şükela:  tümü | bugün
  • 12 mayıs 2012'de 2.si koşulacak olan yarı maraton ve 10k koşusu.

şu havalar birazcık toparlansın antremanlara tekrar başlıyor ve rotayı bozcaada'ya çeviriyoruz.

detaylar...
  • hava güneşli ve rüzgarlı.
    parkur yokuşlu.
    akşam içeceğimiz yorgunluk şarabı akıllarda.

(bkz: run to the hills)
  • kesinlikle katılacağım koşudur.

7 ekim 2012 run istanbul 5 km etkinliğini kaçırdım ama bunu kaçırmaya niyetim yok.

sözlükten gitmek isteyipte birisini arayan arkadaşlar olursa bir yeşil ışık uzaklarındayım.*
  • yorucu ama harika geçen bir koşu olmuştur.

parkurun yarısını (yarı maraton) 1 saat içinde bitirdim. geri kalan kısımlarda biraz yavaşlasam da işi bilenlerden gelen yorumlara göre ilk yarı maratonuma göre gayet iyi bir sonuç olduğuydu.

yanlış görmediysem 2 saat 46 dk gibi bir süreyle bitirmiş olmam lazım resmi sonuçlar gelince net bir bilgiye de ulaşırım.

3 saat kadar süreyle bitirenler olduğunu da duydum en azından sonuncu da değilim yani *

sonuç iyi olmasa da ilk yarı maratonum olduğu için iyi sayıyorum tabi :)

edit: galiba biraz karışık yazmışım gelen mesajlardan anlaşılana göre. ''yarı maratonun yarısını'' 1 saat içinde bitirdim.
  • 10k'sına katıldığım, bize çok güzel anlar yaşatan koşuydu. yarış öncesindeki coşku ve yarış sonrasında yenilen simitler unutulmaz. seneye görüşmek üzere bozcaada.

not: o kupa polenteye gidecek!
  • bu sene 9 mayıs'ta yapılacaktır. kayıtları açılmıştır.
  • muhteşem güzellikte ve zorlukta bir parkura sahip olan yarış.

daha önce iki kez yarı maraton mesafesini koşmuş biri olarak kısa eyyorlamamı yapayım.

bozcaada belediyesi ve yarışın sponsoru olan spor giyim firması net bir şekilde bu organizasyonu çok iyi yapıyor. katıldığım en eğlenceli yarışlar oldu bozcaada yarışları. tüm adada kocaman bir festival var gibi. harika bir atmosfer. aşırı tavsiye ederim.

normalde maraton dediğin pazar sabahı erken koşulur. fakat adaya ulaşım dertli olduğundan, sanırım katılımı arttırmak amacıyla yarış cumartesi öğlenden sonra koşuluyor. bu, yarışta sportif anlamda bir bok yapamayacağınızın da bir garantisi oluyor. düşünün, hem aşırı yokuşlu bir parkur, hem de öğlen sıcağında koşuyorsunuz. ben şahsen su-sünger istasyonlarında başımdan aşağı su döküyordum 3 km'de bir. kişisel en iyi derecenizi geliştirme derdiniz varsa, unutun, eğlenmeye bakın.

akşamına da rakı-balık yapın. afiyet olsun.
  • 9 mayıs 2015'te koşulacak olanında bu kez 21k'da yer alacağım. bekle bizi polente!
  • anca kendıme geldiğimden dolayı şimdi yazıyorum, türkiyenın en zor parkurlarından biri bence.
    koşarken yılan çiyan, enfes manzara falan herşeyi gördük evelallah, en uzun ve zor yarı maratonum unvanını aldı ancak o parkuru bitirmek bile büyük başarıdır gözümde.
    organizasyonda su istasyonları yetersizdi bence, guneşin alnında öğle sıcagında sıcak şişe sudan başka sey yoktu, ne sünger ne birşey.
    koşarken kilometrelerce ötedeki insanları karınca emsali küçüçük görmek, o dik parkuru koşup yine başka patika, yine başka küçük insanlar görmek moral bozucuydu, öyle böyle bitti gitti.
    koşmaktan sonra ki en keyifli yeri içmek dağıtmak sanırım.
    katılımın bu kadar cok olup sözlükte bu kadar az yer bulmasının sebebi ise merak ettirmiştir.