şükela:  tümü | bugün soru sor
 • eski üsküdar evlendirme dairesini kütüphane yapmışlar aferin güzel iş. biraz aşağıda cami içerisinde şemsipaşa ilçe halk kütüphanesi var orası da güzel bir mekan kitaptan başınızı kaldırıp camdan bakınca caminin kapı aralığından boğaz ve balıkçılar görülebiliyor.
  bu yeni nevmekanın manzarası daha da güzeldir.

  resim: https://goo.gl/images/uyas9m

  nevmekan-sahil

  nevmekan-sahil youtube

  gzt röportaj

  (bkz: nevmekan)
 • gürültüden vâreste, zamandan münezzeh, harikulade bir mekan nevmekan. tamı tamına 50 bin kitaba ev sahipliği yapan yer, yalnızca kitap kahve konseptine endeksli bi yer de değil. sergiler, söyleşiler, müzikal sohbetler de olacak bu yeni mekanda. yeni diyorum, zira ilk nevmekan bağlarbaşı'nda açıldı yıllar yıllar evveli. müellif tarık tufan'la ilk hoşbeşim de orada olmuştu hatta. anısı var bende. keza zeki çağlar namlı ile.

  bu arada nev, yeni demek farsçada. yeni mekan, hayırlı olsun, içi kitapseverlerle dolsun. mimari tasarım, iç dizayn da ziyadesiyle muasır bu arada. bu kaotik şehrin bu tip nezih yerlere ihtiyacı var sahiden. emeği geçen herkese, en kalbi şükranlarımla.
 • üsküdar'da daha sık vakit geçirmemize neden olacak güzeller güzeli yeni mekan, namıdiğer nevmekan :)
 • sahilde bulunan eski üsküdar nikah dairesi yerine yapılan oldukça hoş bir mekan. kitapları ve nezih ortamı ile insanı kendine hayran bırakıyor. ders çalışmak için alt katında özel bir alan oluşturulmuş. üsküdar belediyesini üsküdar’daki bitmeyen yol çalışmaları konusunda eleştirsem de, bu mekan için takdir ettim. üsküdar’a yolu düşenler için mutlaka tavsiye ederim.
 • şahane, muazzam bir mekan olmuş.

  vize, final haftasında öğrenciler çalışabilsin diye 24saat açık olması planlanan mekan. bir de öğrenciler için çorba ikramları da oluyor. ee daha ne olsun. öyle bir ortamda ders çalışmak isterdim ben.
 • evet çok şık, kitaplarla dolu, çok güzel bir mekan. üst katı kafe, alt katı kütüphane.

  kütüphane gece 12'den sonra da açık. ama bir sorun var. kapasite çok sınırlı. talebi karşılamıyor. oturacak yer yok. sandalye sayısı belli. inşallah buna da bir çare bulunur.
 • gecenin bu saatinde ki an itibariyle saat 4,33, full çakılı mekan. masa altlarına koyulmuş prizler, rahat koltukları, binlerce kitap ve çayı çorbasıyla büyük bir hizmet sunulmakta. bir ara yoklama kağıdı gibi bir liste elden ele dolaşıyordu, bana sıra geldiğinde bir bakayım dedim ve kartal pendik'lerden gelenleri gördüm adres çubuğunda yazılanlara göre. gelmeyin , biz burda yabancıları sevmeyiz. yer bulamazsam daha sonraları, uyuyanları kürekle kovalarım, bu da böyle biline!!