şükela:  tümü | bugün
  • uyarı ile yasağın farkını bilmeyen dana gazetecileri ve sözlükçüleri açığa çıkarmıştır.

" nypd'den new yorklu kadınlara yapılan 'etek giymeyin' uyarısı "

yasak ne demek açıp okutmak lazım insanlara.
  • olmayan yasaktır. yobaz elden geçmiş bir haberdir.

"...tacizcinin yakalanamaması üzerine, kadınlara etek, elbise giymeyin çağrısı yaptı."

okuduğunu anlayamayan adamların gazetecelik yaptığı bi' ülke ne hoş yahu.
  • haberin ilginç kısmı şudur. farzedelim, gerçekten de böyle bir yasak olmuş olsun. bayağı bildiğiniz yasaklanmış olsun mesela new york'ta mini etek. o zaman sabah mecmuasının telkin ettiği gibi mi olacaktı, yani "bakın, onlar bile yasaklamış işte" noktasına mı gelecekti iş? ya da demek istedikleri şey tam olarak bu mu zaten? yanlışı örnek göstermek mi?

tüm dünyada bile yasaklansa mesela, doğru bir şey mi olacaktı?
  • polisin "etek giymeyin direkt iç çamaşırıyla sokağa çıkın" tavsiyesinden ibarettir. abartmanın lüzumu yok.
  • şeriat yanlılarını bir anda sevindirmiş, akabinde ise üzmüştür.

(bkz: önce güldüm sonra bastım eksiyi)
  • dinci yobazlari heycanladirmis aciklamadir. bidi bidi oten yobazlari cumartesi aksamlari east village a cagirmak isterdim ama abdestleri kacar...
  • sabah editorlerinin okuduklarini anlamadiklari, anladiklarindan hoslanmadiklari, hoslanmadiklarini carptirdiklari haberler serisinin son ornegidir. adina gazetecilik dedikleri "sey" aslinda borazanciliktan baska bir sey degildir.
  • haberin doğrusu şöyledir:

he pointed at my outfit and said, 'don't you think your shorts are a little short?'" she told the journal. "he pointed at their dresses and said they were showing a lot of skin."

bkz: http://www.nbcnewyork.com/…omen-nypd-130863828.html

yani bir tane polis memuru kadına kalkıp böyle bir şey söylemiştir.bi adamın lafı da tüm nypd'ye mal edilemez haliyle..yani ortada öyle halka karşı bir açıklama,uyarı falan yok.zaten olsa bütün dünya ayağa kalkar.bütün dünya derken cahil,cühela,bastırılmış,korkak,başlarına kim gelirse kabul eden sinik ülkeleri kastetmiyorum tabii ki de..

ama gelin görün ki sabah gazetesi haberi şu şekilde aktarmıştır türk halkına..

"abd'nin new york kenti polis teşkilatı nypd (new york police department), kentte yaşayan kadınlara musallat olan tacizcinin yakalanamaması üzerine, kadınlara etek, elbise giymeyin çağrısı yaptı."

bkz:http://www.sabah.com.tr/…kadinlara-mini-etek-yasagi
  • new yorkluların bir süre çıplak dolaşmasına sebep olabilir.

(bkz: mini etek giyemiyorlarsa g-string giysinler)