şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bir ara cem yilmaz'a da ayni boku yiyordunuz. kendini belli etsin diye. sizin bu yaptiginiz ayni sey gibi, mesela amerika'da bir muslumana isid yuzunden irkcilik yapmaya, ona yorum yapma zorunlulugu kosmak gibi ayni. bir musluman yabancilarin gozunde isid'i desteklemedigini ispatlamak icin elestri yapmak, yapilanlari onaylamamak zorunda mi?

  bu kizdan medet umuyorsunuz. nolacak tweet atinca? siz burdan, 'helaaaal, aydina gel, iste aydin, aydin aydin aydin aydin iste!!!!!! gelecegin laik turk kadini, yuruuuu!" diye saydiracaksiniz. bununla tatmin olacaksiniz?... ee sonra?

  nevsin mengu sessiz kalinca iktidara boyun egmis, ortalikta baski varmis da sesini cikaramamis olmuyor. sessizlik kotu icraatten sayilmaz. isinize bakin. herkes ekmeginin pesinde kosuyor.

  biri de yazmis, isi biraksa babasi zengin, parasiz kalmaz yazmis. milletin ekmegiyle oynamaya ne kadar meraklisiniz. sen burda tatmin ol diye kariyerini cope atsin.

  ha tamam o zaman, yani?

  hayat bu kadar basit ve siradan bazilariniz icin. birey olmayi, basarili kadin imajini bir kenara atsin, baba parasi yiyen siradan vasifsiz bir tipe donussun.

  sizin referandumda ne hayir cikmasi umrunuzda ne de bu ulke. fisleyin durmadan, fislemeye devam. mahalle baskisina, lince devam. hakimiyet size gectigi zaman sizin bu akp'den assagi kalir bir yaniniz olmayacak fasizmde, yaftalamada, asip kesmede. oyle gozukuyor cunku su yaptiklarinizi gorunce. bunda hemfikiriz zaten?

  70 yasinda bir hacemmi agziyla; hadi yoruyun gidin la isinize..
 • açıkcası nevşin mengü'nün neye tepki verip neye tepkisiz kalacağı zerrece umrumda değil. beni sinir eden ekşi yazarlarının belli kişilere uyguladığı çifte standart.

  bugün dahi rengini belli etmeyen şarkıcılara ve oyunculara tepkili yaklaşıp sıkıştıran insanlar, neden nevşin'e bu kadar hoşgörülü yaklaşıyorlar anlamıyorum.

  bu hanım muhalif duruşu sayesinde ekşi'den hatrı sayılır bir hayran kitlesi elde etti. muhteşem bir gazetecilik başarısı sergilemedi, moderatörlükte harikalar yaratmadı, türk televizyonlarındaki en güzel spiker de değil. sadece muhalif durdu, dobra konuştu, eli yüzü de düzgündü, ordan yürüdü. bunun ekmeğini de bir güzel yedi.

  şimdi bunun biraz altını doldurmasını bekliyorum. bu beklentimde de yanlız değilim. bu hatuna gösterilen töleransın onda biri bile yazarlar tarafından şener şen için gösterilmedi, üstelik şener şen mesleğinde nevşin'den on bin kat daha yetkindir. tarkan'a, ajda pekkan'a ve daha aklıma gelmeyen nice rengini belli etmeyen sanatçıya 'neden apolitiksin' denebiliyor da nevşin'e neden ses çıkarılamıyor? görüşlerinin arkasında dur dediğimizde neden pezevenk oluyoruz mesela?

  yoksa sokayım görüşüne, benenağ.
 • kendisi kabadır. ama cesur değildir.
  irfan naiftir. ama cesurdur.
 • (bkz: #64661287)

  aylar önce bugünü beklediğimi yazmıştım ve o gün geldi. biliyordum böyle olacağını çünkü bu ortamda öyle mal yazarlar var ki çelişki nedir diye sorsan tanım olarak bu tipleri gösteririm. erkek gibi, kaba, sağa sola atar yapan tayyip kılıklı bir kadını ne diye yücelttiniz anlayamadım hiçbir zaman.

  eh şimdi itin götüne sokuluyor görüldüğü üzere. bu tepkiler üzerine kalkıp destek verirse yine fikrim değişmeyecek. önemli olan şevket çoruh gibi anında tepkiyi verebilmek.
 • sözlük yazarlarına göre nevşin mendü de , ahmet hakan da çıksın hayır desin, kanalın benimsediği kuralları çiğnesin ve gerekirse işinden olsun. bunu bile bile yapsın ve işsiz kalsa bile limon satıp daha onurlu şekilde para kazansın.
 • bir insan şovmen mi gazeteci mi böyle günlerde belli olur. sonucu bekliyoruz.
 • 3-5 çıkış yaptı diye kahraman ilan edilmesi zaten başından beri saçmaydı çünkü kendisi ab-abd soslu ortadoğu liberallerindendir. yalnız o politikanın modası geçeli birkaç sene oldu, nevşin farkında değil.
 • bunu da kovun la
 • duyar is kamingg
  nevşin mengü muhalifler tarafından sevilen bir insan. kaldı ki attığı tweetlerden de muhalif olduğu anlaşılıyor. neden hayır dediğini gerekçeleriyle birlikte açıkladığı sürece herkesin fikrini söylemekte özgür olması gerekir. eğer fikrini söylediği için işinden kovulursa o zaman basının ne kadar ikiyüzlü olduğu herkes tarafından anlaşılmış olur.
  15 temmuz'da erdoğan'ın hasbelkader hande fırat'a ulaşıp facetime yapması sebebiyle bir gazeteciye terfi veren bir basın kuruluşu, kendi fikrini beyan etti diye başka bir gazeteciyi işten kovuyorsa orada bir durup düşünmek lazım.

  nevşin mengü fikrini söylesin ya da söylemesin. ha, ama daha önce attığı tweetlerde samimiyse şimdi söyleme zamanı. cesaret bulaşıcıdır.
 • irfan değirmenci'yi desteklemesi gereken kişi değildir.

  onu desteklemesi gerekenler referanduma evet diyenlerdir.

  hani iddia ettikleri ilerici, demokratik, özgürlükten yana olduklarını ispat etmek için.

  azıcık onuru olan, prensip sahibi olan bir insan savunduğu değerlerin ayaklar altına alındığını görünce sesini çıkarır.