şükela:  tümü | bugün soru sor
1709 entry daha
 • nevşin mengü'ye bayılmam. fikirlerimiz de pek paralel değil. lakin, ülke öyle bir hale geldi ki, insanlar artık yaptıkları şeylerden ziyade yapmadıları şeyler için de belirli bir davranışa zorlanır hale geldi. bana göre şu an ülkedeki en tehlikeli durum bu. o yüzden "x söyle yaptı hadi sen de yap" diyenleri çok önemsememek gerekir diye düşünüyorum. bu her kesim için geçerli.
 • bekar karı boşamak kolaydır lafı üretmese şaşardım bu kültürün.
  tamam biliyoruz gazla çalışan bir milletiz de utanın be kardeşim. klavye başında elaleme git işinden kovul diyor adam.
  götün yiyorsa git sarayın kapısına söylenmesini istediğin cümleleri bağıra bağıra söyle de alsınlar bir yerlerinden kan.

  yavşağa bak.
  intihar etmeye köprüye çıkan adma atla lan atla diyen maldan ne farkınız var?
  arkadaş böyle iğrenç, şerefsiz, haysiyetsiz bir dönemine denk geldik bu toprakların. ya biz bitecez ya da onlar siktir olup gidecekler.
  karşında kaostan beslenen, hak hukuk nedir bilmeyen bir güruh var.
  sesini çıkaranı alaşağı ediyor.
  iyi amanakoyum sen evinde otur nevşin de paşamız hedef gösterdi diye işlerinden olsun. çünkü sana cesur olduğunu kanıtlamak zorunda değil mi? sen kimsin amanakoyum. çok taşşaklı bir abiysen, cesursan buyur saray orda duruyor git göster tepkini de cesaretini görelim.

  her insan kendi kararını kendi verir. o kararla yaşar.
  işinden ekmeğinden kariyerinden olmak pahasına doğruları söyleyeni alkışlarım ama söyleyemeyene de korkak demem.
  deme hakkını kendimde bulmam. senin de öyle bir hakkın yok. olması için onunla aynı durumda olup onun yapamadığını yapmış olman gerek.
  bak kendi bekası için yalanları söyleyen en adi şerefsizdir ama böyle bir ortamda en azından susana saygı duymak lazım.
  o koltukta, o kariyere sahip olsanız hanginizin götü yerdi bağıra çağıra hayır demeye?
  yerdi deme boşuna. kolay değil o işler.
  demem o ki oturduğunuz yerde ona buna "haydi cesur musun şöyle yap" demek klavye delikanlılığıdır.
  ve evet korkup bir şey söylemeyen insana sizden daha çok saygı duyarım.
 • tabi ki tepki göstermesi beklenecek olan gazetecidir. ahmet hakan göstermesin, nevşin mengü göstermesin kim gösterecek peki amk. irfan kimin yayın arkadaşı, kiminle aynı firmada çalışıyor, kiminle meslektaş ? saf mısınız salak mısınız ya ? burada sıradan bir durum yok...bariz bir haksızlık, adaletsizlik var. gazeteci bir de bu insanlar. haksızlık neyse onu görmek zorunda olan kişiler. al işte bariz bir durum var ortada.
 • bir ara cem yilmaz'a da ayni boku yiyordunuz. kendini belli etsin diye. sizin bu yaptiginiz ayni sey gibi, mesela amerika'da bir muslumana isid yuzunden irkcilik yapmaya, ona yorum yapma zorunlulugu kosmak gibi ayni. bir musluman yabancilarin gozunde isid'i desteklemedigini ispatlamak icin elestri yapmak, yapilanlari onaylamamak zorunda mi?

  bu kizdan medet umuyorsunuz. nolacak tweet atinca? siz burdan, 'helaaaal, aydina gel, iste aydin, aydin aydin aydin aydin iste!!!!!! gelecegin laik turk kadini, yuruuuu!" diye saydiracaksiniz. bununla tatmin olacaksiniz?... ee sonra?

  nevsin mengu sessiz kalinca iktidara boyun egmis, ortalikta baski varmis da sesini cikaramamis olmuyor. sessizlik kotu icraatten sayilmaz. isinize bakin. herkes ekmeginin pesinde kosuyor.

