• ben bu filmi ucakta izledim, baktim puani 8.5, oh oh super bi filme denk geldim dedim..
    ilk 5 dakika herhalde giris diye boyle, kendini toparlar dedim, 15. dakikada abi nooluyo ya ne bicim film dedim, 45 dakikadan sonra baktim baya baya formatta ciddiler, x2 hizlandirma moduna alip son 5 dakikayi izledim ve konuyu hic kacirmadim..
    tum oyuncular, yonetmen falan amerikada yasiyor demisler, o yuzden miydi acaba, adamlar türk ama bize cok uzaklar.. biz türk dizilerine falan klisenin dibi, hep ayni konular isleniyor diyoruz ya, bu filmin yaninda o diziler hollywood filmi gibi kaliyor.. hani almanyadaki kuzenlerimiz gundemi 10 sene geriden takip ederlerdi ya, onlarin konustugu/güldügü seylerin modasi coktan gecmis olurdu, oyle hissettim izlerken.. konu o kadar yavan, replikler o kadar yapmacik, oyunculuk o kadar amatordu ki, resmen yok bu kadar kötü olamaz kesin bi yerde dönecek bu is diye diye 45 dakika izledim ben bu filmi..
    hep o 8.5 imdb puani yaniltti beni, benim puanim 4.5/10 :/
  • iyi niyetli bir yapim ama sesinden, montajina, senaryosundan, yonetmenligine cok kotu ve amatorce cekilmis. destek amacli izlemek isteyeni anlarim ama begenilecek bir yanini goremedim. basrollerden esin varan'in oyunculugu iyi. o kadar.
  • bugun galasina gittigim film. acikcasi fragmanindan sonra beklentiyi cok dusurmustum fakat filmde bayagi bir eglendim, yanimda oturan amerikali yonetmen kizcagiz da bir cok yerinde guldu. (sadece turklerin anlayabilecegi espriler yok filmde.)

film ufkunuzu acmayi vaadetmiyor fakat piyasadaki bir cok komedi filminden cok daha iyi oldugu kesin.

gidin, gorun bence pisman olmayacaksiniz.
  • senaristligini nilufer yenidogan'in, yonetmenligini ise dogan ozmekik'in yaptigi, oyuncularinin buyuk bir cogunlugunu amerika'da yasayan turklerin olusturdugu, 2016 yapimi bir film.
  • --- spoiler ---

kadrosunun yüzde 90'ı abd'de yaşayan türklerden oluşan, senaristliğini nilüfer yenidoğan özmekik'in, yönetmenliğini doğan özmekik'in yaptığı 2017 abd-türkiye ortak yapımı romantik komedi filmi. filmin başlıca rollerinde esin varan, ahmet bodur, peyman umay, ferhat daştan ve alex demir gibi oyuncular yer alıyor.

konusu
    20’li yaşların sonlarındaki deniz (esin varan), yaşadığı bir trafik kazası sonrası, ölümden geri döndüğü an, tüm hayatını yeni baştan yazmaya ve olumsuz giden herşeyi değiştirip mutluluğun peşinden koşmaya karar verir. öncelikle, finans sektöründeki kariyerinden ve duygularını incitmesin diye terk edemediği nişanlısından kurtulur. ardından yüksek kiralar ödediği evinden ve eşyalarından vazgeçer. çocukluğundan beri masallardaki mutlu sonlara inanan deniz, sadece kendisinin değil, çevresinde yardıma muhtaç olan insanların da dertlerine ortak olur. yardım derneklerinde çalışmaya, ihtiyaç duyan ve başı sıkışan herkese destek vermeye başlar.

imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt5300754/

yapım ekibiyle röportajlar - https://www.youtube.com/watch?v=tmbeoq7bq8q

--- spoiler ---
  • cast ve kamera arkası ekipmana 10 puan verdirerek yükselttikleri imdb skoru an itibarı ile 5 i görmüş film. keşke imdb ye 0 puanın da getirseler de 0 verebilsem. 1 puan vermek bile bu filmi bir şey saymak olur.
  • 19 mayis 2017'de turkiye'de ve abd'de vizyona girecek olan film.
  • ben de imdb puani uzerinden ucakta bu filmi actim. emege saygisizlik etmek istemem ama durust olmak gerekirse hayatimda izledigim en kotu filmlerden biriydi. ilk 10 dakikadan sonra bu ciddi olamaz dedim. durumun vehametini anlayinca belgesel niyetine izledim. hatta birlikte uctugumuz yabanci arkadaslara da tavsiye ettim ve su an bu film uzerinden baya sakalar olustu. ne turk ne amerikan kulturuyle ne de sinemayla alakasi var. imdb puani duzelmezse kultlesmis kotu filmelerden biri olma konusunda yolu cok acik. hatta gidip 10 veresim var ki daha cok kisi bu tuzaga dussun.
    (bkz: başkaları adına utanmak)
  • insan buna sinema filmi demeye utanır be .lise müsameresi.bunu thy'nin eğlence sistemine koyan zihniyete ise kafam girsin başka birşey demiyorum.
  • sabırlı biriyseniz en fazla 10 dk dayanabilirsiniz dediğim film (!).

bu kadar itici karakterleri bir arada sunmak ayrı bir başarı.

imdb’de 8.5 verenler de troll heralde.
hesabın var mı? giriş yap