*

şükela:  tümü | bugün
  • nevsehir sinirlari icerisindeki erciyes universitesi ve hacettepe universitesi'ne bagli tum kampuslerden bir karma yapilir ve adina nevsehir universitesi denilir. akabinde olaylar gelisir.

http://www.nevsehir.edu.tr/
  • bünyesinde 2 enstitü, 3 fakülte, 1 yüksekokul ve 3 meslek yüksekokulu barındıran üniversite
  • yeni giris kapısı olarak yaptırtılan kapının kaplamalarının düzenli aralılarla düşüp giriş kapısı kapatılan üniversite.
    kaplamalar, birisi geçerken düşmediği için dua edilmektedir.
  • 2007 yılında kurulan 17 adet yeni üniversitelerden birisi olan nevşehir üniversitesi bu açılan yeni üniversitelerin bir çoğundan gelişmiş bir kampüse sahip. üniversitenin turistik bir bölgede olması öğrenciler için cazip olabilir. peribacalarına, yer altı şehirlerine, ıhlara vadisine yakınlığı üniversitenin önemli yanlarıdır. öyle ki kimi zaman kapadokya bölgesinin sembollerinden birisi olan balonlar üniversitenin semalarında dolaşır, bu da hiç bir üniversitede görülemeyecek değişik bir atraksiyondur.
  • rektörü prof.dr.filiz kılıçtır.
  • bu gidişle hiç bir zaman mezun olamayacağım okulum
  • 6 eylül 2012 tarihi itibariyle rektörlüğüne yeniden prof. dr. filiz kılıç atanmıştır.
  • sıradışı bir kampüs binaları projesine sahip üniversite. mimar değilim ama forumda tartışan abiler ya da ablaların da fikirlerine çok katılamıyorum. pek çok kişi çocuk oyuncağı gibi yakıştırması yapmış. bazıları nevşehir'in daha iyi etüd edilmesi gerektiğini belirtmiş. bana kalırsa nevşehir bölgesinin o kendine has yapısında, pek çok film yapımcısının da ilgisini çektiği üzere fütüristik bir doku var. bunun yanında zaten çok köklü bir geçmişin parçası. bunlar göz önünde bulundurulduğunda güzel bir harman yapıldığını düşünüyorum. bilhassa rektörlük binasının star wars'tan fırlamış hali çok hoş. bu üniversite, gerek bulunduğu çevre ve gerekse bu projenin getireceği fiziki altyapıyla üst sıralara rahatça oynayabilir ileride.

insanın canı sıkılmayacak işte böyle şeylere sarıyor.
  • sirinler'in okuyacagi universite. rektoru de sirin baba.

bu ne lan? http://www.mimarlikforumu.com/…tesi-kampüs-binaları
  • adının hacı bektaş-ı veli üniversitesi olarak değiştirileceği duyurulan okuldur.