şükela:  tümü | bugün
  • ps4 efsanesi resogun'ı yapan ekip housemarque'ın yeni oyunu, 1984 yapımı robotron'un yeniden yapımı diyebileceğimiz muhteşem bir arcade. odalara ayrılmış dünyaları tek tek temizleyip final boss'u paketlerken, bir yandan ortamda başıboş dolaşan insanları kurtarmaya ve gizleri bulmaya çalışıyoruz. niye hiç dikkat çekmedi, neden konuşulmuyor pek anlayamadım doğrusu. harika grafiklere ve sese sahip oyun yer yer saç baş yolduracak denli zor olsa da (arcade ruhu) gayet iyi ayarlanmış tempo sayesinde yeniden başlamak ve bir kez daha denemek hiç de eziyete dönüşmüyor. twitch'te 1 saat kadar oynadık, nasıl bir şeymiş bu oyun derseniz şuradan göz atabilirsiniz. oyun ps4 ve pc platformlarına çıktı, bu aralar steam'de 25 lira, normal fiyatı 20 dölares bandında. şiddetle öneriyorum*.
  • sanırım hayatımda oynadığım en iyi ve en zevkli arcade oyun. böyle bir zorlanma, böyle bir bölüm tasarımı falan yok başka oyunlarda. boss fightlar falan muazzam eğlenceli... cidden neredeyse amiga yıllarına döndürdü diyebilirim. çocukluğumda bu oyunun olmamasını tamamen şans olarak görüyorum çünkü öyle bir bağımlılık yapıyor ki şerefsiz, cebimde ne var ne yoksa jetona yatırabilirdim o yıllarda olsaydı. sonuç olarak eğer bir adrenalin ve arcade bağımlısıysanız kesinlikle denemenizi öneririm. kendisini değeri anlaşılamamış oyunlar kategorisine sokmakta herhangi bir beis görmüyorum.