şükela:  tümü | bugün
 • queer eye ekibinin yardım ettiği kişilerin stilistliğini yapan ve gardroplarını yenileyen tan france ile ingiliz sunucu ve moda tasarımcısı alexa chung'ın birlikte sunduğu ingiliz yapımı moda tasarımı yarışması. ilk sezonu bugün itibariyle netflix üzerinden izlenebilmektedir.
 • her bölümde farklı bir konseptle kıyafet tasarlanan yarışma konseptli şov programı. yarışmacıların çoğu ünlü moda okullarını bitirmiş hatta bazıları beyonce'yi tyga'yı giydirmiş.
 • izlerken çok keyif aldığım netflix yapımı moda programı. konsept hoş ve uygulanış şekli mükemmel. aynısını türkiye'de yapsak muhtemelen tek bir bölüm saatler sürer ama yine de acun konsepti alsa fena olmazdı. gerçi bizde bir alexa chung yok ama olsun. ayrıca konseptler konusunda biraz ilham alınması gerektiğini düşünüyorum. sevgili gülşah saraçoğlu kına gecesine hazırlan konsepti izlerken keyif alınmıyor. yarışmaya gelecek olursam

  --- spoiler ---

  farai ve kiki gereğinden uzun kaldı. onlar elenene kadar yarışmanın keyfi bile çıkmıyordu.

  angelo&charles: çift halinde yarışırken angelo ve charles favorimdi. çoğu zaman haklarının yendiğini düşünüyorum hatta. yaptıkları her tasarım favorimdi ve hepsini giymek istedim. özellikle angelo çok şekerdi. onu ve italyan aksanını özleyeceğim.

  angel: sana bir takım laflar hazırladım. muhtemelen çin'deki en önemli tasarımcılardan ve çoktan rüştünü ispatlamış biri. o yüzden her yarışmacının hüzünlü bir hikayesi olması konseptinde sunduğu hikayeye inanmıyorum bence kendini uluslararası bir platformda tanıtmak için buradaydı.

  minju: son dk'ya kadar neredeyse tüm tasarımları güzeldi bence farklı bir anlayışı vardı. ama final şovu tam bir hayal kırıklığıydı. ne bileyim finale kadar ilham aldığı şeyler çok yaratıcıydı ama hadi ama frida kahlo mu? gerçekten mı? daha önce kimsenin aklına gelmemiştir eminim. üstüne üstlük kullandığı kumaşlar falan resmen gözümü kanattı. mesela rokfor dönemi gibi renkli kumaşları frida tarzıyla yorumlayıp erkeklere giydirseydi waoow ilginç diyebilirdim. yani final parçasının etkileyeciliğinin fikrini bile daniel vermişti. bilemiyorum sadece final şovunu baz alacak olursak b*k gibi bir şovdu. kesinlikle daniel'ın kazanması gerektiğini düşünüyorum.

  daniel: canımcım ya. çiftler halinde yarışırken en iyi tasarımları çıkarmadılar takım elbise hariç. meğersem çocuğun basiretini partneri bağlıyormuş. bireysel yarışmada çiçek gibi açıldı bebeğim. en iyi tasarımları çıkardı hep. final şovu da kesinlikle mükemmeldi. ilham aldığı olay bile başlı başına orijinal bir fikirdi. yıldız takıntısı olan bir insan olarak pembe ceket üstüne yıldızlı tasarımı görünce ah bebeğim sen kazanmalısın dedim. özellikle en son tasarladığı o son elbise rüya gibiydi. ama işte gel gör ki saçma sapan beyin yakan tasarımlar yapmadığın için kaybettin. son dk ya kadar yarışmada gay olmayan tek erkeğin sen olduğunu düşünüyordum sen de gay çıktın. efendiliğin ve tasarımlarınla kalbimde yaşayacaksın daniel
  genel final yorumu yapacak olursam evet daniel'ın daha çok hakettiğini düşünüyorum ama insan gerçekten 250 bin dolara ihtiyacı var mı diye düşünmeden edemiyor. sanırım minju'nun daha çok ihtiyacı vardı. o yüzden minju'nun kazanması o kadar da sorun teşkil etmiyor benim için.

