• tacizcide ekşici piçi tipi var. kesin aranızdan biri ibneler.
  • şu haliyle adam nevşin’e dava açsa kazanır. ortada bi mesaj vs birşey yok, almış sadece adamın fotoğrafını paylaşmış. “stalk etmek” meselesindeyse tacizcilik sen zaten ününden dolayı para kazanan bir gazetecisin. binlerce kişi stalklayacaktır elbette seni. attığı mesajlar vs varsa onları paylaşırsın da hiçbir şey paylaşmadan birini “bu tacizci alın bunu” diye linç ettirmek üzere insanların önüne atmak suçtur.

zengin-fakir yakışıklı-tipsiz vs. olaylarında birçok yazarla aynı fikirdeyim. muhtemelen bir sürü mesaj atanı vardır nevşin mengü’nün ama bunu kurban seçmiştir kendine.

edit: bazı moron yazarlar işsizliğine iş edinmiş, bir tacizcinin tweetlerinden caps hazırlamış, sonra entry yazan kişilere özel mesajla küfrediyor. nevşin mengü’nün avukatı sanırım bu şahıs işsizlikte böyle bir vazife edinmiş kendine. öncelikle zekadan yoksun güzel kardeşim o paylaştığın tweetleri yazan tacizci ile nevşin hanımın paylaştığı adam aynı kişiler değil otur bir inceleme zahmetinde bulun.

ikinci olarak sen gelip bana özel mesajda küfrettin diye söylediklerimden vazgeçecek yada fikirlerimi değiştirecek de değilim.

“sizler, hiçbir vasfı olmayan, vasıfsız sizler, ancak küfrederek birşeyler anlatmayı bilirsiniz, kişisel gelişememişliklerinizi, laf anlatamama kabiliyetinizi küfürlerle süsleyerek örtmeye çalışırsınız. gidiniz, defolup gidiniz, işsizliğinizi kendinize iş edinip, defolup gidiniz.”
  • nevşin hanım’a b1916’ya müracaat etmesini tavsiye ederim.
  • düşün bu kadın türkiye'de gazeteci hatta muhalif gazeteci diye geçiyor ama herhangi bir kanıt sunmadan "bu adam beni rahatsız ediyor." deyip birinin fotoğrafını paylaşıyor ama ortada kendi iddiasından başka kanıt yok.
    ne üzerine eğitim aldı bilmiyorum ama gazetecilik eğitimi alan birinin bunu yapması ancak türkiye'de olur galiba.

adamın ne yapıp yapmadığını bilmiyoruz o nedenle "fakir ve tipsiz olduğu için tacizci diye ifşa edilmiştir" diyenler de haklı çünkü ortada adamın bir şey yapıp yapmadığına dair herhangi bir kanıt yok. bildiğiniz üzere türkiye'de güzel bir kadına güzelsin demek tipine ve sosyal statüne göre taciz de olabilir, iltifat da.

edit: ilgili tweet'in altındaki "merkep" rumuzlu çomar ifşa edilen şahıs değil. bunu kanıt diye yollamayın.
  • stalk ne zaman taciz oldu, ne sanıyorsa kendini
  • su tacizcisi kelimesine uyuz oluyorum. niye aidiyet kullaniyorsunuz ki amk su kelime icin. tacizci de gec...
  • stalk yapılmasını istemeyen insanların sosyal medya hesabı herkese açık olmuyor. madem hesabın açık insanlar elbette takip edecek. he yok stalk nedir onu bilmiyorsa işte o daha büyük problem.

kaldı ki rahatsızsan engellersin geçersin. başka hesaplardan küfür falan ederse şikayet edersin. adamın ne yaptığı da belli değil. herkes hemen tacizci olabiliyor bu ülkede. bir fotoğraf var ve stalk yapmış demiş. taciz varsa gider resmi makamlara şikayet edersin. son olarak bunu başka bir kadın yapsa kezban derdiniz.

edit: başka bir adam kendisine terbiyesizce bir şey yazmış. bizim bu başlıkta bahsettiğimiz adam başka biri. ne yaptığına dair hiçbir şey bilmediğimiz ve sadece kabak gibi fotoğrafı koyularak "stalk yaparak" taciz ettiği söylenen adam. zaten sözlükte genel olarak aynı şey rahatsız etmiş insanları belli.
  • ben anlamadım bu tacizci arkadaş ne yapmış?
    özel mesaj yoluyla mı yapmış?
    ağzından mı öpmüş ?
    ne yapmış tam olarak ?
    stalk dediğiniz olayı zaten herkes yapmıyor mu ?
    fotoğrafını yayınlayabiliyorsan eğer, sebebini herkesin bilmesi lazım değil mi ?
    bu mantıkla nevşin hanım kimin fotoğrafını yayınlasa hemen linç mi edeceğiz?
    onun iyi dedikleri iyi, kötü dedikleri kötü mü ?
  • şimdi ekşi’de yazar olmak dışında bir sik olmayanlar anlamaz, anladığımı düşündüğüm kadarıyla olayı şöyle anlatayım:

“stalk etmek”ten kastı elbette sadece sosyal medyada takip etmek değildir. bu kadar medyatik bir kişinin bundan rahatsız olması beklenemez, zaten bunun gibi onlarcasından ne mesajlar geliyordur her gün. daha çirkininden de geliyordur emin olun, olay çirkinlik fakirlik değil. muhtemelen fiziki stalker’lık yapıyormuş bu şahıs, yani sokakta nevşin mengü’yü takip ediyor, gittiği yerlere arkasından gidiyor, hatta sonra “x cafede burger yerken gördüm seni” diye mesaj yazıyor olabilir. yok mu sanıyorsunuz böyle manyaklar, tabi ki var. ve bunlardan korkulur abi. çok rahatsız olacağı ve endişe duyacağı bir noktaya gelmiş ki dur deme ihtiyacı hissetmiş kadın.

bi de kimse dikkat etmemiş: kadın adamın twitter profilini ve adını ifşa etmiyor, fotoğrafını ifşa ediyor. muhtemelen fotoğrafı da nevşin mengü kendisi çekmiş. çünkü bahsettiği şey twitter’dan stalklama değil, sokakta takip etme, twitter’ı olmayabilir bile adamın. “bu her kimse biri sahip çıksın” diyor o yüzden. bilse adı sanı profiliyle ifşa eder ama bilmiyor. anladınız? biri de “sadece foto paylaşmak olmaz mesajlarını da paylaş” yazmış, başkası “engelle kurtul” yazmış. lan gerizekalı mısınız ya? adam sokakta takip ediyor sokakta!

yazık yavrum ya, bizim ekşiciler de bahsedilen stalk’u kendileriyle eski sevgililerinin birbirine feysten yaptığı şey sanmış. şurada kezban mezban diyenlerin bi gerçek stalker’ı olsa hoşlarına gider ha.
hesabın var mı? giriş yap