şükela:  tümü | bugün soru sor
  • saniyorum sozluk tarafindan gormezden gelinmis haber.

american haber dergisi newsweek'in, turkiye ve erdogan hakkinda yayimladigi makalede "ozgur dunya" diye tanimladigi ulkelere acik bir sekilde turkiye'ye mudahale etmesi ve turkiye'yi donusturmesi cagirisinda bulunmasidir.

"the sooner the free world acts against erdogan, the safer our world will be. turkey must be transformed."

yani diyor ki: "özgür dünya erdoğan'a karşı ne kadar çabuk hareket ederse, dünyamız o kadar güvenli olacaktır. türkiye dönüştürülmeli'

"newsweek 'in haberinde, türkiye'nin 'terör rejimine doğru yöneldiğine' ve türkiye'nin bir zamanlar demokratik ve ılımlı olduğuna değinildi. haberde türkiye'nin suriye devlet başkanı beşar esad'ı devirmek istediği ifade edilirken bölgedeki operasyonlarda kürtlerin katledildiği yazıldı."

teror rejimi demisken... keske israil icin de ayni makaleyi yazsaydiniz.

en kotusu de simdi burada bazilari gelip "adamlar hakli abi, gercekler bunlar" diye yorum yapacak. onlar icin de sunu soyluyorum.

(bkz: eksi sozluk'teki vatan hainleri)

makalenin orjinali burada: https://www.newsweek.com/…gan-kurds-opinion-1050039

turkce haber kaynagi da burada: http://www.cumhuriyet.com.tr/…simi_cagrisi_mi_.html

basligi sozlukte aradim ancak bulamadim. eger daha once acildiysa birlestirilebilir.

edit: sozluk tarafindan gormezden gelinmemis (bkz: erdoğan'ı durdurun türkiye'yi dönüştürün)
  • tayyibi sevmemek neden vatan hainliği olum ben buna akıl erdiremiyorum.
  • özgür dünya diyen kan dolu ağzınızı sikeyim.
  • "turkey must be transformed."

sürekli geriye gidip kendi devrimini yapamazsan, ülkenin geleceği hakkında sallayan daha çok ülke görürsün.

2017 yılında oxford üniversitesi’nde globalizasyon profesörü ian goldin ile yapılan röportaj;

“insanlığı bir bütün olarak tanıyan ve çıkarlarını gözeten yeni haritalar yapmalıyız”
    “bu bizim en iyi ya da en kötü yüzyılımız olabilir. seçim bizim.”

dit dit: i bu ı değil ki beni düzeltme.
  • rte üzerinden türkiye cumhuriyeti'ni hedef alan çağrıdır. biz bunu 15 yıldır söylüyoruz. bu uzun vadeli bir siyonist projedir diye. lakin illa milletin başına gelecek ki akıllansın. ancak iş işten, tren ise raydan çoktan çıktı. allah sonumuzu hayır eylesin.