  --- spoiler ---

  velhasıl tam yemek yerken açıp izlemelik program. sonuçta izleyebildiğimiz kaç moda programında tommy hilfiger jüri oluyor ki
 • alexa'nın ne tatlı bir kadın olması. <3
  netflix'in harika moda yarışması.

  ek: daniel kazanmalıydı bence ama neyse.
 • bir project runway değil; ama yoklukta izleniyor işte.
  daniel'ın hakkı yendi gerçekten; ne yazık ki bu yarışmalarda genelde daha renkli, daha süslü tasarımlar kazanıyor. bi' kere minju'nun gelinliği çok saçmaydı ve zaten ondaki atraksiyonu bile daniel düşündü.
  yine de minju'nun sempatik bir yarışmacı olması nedeniyle çok da takılmadım; ama iticilikte birbiriyle yarışan ashton, kiki, charles ya da claire'den biri kazansaydı, o zaman bunu izleyerek harcadığım zamana üzülürdüm. ashton bir çok ünlü isme tasarım yapmış; ama adamda özgün bir şey yok ve itici!
  benim favorim angelo'ydu, kendisi her ne kadar dikiş bilmese de kırık ingilizcesiyle çok sempatik bulduğum için daha çok izlemek isterdim.
 • netflix'e düştüğü gün bingewatch yaparak bir seferde bitirdiğim moda yarışması.

  allem edip kallem edip sonunda moda dünyasında kendine bir yer bulan alexa chung ile eşcinselliğin sektördeki ekmeğini yağla balla yiyen tan france'in biraz sevimli biraz da zorlama sunumuyla, moda tutkunları için izlenilebilirliği olan bir netflix yapımı.

  kesinlikle bir project runway değil. (inanır mısınız bir rpdr bile değil...)
  bunun sebeplerinden biri, yarışmaya katılan tasarımcıların hemen hemen hepsinin sektörde ismini az çok duyurmuş olması ve bir çok ünlü ismi zaten giydirmiş olmanın verdiği özgüven ve snobluk. charles lu dışında tüm yarışmacıların kendilerine ait birer markaları var.

  bu yüzden projact runway'de, eleme günlerinde yaşanan canla başla atlaya zıplaya podyuma hazırlanmak gibi keyif verici unsurlar biraz minimal dozda kalıyor.

  yarışmadaki en enteresan olay marco morante ve suratına inen demir çubukla burnun kenarının yarılması oldu.

  kazanan koreli tasarımcı minju kim'in başarılarını diliyoruz
 • yarışmacıların arasındaki sevgi ve destek çok iyiydi
 • farai ve kiki kabusu hariç en başta elenen yarışmacıları bile o kadar yetenekli, o kadar tatlıydı ki. kavga gürültü, kaos sevmiyorsanız severek izlersiniz. herkes rahat herkes tatlı yarışmadaki, çok sevdim o yüzden.
 • 10 bölümlük netflix yapımı reality show.
  2. bölümdeki baskılı tasarımların hepsine aşık oldum, izlerken insan keşke benim de evde baskı makinem olsa diyor. yarışmada favorim; kiki ve farai, çook tatlılar! umarım birinci olursunuz afrikanın çiçekleri.
 • çok hızlı tüketilebilen, akıp giden yeni netflix reality şovu.
  --- spoiler ---

  minju hem karakter olarak hem de tasarım olarak çok beğenmiş olsam da daniel kazanmış olsa da sasirmazdim. yarışmacıların hepsi birbirinden sevimli ama angelo ve angel özellikle çok keyifli bir seyir oldular
  --- spoiler ---

  bu begenimin dışında kocaman bir eleştirim var, verdikleri saçma sapan zaman.
  yahu tek başlarına iki günde iki tasarım yapıp onu kusursuz bir şekilde tek başlarına bitirmelerini beklemek, o tasarımcıları harcamakla eşdeğer oldu bence. buna rağmen neler yaptılar ama bölümlerde min. 3, ideal 4 gün finalde de min.4, ideal 5 gün verselerdi ortaya ne işler çıkacağını merak etmeden duramıyorum açıkçası.
  zorlayalim, stres altında çalıştıralım, programa heyecan ve gerilim ekleyelim demişler ama bizi çok daha iyi koleksiyon izleme zevkinden mahrum ettiler.

  genel olarak güzeldi başla arka arkaya izle bitir, unut tarzı eğlenceli bir seyirlik.