şükela:  tümü | bugün soru sor
 • basit bir gerçeğin altını çizmiş yazıdır. bilgi güçtür, güçlü olmak istiyorsan git öğren. ama bizim milletin huyu; bilmeden sallamak, olur almaz teori uydurmak, bilgiden korkmak hatta öğrenmekten üşenmektir. binlerce olaydan bilgi edinmenin gerekliliğinini öğrenemeyenler, birkaç köşe yazısından zaten öğrenemezler. ne demiş ünlü bir türk büyüğü sizden öğrenecek değiliz.
 • delilleri sıradanlaştırmaya çalışarak görevini ifa etmiştir. spikerlikten boşa köşe yazarlığına yükseltilmemiştir.
 • neresi bilezik gibi geçirmiş pardon?!
  yazıyı okurken bi an amerikan sözcüsünün basın bildirisini okuyormuş gibi hissettim. hiç fark yok.

  kusura bakmayın nevşin hanım papazın piyon olduğunu herkes biliyor. türkiye’yi aşağılayarak istenen papazı verseydik eğer o gün değeri kaybolurdu bu milletin. amerika bilmem kaç milyar dolar vergi muafiyetini de kaldırıp sağlı sollu geçirirken onların ağzından konuşmayın çok rica edicem.

  edit: mesajlara tek tek yazacak vaktim yok.
  “nerden biliyorsun papaz suçlu? piyon olduğunu ne belli? diyenlere cevabım;

  (bkz: amerikan muhipleri cemiyeti) alımları devam ediyormuş. sağdan tek sıra halde başvuru yapmayı unutmayın.**
 • hepi topu 20 kişilik cemaati olan papazı, abd başkanı trump, yardımcısı pence, dışişleri bakanı pompeo onlarca twit ve röportaj vererek savunmuşlar.

  bak sen şu işe.

  kız çok zekisin sen. deutsche well değil daha iyilerine layıksın.

  zaten abini de polis sorgusuz sualsiz kaçırmıştı.
 • basit bir yazıdır.
  rahip mevzusunda ise iyicene çuvallamıştır.
 • unutulan çok önemli bir detay var, fetöcü yavşağın adına hatıra parası yapan, stadlar dolduran, güzellemeler yapan adamlar şu an ve saat itibari ile ülkeyi yönetiyor.

  bunu nasıl gözden kaçırıyoruz anlamıyorum.

  rahip bıranson mu ne skimse telefonunun sinyali oradan alınmış falan filan... eyvallah da hukuk olsa adam diyecek ki "madem ben bundan suçluyum, baştaki adam, 'gel bu hasret bitsin' dedi amk."

  o zaman ona da bir şey yapın, ona bir şey yapamayıp gücünüzün yettiğini eziyorsanız, kusura bakmayın ama iki yüzlülük ile bu iş düzelmez. hiçbir zaman gücünün yettiğini ezen adamlar da bu dünyada huzur rahat görmemiştir. kimse kimseyi kandırmasın artık.

  balık baştan kokuyor.
 • haklı olabilir ama muhalefet ve ülkedeki genel kanı konusunda yanılıyor.

  yahu kk'nun olduğu chp konvoyuna pkk saldırı düzenledi hatta şehit verildi ama gel gör ki neredyse her şehit cenazesinde chp çelengi parçalanması ritüeli yapılıyor.

  şimdi durum buyken buna muhalefet ne yapsın?

  havuz medya, şu bu derken istenilen noktaya geldik, artık bundan dönüş yok, böyle çatır çatır bir kırılma noktası olana kadar sürecek. o yözdan rahip muhalfet falan boş iş.

  hem böyle daha iyi, tam "ver papazı, al papazı" diye dayılananları görürken, birden ev hapsi falan olunca moraranlar oluyor, ufaktan eğleniyoruz.
 • gayet mantıklı ve sağlam bir eleştiri olmuş. tam olarak hukuk devleti olmak ile kabile devleti olmak arasındaki farkı ortaya koymuş. mengü bir gazetede yayınlanmış makalenin nasıl beyaz saray politikası olarak algılandığini ve batıyı yekpare, tek bir blokmus gibi algılamanın saçmalığıni sorgulamis. kişi kendinden bilirmiş isi. burada kendi politikalarını öven, binlerce saray gazetecisi olunca, oradaki medyanın da başkandan talimat aldığını sanıyor bunlar. harbi akçılar batı'nın bizi kıskandığına ve önlenemez yükselişimizi durdurmaya çalıştığına inanıyor. malum aslında biz onlara roketsavar, mr, bilgi işlemle ilgili tüm teknolojileri satıyoruz. şu an apple ve samsung ile rekabet eden çok iyi markalarımız var. en iyi arabalar bizde üretiliyor. teknolojimiz hepsinden ilerde ve tüm dünya o teknolojiye yani bize muhtaç. bak ne kadar sacma oldu ama dünyayı böyle algılıyor bunlar. niye kiskansin lan bati bizi? dünyaya kattigimiz ve ileri olduğumuz hangi yönümüz var?

  rahip brunson ile ilgili tespitleri için de çok haklı. ne demek telefon sinyali fetoculerle aynı noktadan geliyordu? sinyalin alındığı nokta kordon izmir, yani her tür insanın oldugu kalabalık bir mecra. ayrıca diyelim ki misyonerlik yapıyor, eee siz de tebliğ yapıyorsunuz her yerde. bak isviçre'de minaresiz camii yapılsın denince kıyameti kopardiniz. sizin omurgalı oldugunuz, dik durdugunuz tek bir nokta bile yok mu? hukuka uygun olmadan, yeterli delil toplanmadan bir insan tutuklanır mi? abd delil istiyormuş, bir sey gönderilmiyormus. muhalefet de hep ödlek davranmaktan kaybetti, hala ödlek davranıyor. hukukun uygulanma biçimi belli değil mi sanki memlekette de, rahip yargılanırken gözlemci göndermiyorsunuz mahkemeye? ajanlık yapıyor diye korkulur mu? mahkemede durumu gözlemle ve' evet adil bir yargılama oldu, bu adam gerçekten ajan de' öyle bir durumda.

  ben beğendim son derece makul bir elestiri olmuş. diğer yazarlarla farkli bir yazı okuduk herhalde.
 • 20 kişilik cemaat lideri için mi tüm abd ileri gelenleri devrede nevşinciğim. adamın ajan olduğu ayan-beyan ortada da, seni çözemedik hala.