şükela:  tümü | bugün
  • öncelikle başlığa küçük bir açıklama yapıp oyunumuza başlayalım. önecelikle "ahmet hakan" sözcük öbeğinden kastım ne ondan bahsedeyim. bu kavram ülkemiz orta zeka insanını temsil eden ve etliye sütlüye dokunmadan eti sütü götüren anlamına geliyor. nasıl mı? hepinizin malumu ki ahmet hakan adlı elit! bir nişantaşı yazarımız var. ayrıca bu kişi çok ünlü de bir televizyon programcısı. her ne hikmetse tanıdığım bir ahmet hakan fanı yok. ya da tanıdığım sağlam bir ahmet hakan karşıtı da yok.

sebebine gelince adam öyle bir yazıyor ki kim ne anlamak isterse öyle anlıyor. nereye çekmek isterseniz oraya çekebiliyorsunuz. kendisi de çekebiliyor tabi. yeri geliyor aynı kişiyi ya da ideolojiyi övüyor, seviyor yeri geliyor dövüyor, sövüyor. ben bu güne kadar ahmet hakanı çoğu zaman okudum. bana sorsanız ne anladın yazılarından diye benim size vereceğim cevap şu olur: "gibi gibi yapıyor". yani bir bakmışsın seviyor gibi gibi yapıyor, bir bakmışsın sövüyor gibi gibi yapıyor. aslında yazılarında bir şey anlatmıyor. bence türkiyedeki tüm gazetelerin yazarlarının (adını duymadığımız 100 adet satanlar da dahil) ortalamasını alırsanız kalibre olarak altında.

ama bakıyorsunuz en çok takip edilen ve gündem oluşturan yazar. ama aslında adam yazar falan değil. bir bakıyorsunuz en çok izlenilen tv yorumcusu (sunucu mu demek daha doğru olur) ama adam tv yorumcusu da değil. öyle kabul etsek bile diğerlerinden çok da farkı yok.

sormak istediğim şey şu: kendi alanında sükse yapan sürekli gündeme gelen ama aslında dikkatli bakınca "gibi gibi yaptığı" rahatlıkla anlaşılan, azcık gündeme gelmese yokluğunu kimsenin anlamayacağı ve insanların ısrarla gündemde tutmaya çabaladığı kişiler kimler? medya, sosyal medya ve bizler tarafınadan şişirilmiş balon haline getirilen ünlüler kimler?

yazarların yaratıcılığına güveniyorum. önce ben başlayım:

*feministlerin ahmet hakanı: feyza altun
    *siyasilerin ahmet hakanı: doğu perinçek
    *restoranların ahmet hakanı: nusret
    *şarkıcıların ahmet hakanı: aleyna tilki
    *ne dediği belli olmayan adamların ahmet hakanı: link

ara edit: yeni eklemeleri yukarıya yapıyorum.

aklıma geldikçe editleyeceğim. haydi oyun başlasın o zaman? yani neyin ahmet hakanı kim?