*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • odtü makinada 3. sınıfta 302 ve 4. sınıfta 429 derslerini vermektedir.türkiyede vibration alanında bir numaradır.dersi veren diğer hocalarla karşılaştırılamayacak kadar iyi bir hocadır.ayrıca her ders muhakkak ya kendi bir anısını ya da bir öğrencisinin anısını anlatmaktadır.anlattığı o eski öğrenciler de şu anda nasa da falan çalışmaktadır.bir gün sınıfta s.d.o.f. sistemlerdeki vibrationı anlatırken eski bir öğrencisinin bi ucağın dizaynında 3 milyon d.o.f ı olan bir parcayı analiz ettiğini söylediğinde durumun kompleksliğinden donakalmıştık.
 • yoklama almadan her dersine öğrencilerin %95'ini çekebilen vibration uzmanı muhteşem insan. envai çeşit polo markalı gömlek ve kazaklarıyla da ün yapmıştır. hatta bu kadar çok ürüne sahip tek türk olduğu için polo'dan plaket aldığı da rivayet edilir.
 • odtü'nün ahmet acar rektörlüğü dönemlerindeki pek çok hukuksuz, keyfi ve dahi yüzsüz personel politikalarının ve uygulamalarının baş mimarı. rektör yardımcısı olarak personel daire başkanlığı ve hukuk müşavirliği kendisine bağlıdır. itaatkar olmayan idari personelin, araştırma görevlisinin hem mesleki hem akademik olarak önünü kesmek için canhıraş bir işgüzarlık içerisindedir. yaptığı hukuksuzlukların farkında olduğundan herhangi bir tepki karşısında geri adım atar. ancak, bu keyfi hukuksuzlukları rutin bir şekilde sürdürerek en sonunda bunları norm haline getirir. odtü'nün yüz karalarındandır. hee odtü neydi ki bu da yüz karası olsun, bundan önceki rektör yardımcıları neydi ki ya da bundan sonra daha iyisi mi gelecek sanki diyen olursa da haklıdır.
  ahmet acar sonrası dönem için rektörlük makamına talip olması muhtemel. ancak, bu adam seçimlerden birinci çıksa, sonra da yök/cumhurbaşkanı gidip cemaatçinin önde gideni birini rektör olarak atasa bir gram üzülmem.
 • odtü makinaya girdiği sene öss 1. olarak girmiştir. konusuna çok hakimdir. öğrenciye yaklaşımı ve ders anlatışıyla bölümdeki en iyi 3 hocadan biridir. şu an kendisi rektör yardımcısıdır.
 • odtü'de önümüzdeki ay yapılacak rektörlük seçimleri için - yanılmıyorsam- adaylığını resmi olarak açıklayan ilk kişi.
 • resmi olmayan sonuçlara göre kendileri 2016 temmuz odtü rektörlük seçimleri oylamasından versan kök'ün önünde birinci olarak çıkmıştır, pek tabii seçimlerin bir önemi yok atayan uzun adam olacağından 1 oy alan aday bile rektör olarak atanabilir
 • rektörlük seçimlerinde 270 oyla birinci gelen hoca. sonuçlar şöyle:

  h. nevzat özgüven 270
  mustafa kök 117
  ersan akyıldız 102
  tayfur öztürk 52
  ahmet türer 34
  inci gökmen 28
  irem d. toker 7
  mustafa türkeş 1
  mustafa i. gökler 1
 • rektörlük seçimlerini açık ara farkla birinci bitirmiş olmasına rağmen cumhurbaşkanı tarafından atanmayan akademisyen. yerine ikinci sıradaki mustafa versan kök atanmış.
 • verdiği me532 - advanced machinery vibrations dersinin içeriğini pek bir yerde bulamayacağınız, dersin bir kısmında, 1980li yillarda kendisinin doktora sonrası çalışmalarından olan bir matrix inversion metodu da anlatan hocaların hocasıdır. mühendislik alanında kaç hocaya nasip olmuştur türkiye'de böyle bir durum, bir elin parmaklarını geçer mi bir bakmak lazım.