şükela:  tümü | bugün soru sor
 • buradan görebileceğiniz çağrıdır. bunlara kalırsa herkes fikirlerini özgürce söylemeli, en mahrem konular (özellikle atatürk'e, türklüğe hakaret falan) rahatça tartışılmalıdır.
  sorsanız liberal, solcu, özgürlükçü, demokrattır bunlar... ama bir bayan televizyona çıkıp 3 dakika görüşlerini gayet nazik bir şekilde belirtti diye sabah uyanır uyanmaz tutuklansın çağrısı yaparlar.
  bunlar bir şekilde iktidar olsa akp'yi mumla arasınız. baskı nedir, nasıl yapılır görürsünüz.
 • tutuklanma değil yargılanma çağrısıdır. suç unsuru olduğu düşünülen her konu için türk vatandaşlarının suç duyurusunda bulunma hakkı vardır.

  belli bir cinse, ırka, mezhebe vb. karşı şiddeti övme, meşrulaştırma veya teşvik varsa, bu ne kadar nazik şekilde belirtirsen belirt suçtur.

  ha bu arada bazıları için artık yargılama tutuklanmayla eşdeğer olduğu için anlam karmaşası yaşamaları normal. kafasına estiklerini tutukluyorlar ne de olsa.
 • kimlik politikaları ile beyni yıkanmış klasik bir liberal solcu söylemi. terör örgütü başının heykelini dikme çağrısı suçluyu övme değildir aynı sakat kafaya göre.
 • tuba ekinci ikili ilişkilerinde tatlı-sert hırpalanmaktan hoşlanıyormuş. tüm ülke kadınının da bu hırpalanma zevkinden mahrum kalmasını istemediğini görüşlerinde belirtmiş. olabilir tabi. yalnız daha sert sevenler de var. onlar da görüş bildirmeye başlarsa nasıl olacak? yani neticede olay marki de sade'a kadar gidiyor ki malum beyefendinin yatacak yeri yok. tuba hanım bu hususta ne düşünür?

  https://galeri.uludagsozluk.com/…s-de-sade-1382697/
 • neden bu kadar tepki çektiğini anlamadığım tivit.

  savcılar göreve diyor tutuklanmasından bahsedilmiyor bence, program ve söyledikleri bir bütün halde (kısa 3 5 dakikalık vidyodan değil) incelenir herhangi bir kanuna aykırı durum varsa gereği yapılır yoksa olay kapanır.
 • liberal solculardan haz etmeyen biri olarak bu twitle liberal solculuğun alakasını çözemedim. sapla samanı karıştırmayalım.

  kadına şiddetin bu kadar yüksek olduğu bir yerde bir kadın ekrana çıkıp erkek sevdiğinden el kaldırır v.s. gibi saçma sapan açıklamalar yaparsa biri de bu suçu övme diyip bu kadına dava açılmasını isteyebilir.