şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 25 ocakta vizyona girecek drake doremus'un yönetmenliğini, ben york jones'un senaristliğini üstlendiği 112 dakikalık dram/romantik filmi. baş rolünde pek bir sevdiğim nicholas hoult var, şimdilik imdb puanı 7.4

  drake doremus'un şimdiye kadar hiçbir filmini beğenmedim, umarım bu sefer iyi bir film izlerim. equals filminden sonra yine nicholas'ı oynatması ve matthew gray gubler'ı iki filminin de kadrosuna eklemesi beni çok mutlu etti.
 • equals'tan tanıdığımız drake doremus’tan mükemmel bir y kuşağı draması:

  (bkz: http://obicimsinema.com/newness-film/)
 • epey gerçekçi ve depresif bir yeni zamanlar aşk filmi. karakterlerin ağdalı romantik olması biraz gıcık geldi, ama fena değil. ben böyle şeyleri izlerken en çok şeye takılıyorum bu insanlar ne güzel erken 20'li yaşlarında "coming of age" dedikleri dönemde aşkta sekste bir sürü değişik tecrübe deneyimliyorlar, üzülüp seviniyorlar, iletişim kurmayı, neyle mutlu olup olmadıklarını keşfediyorlar. bizde o dönem bloklu olduğu için bizdeki arızalar bambaşka.

  şimdi bunları bilelim:

  aksanlı ingilizceli kadın başrol ve aynı erik satie müzik bana gaspar noe filmi love 'ı hatırlattı izlerken.

  oyuncular iyi. kadın laia costa imiş ki kendisini baştan sona tek planda çekilen victoria diye çok güzel film vardı orda izlemişim bi de.

  bir sahnede kitapçıda esther perel 'in bir söyleşisini dinliyorlar. bu teyzemiz de gerçek hayatta aşk meşk aldatma üzerine yoğunlaşmış bir psikoterapist olup yakın zamanlarda baya da parlamıştır. güzel pr yapmış. meraklısı konuşmalarına kitaplarına bakabilir zehir gibi kadın.
 • seçen taraf olmanın rahatlığıyla kadının ilişki içinde nasıl da eşsiz bir merkez ve odak olduğunu erkeğinse doğasına özgü maymun iştahı tarafından adım adım nasıl kuşatılıp kendi kendini içinden çıkılmaz bir kısır döngünün içine soktuğunu kusursuza yakın bir duygu durum parantezinde anlatmayı başarabilmiş film gibi bir şeydir bu. romantik gibi filmleri sevenler kaçırmasın.

  bir de gabi günümüz ilişkileri için o kadar dertlere derman bir karakter olmuş ki bütün film boyunca "ben de istiyorum bundan bi tane, bana da bana da..." triplerine sokmuştur şahsımı
 • drake doremus gelmis gecmis en kotu film yapimcilarindan biri olabilir.

  like crazy'den igrenmistim.
  bunda da sirf laia costa var diye izledim.
  filmdeki rolu yuzunden neredeyse tiksindim.
  45. dakikadan sonra iki uc dakika ileri atlaya atlaya 1 saatlik kismi 10 dakkada bitirdim.
  nasil bayik diyaloglar
  "amk mallari" dedirten tavirlar...
  icim karardi amk izledigim en kotu filmlerden.
  iliskileri boyle yasayanlarin amk.
 • ilişkiler, kadın-erkek bakış açısı ve günün sonunda bir olma isteğini apaçık anlatan güzel bir senaryo. oraya varmak için genelde bu yoldan geçmek gerekiyor, geçip de birbirine sarılanlara selam olsun.
 • günümüz aşk ve ilşkilerinin tıkanma noktasını iyi işlemişler gibi geldi bana.
  evet ağdalı bir işleyişi de var bir yandan ama gerçekçi. hatta hatun baya baya türk kadını gibiydi, özgür kız modunda takılan ama sülük gibi yapışma potansiyeline sahip. lol.

  filmi izlerken iki insan sahiden 90 metrekare bir evde yaşamak ister mi diye düşündürdü beni.
 • bir netflix filmi. benim açımdan en güzel yönü gabi rolünü oynayan laia costa ile tanışmam oldu zannediyorum ki. hem duru bir güzellik hem de iyi bir oyunculuk izliyoruz. tipik bir dram olmasının yanında yukarıda da belirtildiği gibi bence en önemli özelliği modern ilişkilerin tıkandığı noktaları iyi analiz edebilmesi olmuş.

  türkiye gibi bir ülkede kendi geçmiş ilişkilerimle kıyasladığımda, biraz daha çalkantılı ve sorunlu olsa da aynı tıkanmışlıkların bir kısmını ben de ve dönem dönem karşı taraflar da yaşamıştır. e zaten tıkanmayan ilişki, ilişki midir? bu evreyi atlatabilmek ve olgunlaşabilmek adına herhalde izlenmesi gereken filmlerden biri olabilir. ahım şahım, size çok güzel şeyler katabilecek bir film değil. herhangi bir yerde ödül alabilme potansiyeli olan bir film bile değil bence ama bazı şeyleri sorgulamanıza vesile olabilitesi olan bir film.

  içinde tonlarca klişe olmasına rağmen çoğu da gündelik hayatta ya da hayatımızın bir döneminde bizim de içine düşmekten kurtulamadığımız klişeler olarak dikkat çekiyor.
 • özellikle diyalogları başarılı bir film. sakin bir günde yalnız izlenerek üzerine düşünülebilir.
 • sonuç olarak insanlar maymun iştahlı fakat tek eşli canlılar.

  5 kadın izledik. 5 farklı görüşle, hepimiz kıyısından köşesinden kendimize ait fikirler bulduk. ben daha çok martine yakın hissettim kendimi. içten içe ne istediğini bilen ama bir yandan arzularına yenik düşen bir karakter. fakat sonunda kendini tanıdığını fark ediyor.

  güzel bi filmdi, aksiyon beklemeden sorgulamak için izleyin.