edebilecek bir kadındır. bu ülkede hukuk sisteminin iflas ettiğini, adalete güvenin ortadan kalktığını gözler önüne seren nitelikte bir olaya imza atmıştır.
 • bu olayın geçtiği köyün insanının ne kadar haysiyetsiz olduğunu gözler önüne de sermiştir. dedikodu çıkaracağına git adamı kanuna teslim et. kadına tek denebilecek şey var, eline koluna yüreğine sağlık bacım.
 • türk adaletinin halkın gözünde ne kadar değersizleştiğini gösteren olay. sen devlet olarak masumları korumaz, acı çektirene gerekli cezayı vermezsen halk bunu kendi yapar.
  kimsenin adalete güveninin olmadığı, herkesin kendi işini kendi gördüğü bir ülkede oluşacak kaos hiç de hoş olmayacaktır.
 • gazetede olay okunduğunda, kadın paranoid şizofren olabilir mi acaba sorusu oluşmuştur. adamı evine davet edip cinsel organından vuruyor, adam kaçıyor, yüksekten atlayarak kaçmaya çalışırken düşüp hareketsiz kalıyor, kadın adama tekrar defalarca ateş ediyor ve yetinmeyip kafasını kesiyor sonrasında da kesik kafayı çuvala koyup köy meydanına atıyor. bu kadar korkutucu düzeyde şiddeti anlık değil, belki bir kaç saat sürdürmesi, kadının normal bir psikolojik durumda olmadığını düşündürmüştür.
 • maktûldür.. içindeki insanlık katledilmiştir..

  bu kadını, kendi adaletini bulmak, kendi kendini temize çıkarmak için katil olmak zorunda bırakan yasa koyucular ve uygulayıcılar dahil kimse bunun için ceza almayacaktır..
 • umarım hapisten çıktığında ailesi tarafından namus cinayetine kurban gitmez.