şükela:  tümü | bugün soru sor
  • nfs master academy'nin kurucusu. web sayfasını gördükten hakkında sonra yazmaya doyamayacağım kişi. efendim neymiş nfs? nevşah fidan sistemi! hayde bre aslanlar!

efendim nevşah hanım sayfasında diyor ki "nfs master academy seminer programlarında sadece nefes alışkanlıklarınız değil yaşama bakış açınız, davranış biçimleriniz ve tüm yaşamınız değişiyor, dönüşüyor". yoga, meditasyon ve nefes çalışmaları yapıyorlar, insanları kendilerini keşfetme yolculuğuna çıkarıyorlarmış. ne güzel. bu arada belli ki upuzuuun yıllar boyunca yaptığı çalışmalarla nevşah hanim kendini süper keşfetmiş; kendisi hakkında diyor ki; " işte bunları gördükçe bana allah tarafından verilen hediyenin ve görevin ne olduğunu daha iyi anladım. beklide bu dünya üzerinde dönüşüm enerjisi ne kuvvetli insanlardan biriyim; bilemiyorum.. eğitmenlerimin, bu konudaki uzmanların bana tekrar tekrar, yılmadan söyledikleri tek bir şey var.. hiçbiri birbirini tanımıyor ve hepsi aralarında anlaşmış gibi "karşılaştıkları en özgür ve spiritüel bağlantısı en güçlü kişi"olduğuma inanıyorlar.. onlara inanmaya karar verdiğim gün nfs master academy doğdu.
    şimdi tek yaptığım ben olmak.. seminerlerimde etkili dönüşüm araçları ile başka bir etkili dönüşüm aracı olan nevşah fidan'ın aracılık ettiği evrensel bilgileri sunmak.. sonuçlarını gördükçe ben bile inanamıyorum ama yapmaya geldiğim işi yapıyor olduğumdan, olmaya geldiğim insan olduğumda eminim.. sizlere verebileceğim en değerli hediye kendim.. :) "

ya işte böyle. nevşah hanım kendini süper keşfetmiş. fakat heyhat, farkındalık yolundaki en büyük çelmenin kendi egosu olduğunu keşfedememiş görünüyor. kendine spirituella diyormuş bir de. ne kadar şahane.

bu tarz koçluk filan işlerine para döken sevgili arkadaşlara tavsiyem herhangi bir parka gidip yalnız başlarına bir bankta yarım saat oturup gökyüzündeki bulutlara bakmaları ve hayatın ne güzel olduğunu düşünmeleridir.

ha bir de web sayfası var tabi olmaz mı? ben ilk baştaki videoyu görünce önce snowboard akademisi sanmıştım ama meğer diğer görüntüleri beklemediğim içinmişmiş. http://www.nevsahfidan.com/giris/index.html

allah akıl versin, fikir versin. bu işlere dökecek parayı veriyorsa da, hakikaten doğru şeyler için insana yol göstersin.
    bari.
  • dünyanın en gelişmiş karakter analiz sistemi* konulu davetiyesi, junk mailime gelen; bazı konularda nasıl saçmalanılabilineceğini* ve o konuların nasıl sömürülebileceğini tekrar tekrar gösteren kişi... hakkında daha fazla bilgi ya da tanıma gerek yoktur!
  • eşcinsellerin az nefes aldıkları için erkekliklerini farkedemediklerini iddia eden ilginç insan. lezbiyenlerin neyi farkedemediği konusunda bir açıklamasını bulamadım.

