• neden herşeye tepki göstermesinin beklendiğini anlayamadığım haber spikeri. çok istiyosan topla milleti git kanal d nin önüne irfan değirmenci'ye destek çık pezevenk seni tutan mı var? ama yok o evde oturacak dizi izleyecek, başkaları onun götünün rahatı bozulmasın diye herşeyi söyleyecek, yapacak.

yüzlerce haber spikeri, binlerce siyaset yorumcusu, binlerce iş adamı, yüzlerce medyatik ünlü var. ama nevşin neden sesini çıkarmıyormuş.. çok gerizekalı bu millet ya.
  • herkesi kurtuluş savaşını kazanmış komutan gibi halk kahramanı yapıyorsunuz sonra en ufak birşeyinde yerden yere vuruyorsunuz peki bu kadının suçu ne?
  • nevşin mengü'ye bayılmam. fikirlerimiz de pek paralel değil. lakin, ülke öyle bir hale geldi ki, insanlar artık yaptıkları şeylerden ziyade yapmadıları şeyler için de belirli bir davranışa zorlanır hale geldi. bana göre şu an ülkedeki en tehlikeli durum bu. o yüzden "x söyle yaptı hadi sen de yap" diyenleri çok önemsememek gerekir diye düşünüyorum. bu her kesim için geçerli.
  • net evlenirim.
  • bekar karı boşamak kolaydır lafı üretmese şaşardım bu kültürün.
    tamam biliyoruz gazla çalışan bir milletiz de utanın be kardeşim. klavye başında elaleme git işinden kovul diyor adam.
    götün yiyorsa git sarayın kapısına söylenmesini istediğin cümleleri bağıra bağıra söyle de alsınlar bir yerlerinden kan.

yavşağa bak.
    intihar etmeye köprüye çıkan adma atla lan atla diyen maldan ne farkınız var?
    arkadaş böyle iğrenç, şerefsiz, haysiyetsiz bir dönemine denk geldik bu toprakların. ya biz bitecez ya da onlar siktir olup gidecekler.
    karşında kaostan beslenen, hak hukuk nedir bilmeyen bir güruh var.
    sesini çıkaranı alaşağı ediyor.
    iyi amanakoyum sen evinde otur nevşin de paşamız hedef gösterdi diye işlerinden olsun. çünkü sana cesur olduğunu kanıtlamak zorunda değil mi? sen kimsin amanakoyum. çok taşşaklı bir abiysen, cesursan buyur saray orda duruyor git göster tepkini de cesaretini görelim.

her insan kendi kararını kendi verir. o kararla yaşar.
    işinden ekmeğinden kariyerinden olmak pahasına doğruları söyleyeni alkışlarım ama söyleyemeyene de korkak demem.
    deme hakkını kendimde bulmam. senin de öyle bir hakkın yok. olması için onunla aynı durumda olup onun yapamadığını yapmış olman gerek.
    bak kendi bekası için yalanları söyleyen en adi şerefsizdir ama böyle bir ortamda en azından susana saygı duymak lazım.
    o koltukta, o kariyere sahip olsanız hanginizin götü yerdi bağıra çağıra hayır demeye?
    yerdi deme boşuna. kolay değil o işler.
    demem o ki oturduğunuz yerde ona buna "haydi cesur musun şöyle yap" demek klavye delikanlılığıdır.
    ve evet korkup bir şey söylemeyen insana sizden daha çok saygı duyarım.
  • açıkcası nevşin mengü'nün neye tepki verip neye tepkisiz kalacağı zerrece umrumda değil. beni sinir eden ekşi yazarlarının belli kişilere uyguladığı çifte standart.

bugün dahi rengini belli etmeyen şarkıcılara ve oyunculara tepkili yaklaşıp sıkıştıran insanlar, neden nevşin'e bu kadar hoşgörülü yaklaşıyorlar anlamıyorum.

bu hanım muhalif duruşu sayesinde ekşi'den hatrı sayılır bir hayran kitlesi elde etti. muhteşem bir gazetecilik başarısı sergilemedi, moderatörlükte harikalar yaratmadı, türk televizyonlarındaki en güzel spiker de değil. sadece muhalif durdu, dobra konuştu, eli yüzü de düzgündü, ordan yürüdü. bunun ekmeğini de bir güzel yedi.

şimdi bunun biraz altını doldurmasını bekliyorum. bu beklentimde de yanlız değilim. bu hatuna gösterilen töleransın onda biri bile yazarlar tarafından şener şen için gösterilmedi, üstelik şener şen mesleğinde nevşin'den on bin kat daha yetkindir. tarkan'a, ajda pekkan'a ve daha aklıma gelmeyen nice rengini belli etmeyen sanatçıya 'neden apolitiksin' denebiliyor da nevşin'e neden ses çıkarılamıyor? görüşlerinin arkasında dur dediğimizde neden pezevenk oluyoruz mesela?

yoksa sokayım görüşüne, benenağ.
  • (bkz: #64661287)

aylar önce bugünü beklediğimi yazmıştım ve o gün geldi. biliyordum böyle olacağını çünkü bu ortamda öyle mal yazarlar var ki çelişki nedir diye sorsan tanım olarak bu tipleri gösteririm. erkek gibi, kaba, sağa sola atar yapan tayyip kılıklı bir kadını ne diye yücelttiniz anlayamadım hiçbir zaman.

eh şimdi itin götüne sokuluyor görüldüğü üzere. bu tepkiler üzerine kalkıp destek verirse yine fikrim değişmeyecek. önemli olan şevket çoruh gibi anında tepkiyi verebilmek.
  • sözlük yazarlarına göre nevşin mendü de , ahmet hakan da çıksın hayır desin, kanalın benimsediği kuralları çiğnesin ve gerekirse işinden olsun. bunu bile bile yapsın ve işsiz kalsa bile limon satıp daha onurlu şekilde para kazansın.
  • 3-5 çıkış yaptı diye kahraman ilan edilmesi zaten başından beri saçmaydı çünkü kendisi ab-abd soslu ortadoğu liberallerindendir. yalnız o politikanın modası geçeli birkaç sene oldu, nevşin farkında değil.
  • bunu da kovun la
hesabın var mı? giriş yap