• deutsche welle'nin türkçe sosyal medya kanalı için hazırladığı nevşin mengü ile bire bir prorgamında konuk ettiği ekonomist atilla yeşilada'ya venezuela benzetmesi üzerinden "türkiye batıyor ve tek adamlık" yorumları yaptırmaya çalışırken aldığı cevaplar karşısında uğradığı acınası durumdur.

- bir izleyicimiz soruyor, venezuela'yı anlatır mısınız? öyle olma ihtimalimiz var mı?

- kusura bakmayın ama ben bazı karşılaştırmaları çok yanlış buluyorum.

- işte tek lider - tek lide...

- her lider tek lider değil şimdi. venezuela'nın kurumsal kapasitesiyle türkiye'nin kurumsal kapasitesi, devlet geleneği aynı değil. erdoğan'ı eleştirelim ama biraz da adil olalım. nazi benzetmeleri filan çok çirkin ben bunları takdir etmiyorum. maduro ve ondan önceki chavez çok piskopat tipler. özür dilerim bizim çoğu solcular bunları beğeniyor ama bizde böyle şeyler olmaz. petrole rağmen fakirleşme var. şimdi biz ne söylersek söyleyelim akp türkiye'yi fakirleştirecek bir hareket yaptı diyemem. ben bir ekonomist olarak akp'nin ekonomi politikalarını eleştiririm ama rakamlar ortadadır. akp döneminde türkiye daralmadı. dolayısıyla bu insafsızlık olur.
  • başlık; program da kullandığı bir cümle yüzünden işinden olan bir programcı içerir.venezuelada da benzer örnekler çoktur,zira maduro diktatördür..!
    (bkz: kapiş) ?
hesabın var mı? giriş yap