http://www.sabah.com.tr/…liklerini-fark-edemiyorlar

kendisine bol nefesli günler, hatta hohlaya hohlaya hindistanlar...
  • erkeklerin cinsel yonelimini nefes alis veris leri ile orantiliyan ablamiz. sanirim, verdigi nefes terapilerine musteri fazla bulamiyor ki bir de bu yolu deneyeyim demis olsa gerek. sirf fazla para kazanma hirsi yuzunden bu kadar yoldan sapmanin ne anlami var.
  • tanıtım atölyesine katıldığım bu şahsı ilk gördüğümde "herhalde ağzında sakızı caklatarak çiğneyen ve çevresindekilere kayıtsız bir tavırla konuşan bu kadın nevşah fidan değildir" dedim kendi kendime. maalesef oymuş. sunumda aborijin adlı ırkın yemek yemeyip su içmeden yaşadığını söylediği vakit (kelimesi kelimesine böyle dedi) gerisini dinlemesem de olur, sakız da çiğneyebilir hatta dedim. mucize adlı eğitimlerinin toplam maaliyeti 3 bin lira artı 5 günlük 5 yıldızlı otelde tam pansiyon konaklama bedeli şeklinde. ilgilenenlere duyurulur.
  • bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak üzerine doktora tezi yazabilecek kapasitede kişidir.

kendisine yapılan kan tahlilinde doktorların, kanının radyasyona dirençli olduğunu keşfettiğini söylemiş biri.

aslında kendisiyle ilgili o kadar çok şey anlatıyor ki, oraya egosunu tatmin etmek için çağrıldığınızı zannediyorsunuz.

kıramadığımızdan gittiğimiz bu başarısız sunuma yarım saat iyi bile dayandık ki bunda eşimin, "basur olanların da götüne nefes gitmiyormuş" lafına 10 dakika gülmemizin etkisi çoktu.
  • a course in miracles eğitimi vermeye başlamış spiritüel esnaf.

nişantaşı-suadiye tayfasını hedef kitle belleyen nevşah fidan'ın ne akademik yetkinliği ne entelektüel sezgisi söz konusu kursu eğitmen olarak aktarmaya müsait değildir. her kursu bitiren ya da kitabı okuyanın eğitmenliğe soyunması, öğrenciler için ciddi bir tehlikedir. çünkü, işin ehli olmayan eğitmenlerin elinde bu çalışma, kursiyerleri teşevvüşe düşürebilir. neslihan yavuzcan gibi sadece tecimsel kaygıların ve popüler olmanın hırsıyla mucizeler vaad etmeye yeltenen nevşah fidan, irem ayral orhon'un çalışmalarına katılanların bu anlamda hiç bir şekilde ciddiye almayacağı şahıs olmaktan öteye geçemeyecektir.
  • bugünkü gazetede siyasiler için tadından yenmez yorumlar yapmış "ne şiş yansın ne kebap" tarzı biri.
    nefes eğitmeniymiş galiba.
    erdoğan için "filozof" demiş mesela!
    f.gülen için de "kahin"!
    buyrun buradan`:http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25703490.asp`
  • 2 kez dış gebelik geçirmiş, tüp bebekleri başarısız olmuş bir kadının sorunlarına sebep olarak rahmine nefes almamasını göstermiş. sonra doğru nefes almasını sağlayarak kadının son tüp bebek girişiminin başarılı olmasını sağlamış. bir de yardımcı inspirasyon kaslarını kullanmanın bel ve boyun sakatlanmalarına neden olduğunu söyledi.

(bkz: fizyoloji)

edit: kadın ekspirasyon sırasında zorlanıyormuş, sigaradan olabilir mi diye bir soru geldi ki çok doğru. hayır geçmişi kafana çok takıyorsun ondan dedi.

sizi bir de şuraya alalım. obstrüktif havayolu hastalıkları
  • para kazanma konusunda sıkıntısı olduğu için tayyip, feto, arınç gibi çeşitli kişilere yaranma çabasında olan güvenilmez şahsiyet. sen tayyibe filozof, fetoya kahin diyorsan onlardan daha vicdanlı ve haysiyetli olan bakkallımız fevzi peygamber, tanrı falan olmalı o zaman... spiritüalizmi para kazanmak için sömüren bir kişinin içler acısı tablosunu görüyoruz. demek ki neymiş, spiritüel eğitimler almakla gerçekten spiritüel olunamıyormuş. lütfen para kaptırmayınız. (bkz: yalan dolan)

not: en komiğime giden de pek spiritüel sitenin en altında ki visa, mastercard, posnet amblemleri olmuştur. taksitle spiritüellik satıyor yani. bayanın niyetini anlamak için sitesine şöyle bir göz atmak yeterliymiş demek ki.

http://i.hizliresim.com/kpbp59.jpg