şükela:  tümü | bugün
  • az önce sözlük girişinde reklamına rastladığım, samimilikte uzaya çıkan site(!) yediğimiz şeylerde gerçekten ne olduğunu bilmemizi istemişler. saolsunlar öğrenmiş olduk. ben hambugerin arasındaki o kıvırcık yeşilimsi gıdayı banyo lifi sanıyodum meğer marulmuş o hem de nası marul;

"tohumuna kadar tanıdığımız marullar tarladan alındığı gibi kesiliyor, sonra da lıkır lıkır içilecek temizlikte suyla yıkanıyor. yeter mi? yeşillik temizlemek ince iştir, bir de dezenfekte ediliyor. bu da yetmiyor bir daha yıkanıyor. marullar tertemiz olduğunda kimse elini bile sürmeden taze taze paketleniyor."

aman allahım hemen burger king'den sipariş veriyorum.

neyediginibil.com
  • hiç bir katkı maddesi hatta tuz bile konmadan çekildiğine inanan varsa vallahi bravo. kendilerini namet satış mağazasındn aldıkları bir kol etini belirli bir miktar yağ ile karıştırıp çektirdikten sonra pişirmeye, arasındaki lezzet farkını görmeye, daha sonra ise bu iki ürünü de aynı ortamda bekletmeye davet ediyorum.

arkadaş bir kere etin içerisine "tuz bile" koymuyorsan, hiç bir şey eklemiyorsan, o lezzeti yakalayamazsın. ayrıca kol eti ucuz bir et, hatta hayvanın en ucuz yerlerinden biri. whooper da pahalı burgerlerden. bu durumda hamburgerin içine ne eti koyuyorsun? yahut ikisi de kol ve katkısız ise lezzet farkı nasıl oluyor?

çok sağlam yiyorlar milleti.
  • gıda firmaların ipliğini pazara çıkaracakmış gibi görünüp düpedüz insanı gerizekalı yerine koyan site.

uzun uzun anlatmaya gerek yok: ye-mez-ler.
  • boşuna tıklayıp hit aldırmayın, ben de ciddi ciddi gerçekte ne yediğimizi gösterecek sandım, bildiğin ucuz reklam çalışması çıktı.
  • şöyle bir baktım da; neredeyse tamamı obeziteye yol açan yiyecekler satan firmalar için biraz komik olmuş reklam çalışması.
  • hızlı yemek zincirlerinden bahsi geçen firmada bir süre çalışmış biri olarak söyleyebilirim ki, süreç hakkında pek de yalan söylemiyorlar. bir video vardır, arada bir hortlar işte koskoca dana öğütücüye girer de ondan hamburger köftesi yapılırmış filan. size açık yüreklilikle söyleyeyim, bu tür firmaların temizlik ve üretim prosedürleri o kadar düzgün ki, sorun orada çalışan ve hijyen ve kalite kelimelerinden pek de haberdar olmayan çoğu çalışanda. elini yıkamak evet bir kural, ancak kim nasıl yıkar o kişiye kalmış. ya da daha açık söylemeliyim ki orada bulunan vardiya müdürüne kalmış. neyse ne, gidip marketten şinitzel alıp yemenizle chicken royale yemeniz arasında pek fark yok, ya da whopper eti yemenizle herhangi bir köfteciden köfte yemeniz. hijyen prosedürüne uyan bir restoran için konuşuyorum tabii. hoş bunların en uymayanı ile sıradan bir köfteciyi kıyaslamam bile, o ayrı.
  • gıda sektöründe olmasam da gıda firmalarıyla çok görüşen biri olarak çok rahat söyleyebilirim ki kurumsal firmalarda (gerçek kurumsal) yediğiniz şeyler çok övülen yerel yerlerden çok daha hijyeniktir.

katkı malzemeleri konusuna gelirsek uzun raf ömrü vs için olmazsa olmaz şeylerdir bunlar. ancak her katkı malzemesi sağlığa zararlı değildir. çok sıkı da denetlenir.

asıl yerel yerlerden kork. acımadan her şeyi koyar gıdaya. acımaz çok net söylüyorum. hijyen dediğin de sıvı sabun, bulaşık deterjanı çamaşır suyudur ki en ucuzudur kesinlikle.
  • şu video çok duygusal olmuş.

- sanırım siz tamda aradığım kişisiniz?

- umarım.