• yenikale birlik. yerel otobüs firması adı gibi. puhahhahhah
  • nası en tepeye gelecek anlatayım. su an dunya nın en zengin kulubu psg. ikinci sırada da psg min 0.7 0.8 katı butceyle m.city yer alıyor. newcastle ın planlanan bütçesi ise psg nin 3 4 katından fazla olması konuşuluyor. kral salman hiç gitmediği teknesindeki tabloya 300 mn dolar gömen birisi. newcastle nası olur düşünemiyorum. muhtemelen messi ronaldo beraber 2 mac yapsın diye 400 er mn sakız parası atar geçer. bu parayla kurulacak kadroyu fm de add manager yapıp kurmaya kalksan oyun error verir.
  • ne guzel dunya aq. ingiltere'nin kayserispor'u sirf zengin biri satin aldi diye milyar euroluk kadro kurup sampiyonlar ligi kupasi kovalayacak simdi, ne kadar adil bir futbol ortami.

fifa ve uefa kulup sahiplerinin kuluplere para akitma isini kontrole almadan dunyada futbol duzelmez, cunku bu is artik futbol kulturune sahip butun kuluplere bikkinlik verdi. olimpik lyon seneler boyunca fransa'nin medari iftihari oldu, seneler boyunca tamamen kendi imkanlariyla dunya futboluna oyuncular kazandirdilar, avrupa futbolunda ve sampiyonlar ligi'nde soz sahibi oldular, simdi neredeler? arabin teki basti parayi psg'yi aldi, lyon'un onda biri kadar futbol kulturune ve gecmise sahip olmayan kulup 10 senedir ligue1'i domine ediyor, butun yayin ve basari gelirlerine cokuyor, lyon gibiler de ortasira takimi oldu.

boyle futbolun icine sicayim ben.
  • bu hafta kume du$mesi halinde, ingiltere'de gelmi$ gecmi$ en yuksek seyirci ortalamasiyla kume du$en kulup olacaktir.. bu sezon 48750 ortalamaya oynadilar..

$u an rekor 42712 ortalamayla 1974'de kume du$en manchester united'da.. (bunun rekoru bile adamlarda amina koyim)
  • bu kulüp satın alımları öyle bir yere gelecek ki, manchester city ve chelsea bir yerden sonra sempatik gelecek.

arapların satın aldığı bir diğer kulüp.
  • şöyle anlatalım, ekonomik güç olarak city’nin 10 katı güce sahip suudi prensine satılmış.
  • sadece tek bir dine saygısı olan, buna yönelik ibadet imkanları sunan ülkemizde ne zaman müslüman olmayanlara yönelik ibadet imkanı eşit imkanlarla sunulursa, ülkemizde de bu durumun eleştirilmeyeceğini anlamayanlarca örnek gösterilen klüp.
  • leicester city şampiyon olduğunda cocukluktan beri leicesterli oldugunu söyleyen sozlukculerin, newcastle şampiyon olunca dededen newcastleli olmaları ile sonuçlanacak hadise.
  • normal bir arap sermayesi tarafından değil suud ailesi tarafından satın alınan kulüptür. yani en basit örnekle bakarsak; city'nin sahibi şeyh mansur'un 23.2 milyar serveti varken suud ailesinin 320 milyar dolar serveti var.
  • ben 17 senelik eğitimin ardından hayatta kalmak için yırtınırken bu orospu çocukları benim oyununu alamadığım football manager'ı gerçek hayatta oynuyor. hayat gerçekten çok acımasız amk.
hesabın var mı? giriş yap