  biri de yazmis, isi biraksa babasi zengin, parasiz kalmaz yazmis. milletin ekmegiyle oynamaya ne kadar meraklisiniz. sen burda tatmin ol diye kariyerini cope atsin.

  ha tamam o zaman, yani?

  hayat bu kadar basit ve siradan bazilariniz icin. birey olmayi, basarili kadin imajini bir kenara atsin, baba parasi yiyen siradan vasifsiz bir tipe donussun.

  sizin referandumda ne hayir cikmasi umrunuzda ne de bu ulke. fisleyin durmadan, fislemeye devam. mahalle baskisina, lince devam. hakimiyet size gectigi zaman sizin bu akp'den assagi kalir bir yaniniz olmayacak fasizmde, yaftalamada, asip kesmede. oyle gozukuyor cunku su yaptiklarinizi gorunce. bunda hemfikiriz zaten?

  70 yasinda bir hacemmi agziyla; hadi yoruyun gidin la isinize..
 • açıkcası nevşin mengü'nün neye tepki verip neye tepkisiz kalacağı zerrece umrumda değil. beni sinir eden ekşi yazarlarının belli kişilere uyguladığı çifte standart.

  bugün dahi rengini belli etmeyen şarkıcılara ve oyunculara tepkili yaklaşıp sıkıştıran insanlar, neden nevşin'e bu kadar hoşgörülü yaklaşıyorlar anlamıyorum.

  bu hanım muhalif duruşu sayesinde ekşi'den hatrı sayılır bir hayran kitlesi elde etti. muhteşem bir gazetecilik başarısı sergilemedi, moderatörlükte harikalar yaratmadı, türk televizyonlarındaki en güzel spiker de değil. sadece muhalif durdu, dobra konuştu, eli yüzü de düzgündü, ordan yürüdü. bunun ekmeğini de bir güzel yedi.

  şimdi bunun biraz altını doldurmasını bekliyorum. bu beklentimde de yanlız değilim. bu hatuna gösterilen töleransın onda biri bile yazarlar tarafından şener şen için gösterilmedi, üstelik şener şen mesleğinde nevşin'den on bin kat daha yetkindir. tarkan'a, ajda pekkan'a ve daha aklıma gelmeyen nice rengini belli etmeyen sanatçıya 'neden apolitiksin' denebiliyor da nevşin'e neden ses çıkarılamıyor? görüşlerinin arkasında dur dediğimizde neden pezevenk oluyoruz mesela?

  yoksa sokayım görüşüne, benenağ.
 • kendisi kabadır. ama cesur değildir.
  irfan naiftir. ama cesurdur.
 • (bkz: #64661287)

  aylar önce bugünü beklediğimi yazmıştım ve o gün geldi. biliyordum böyle olacağını çünkü bu ortamda öyle mal yazarlar var ki çelişki nedir diye sorsan tanım olarak bu tipleri gösteririm. erkek gibi, kaba, sağa sola atar yapan tayyip kılıklı bir kadını ne diye yücelttiniz anlayamadım hiçbir zaman.

  eh şimdi itin götüne sokuluyor görüldüğü üzere. bu tepkiler üzerine kalkıp destek verirse yine fikrim değişmeyecek. önemli olan şevket çoruh gibi anında tepkiyi verebilmek.
 • sözlük yazarlarına göre nevşin mendü de , ahmet hakan da çıksın hayır desin, kanalın benimsediği kuralları çiğnesin ve gerekirse işinden olsun. bunu bile bile yapsın ve işsiz kalsa bile limon satıp daha onurlu şekilde para kazansın.
 • bir insan şovmen mi gazeteci mi böyle günlerde belli olur. sonucu bekliyoruz.
 • 3-5 çıkış yaptı diye kahraman ilan edilmesi zaten başından beri saçmaydı çünkü kendisi ab-abd soslu ortadoğu liberallerindendir. yalnız o politikanın modası geçeli birkaç sene oldu, nevşin farkında değil.
1214 entry daha