şükela:  tümü | bugün
  • bugün gerçekleşen hadisedir. belediye ekipleri gördüğüm kadarıyla şehrin kalabalık yerlerini foşur foşur yıkamıştır.

nevşehir belediyesinin attığı twit

edit: videoya eklenen müziğe hayran kaldım
  • müziği dinlemekten videoya konsantre olamadım. keko belediye.
  • sokakları yıkayarak virüsten korunacağını sanan belediyenin attığı tivittir.
    çare (bkz: sokağa çıkma yasağı)
  • ekşi sözlük bir siki beğenmeme timinin daimi üyesi olarak, yolları şaldır şuldur yıkamanın ne faydası varmış koronaya merak ettim? o kadar insan çalıştırıp bir de o kadar su israf edeceklerine, o belediye görevlilerine idari izin verip evde kalmalarını sağlasalar daha iyiymiş.
  • askerdeyden her pazar kışlanın tüm yollarını süpürdüğümüzü hatırlatan görüntülerdir. aynı bu astronot giysili abiler gibi elimizde süpürgelerle yanyana bütün kışlayı boş boş süpürüyorduk. bizimki bir işe yaramıyordu ama umarım bu yarar.
  • doğru harekettir. temizlediğiniz her nokta bir önlemdir.
  • ciddi ciddi foşur foşur cadde yıkama etkinliği.
    arkada çalan müzik * ise ayrı bir hava katmıştır.

arkada çalan şizofreni müzik
  • yerleri yıkamak yerine insanların temas edeceği yüzeyleri dezenfekte edip maske dağıtsalar daha mantıklı bir iş yapmış olurlardı.

iyi niyetli ama faydasız hamledir. yapılan su israfı ise ayrıca düşündürücü.

edit: mesajımı beğenmeyip "insanların temas ettiği yüzey dediğin yüzey hangi yüzey" diye soran yazar; otobüs durakları, otobüslerin içi, açık dükkanların kapı tutacakları, atm'ler, merdiven tutma yerleri v.b. sokakta insanların sürekli temas ettiği yüzlerce farklı yer. insanlar yerlerde sürünmüyorsa asfaltı yalamıyorlarsa oradan virüs kapma olasılıkları hergün dışarda temas ettikleri yerden kapma ihtimalinden çok daha düşüktür. bunu bilebilmek için üstün zekalı olmaya da gerek yok.
  • 3 sağ sokağa, 3 sol sokağa, 3 ana caddeye. sonra toplu iğne ucu kadar kuru asfalt kalmayana kadar devam.
  • yarak gibi müzik seçmeleri yetmemiş gibi saçma sapan bir şekilde duyurmuşlar. foşur foşur he mi?

halbuse koronavirüse karşı kentimize gusul abdesti aldırıyoruz deseler, fonda sarı çiçek çalsa, halkımıza dini bir mesaj da verilebilirdi.