şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yerli üretim, ucuz fiyatlar nedeniyle desteklenmeli diye düşünsem de büyük bir sosyal medya ve ağızdan ağıza reklam (word of mouth) yaptıkları için kıllanmama neden olan marka.

  "porselen makyaj" kelimesi üzerine çalışıyorlar (derma cover ürünü). özge ulusoy, ece erkan, deniz akkaya gibi isimlere video çektirmişler, videolar çok sahte, zaten tüm blogger ünlülerin iyi para alıp bu işleri yaptıklarını biliyoruz da sanki biraz çaktırmışlar gibi geldi. iyi para döktüklerini düşünüyorum bu işlere.

  dövme kapatma olayını da öne çıkarmışlar. bi alternatifi de dermacol var.

  dolayısıyla blog'lardaki yorumlar da yanlı vs. ama bi ihtimal 30 tl verip denesem mi diyorum ama joker gibi de olmak istemiyorum.
 • ürün ambalajları fena halde the balm çakması olan yeni firma.
  özellikle pudra, far, aydınlatıcı ve likit ruj ambalajları bire bir the balm'la aynı.
  edit: bir kısım likit rujları da ayyyynen kylie ambalajlarına benziyor!
  bakınız oha, resmen tasarım çalmışlar!

  ayrıca kadının birinin "ben serenay aktaş" diyerek başladığı bir reklamlarına denk geldim geçenlerde ki akıllara zarar. o nasıl bir rol kesmedir, o nasıl bir şuh bakmaya çalışırken sıçar ifadeye bürünmektir; aman tanrım!
 • bizim köydeki markette bile satılan otantik kozmetik markası.
 • bir adet edindiğim, porselen vaadiyle dikkat çeken fondoten markası.
  şunu belirtmeliyim ki vaadleri tam olarak bende karşılık bulamadı. renk skalası maalesef çok iyi değil. açık rengi cok açık bir tonda. kapalısı ise inanılmaz koyu. renkleri tutturamamışlar. memnun kalmadım.
 • deniz akkaya ve özlem yıldız gibi ünlülerle reklam kampanyası yapan ve makyaj yapan çok takipçili youtuber ablalarımızın videolarında da sıklıkla gördüğümüz bir fondöten markası. ünlü make-up artist rıfak yüzüak'ın da (güya) önerdiği bir ürün.

  sosyal medyanın önemini iyi kavrayan ve artık insanlara ulaşmak için en bütçe dostu ve conversion'ı yüksek kanalın internet olduğunun farkında olan bir marka. tebrikler.. bu sebeple pek çok youtuber ablamızın deli divane tavsiye ettiğini görüyoruz. peki ya gerçekten güzel bir ürün mü? youtube'da birkaç tarafsız ve "sponsorsuz" olduğuna inandığınız video'da göreceğiniz üzere, aslında pek de güzel olmayan bir ürün. hatta içeriğinde bulunan yüksek seviyedeki aluminyum sebebiyle alerjen etki oluşturmuş birçok kişiye. cilt yaralarına, sivilceye ve yanma hissine sahip olan birçok kişi de bu üründen şikayetçi olmuş video'larda veya yorumlarda.

  markamız bu tarz içerikleri ise görmezden gelmeyi tercih ederek ürünün kalitesini ispatladığı videolar yayınlamaya başlamış demek isterdim, zira böyle olsa profesyonel bir yaklaşım olurdu değil mi? ama markamız ne mi yapmış? kinaye yapan instagram kullanıcılarına mesaj atmış;

  https://www.suslusozluk.com/new-well?i=804715

  ürünü kötüleyen youtuber'ları kötülemiş ve onların diğer markaların tuttuğu insanlar olarak yaftalamış. markaya bakar mısın ya? koskoca markaya bak instagramdan mesaj atıyor. mesela düşünsene bugün adidas'tan ayakkabı alıyosun ve ayakkabın yırtılıyor, instagrama story koyuyorsun ve adidas gelip "siler misin o story'yi aptal şey" diye mesaj atıyor sana? * temennim pek tabii bunun markanın değil, paraya kıyamadığı için tutmuş olduğu ucuz ajansın işi olması yönünde. çünkü sen markasın yani, deyzi butik hesabı değilsin ne işin olabilir ki mesaj atmakla?

  ürünü çıkaran firmanın ürünle alakalı bir diğer garip stratejisi de, ürünün yalnızca kozmetik satışı yapan yerlerde değil büfelerde bakkallarda da satılıyor olması. şimdi sen gidip hüseyin amcanın bakkalından aldığın bir fondötenin yüzünü yakmasıyla ilgili hüseyin amcayı şikayet de edemezsin. video falan da çekemezsin. çekersen mevzu bahis değerli markamızın yaptığı gibi fake etkileşim amaçlı sahte dislike saldırısına maruz kalabilirsin;

  https://www.suslusozluk.com/new-well

  tarihe göre sıralayın.

  he ek olarak değerli markamızın şu tarz haberlerden de haberi yok sanırım;

  http://www.hurriyet.com.tr/…i-acikladi-40394685?p=1

  kim bilir belki, 2018 versiyonunda kendilerine rastlayabiliriz.

  ürününü beğenmeyen kişileri tü kaka mantığıyla gömmeye, linç etmeye çalışan, hakkında iyi yorumlar yapılmayan videolara dislike saldırısı yaparak zarar vermeye çalışan(etkileşim yarattığı için fayda sağladığını bilmeden), yalnızca ürünün değil tavırlarının da kalitesiz olduğu bir topluluk. marka demeye gönlüm el vermedi.