• efendim 70lerin büyülü atmosferi içinde futbol adina en büyülü şey neydi derseniz ben size tak diye "new york cosmos idi" diyebilirim..

atlantic records un warner bros'un donemki sahibi "steve ross" tarafindan alinmasiyla baslior hikaye. nesuhi ertegün bırakacagim sirketi diyor.. yapma nesuh dior steve ross da dile benden ne dilersen kalman icin diyor. nesuhi de bir futbol takimi diyor.

cok sevior steve ross bu oneriyi.. steve ross da donemi sekillendiren adam bir nevi. filmlr yapior 6 tane plak sirketi var var oglu var. new york cosmos steve tarafindan cok sevilsede yari profesyonel bir takim 71 yilinda. sahalari bir patates tarlasi..
    72 yli oluor steve insanlari tribune cekebilmek icin "pele"yi transfer ediyor.. pele sahaya cikmadan once sahayi yesile boyuorlar. mactan sonra pele takimda ilk ve son macinin oldugunu zira ayaklarinin onun en degerli seyi oldugunu ve mantar bulastigini soyluor ayaklarina.. boya oldugunu asoyluorlar..

ve sonralari italyan "giorgio chinaglia" yi bekenbaureri hatta kaleci yasini* i saflarina katiyor.. yetmislerin büyülü atmosveri icinde takim hep meraber studio 54 e akiyor mesela.. tribunlerde bir gün rolling stones oturuyor bir gün led zeppelin, film yildizlari artisler ve hatta baskan ford..

simdi "once in a life time" adli bir belgesel izlerken o zamanlar hakkinda goruyorum ki herkesin gozleri parliyor new york cosmos deyince.. 70ler apayriymis hakkatten..
  • yeniden mls'de yer almak icin basvurusu kabul edilmis new york'un ozlenen futbol takimi. yeni stad insaatina bu sene baslaniyor, idari kadrosuna dahil ettigi pele ve eric cantona tam gaz calisiyorlar, ulke capinda genclere yaptiklari inanilmaz yatirimlar meyvelerini vermeye basladi. gumbur gumbur geliyorlar. new york sokaklari cosmos cikartmalari ile suslenmeye basladi bile.

http://www.nycosmos.com/
  • önümüzdeki sezondan itibaren north american soccer league'de mücadele edecek futbol takımı.

resmi internet siteleri: http://www.nycosmos.com/
  • raul'u kadrosuna katmıs takım.

(bkz: raul gonzaloz blanco)
  • şu sıralar pele önderliğinde yeniden canlandırılan efsanevi takım. efsaneliği içinde barındırdığı bir çok hikayeden gelir. bir ülkenin taban tabana zıt olduğu bir spor kültürüne, futbolu aşısının adıdır new york cosmos. barındırdığı hikayelerden bazılarını ve cosmos'u şurada daha detaylı bir biçimde yazdım, konuya ilgisi olanlar varsa.
  • bir dönem pelé, franz beckenbauer, carlos alberto ve yasin özdanak'ın oynadığı abd futbol takımıdır.
  • fanatiği olduğum takım <3
  • steve ross ve ahmet ertegün'ün abd de kurduğu futbol takımı
  • pele'nin brezilya dışında oynadığı takım
  • giorgio chinaglia, pelé, franz beckenbauer, eric cantona, yasin özdenak'ın takımı
hesabın var mı? giriş yap