şükela:  tümü | bugün
  • noel, paskalya, yahudi bayramları vs. hepsinin de türkiyede tatil yapılmasıyla devam edilmesi gereken olay. darısı türkiye'nin başına.
  • devlet okullarının ilgili bayramlarda tatil edilmesi hadisesidir. zaten bu dönemde öğrenci devamsızlığı ciddi yüzdelere ulaşmış. pragmatik düşünmüşler. tabi işin içerisinde oy avcılığı da var gibi.
  • dinci yalakaların hiç konuşmaması gereken durum. istanbul'da da paskalya, noel gibi tatiller ilan edilirse o zaman bir anlamı olur.
  • hem güzel hem enteresan.. sorun şu ki amerika gerçekten, kelimenin tam anlamıyla bir "melting pot". özellikle de new york. şimdi müslümanların bu özel dini günlerini tanımış olması iyi de diğer dinlerdekiler ya da dinsiz olanlar ne düşünecek? bu işlerin bir sonu yok anlatabildim mi? o zaman bütün yılı tatil geçirebiliriz herşeyi tanırsak? :)

öte yandan, amerika bunu yapıyor peki türkiye ne yapacak? dönüp klasik söylemini tekrar edip çoğunluk psikolojisi mi takip edecek. yahu bıraktım hristiyanını, yahudisini bizim aleviler burada adam gibi ibadet edemezken ne evrensel bakış açısından bahsediyoruz?

türkiye'nin daha on fırın ekmek yemesi lazım bu anlamda. hep bana, hep bana olmaz ki ama canım.
  • iste bundan dolayi amerikayi seviyorum. musluman orani sadece %1 ama adamlarin aldigi karara bak. ornek alinmasi gereken bir hareket
  • (bkz: deliye her gün bayram) peki bu ne olacak?
  • hafta tatillerinin temelde gayrimüslim inancına göre olduğunu bilmeyen hıyarların daha fazla tatil talebiyle tr ye laf sokmaya çalıştıkları uygulama.
    new york belediyesinden cuma gününü de tatil
    etmesini bekliyoruz. hadi bakayım...
  • oysa bütün bayramları kaldırsalar hiç sorun olmayacak.
    gereksiz.