• eski tip, psikopat sanat hocalarını çözmüş, muhtemelen de bir ikisinin elinden tokat yemiş şahan'ın, şahsımca en komik tiplemesi. sinirli hareketler* ve dengesiz tepkiler, aşırı disiplin takıntısı, öğrenciyi aşağılama arayışı, hepsi bu skeçte. cillopötesi.

- sen nezihin iti değil misin yavrum? söyle, "ben nezihin itiyim" de çocum
  • şahan bütün tiyatrocu,sanatçı taiifesine bu karakterle inceden ayarı vermiştir. yeteneksizliklerini abartılı oynayarak ve kasım kasım kasılarak millete yediren tüm tiyatroculara sevgilerle.
  • -sen kimin itisin?

-nezihin hocam..

-ha şunu bileydin..!

gibi yaratıcı diyaloglara sahip skeç..
  • - sen başarısız olursan "volkan oynayamıyor" demezler, "nezih, itini iyi eğitememiş" derler !
  • şahan gökbakar'ın bir zamanlar dikkat şahan çıkabilir'de oynadığı, şimdiye kadar gördüğüm en iyi tiplemesi. defalarca izleyip defalarca gülüyorum. mimikler çok başarılı.

"sen gidip barda o kadına yanaşıp onun parasını yemeye çalıştığın zaman, 'volkan gitti kadına yamandı' demezler. 'nezih hoca'nın itine* bak kadına jigololuk yapıyor' derler."
  • nezih hoca ile ileri oyunculuk teknikleri bölüm 9:

--- spoiler ---

- bizim bazı oyunculara sormuşlar, demişler ki: ''brokeback mountain'' diye bir film var, burda, iki tane gay kovboy var, bunlardan hangisini oynarsınız? mahsun kırmızıgül de demiş ki: ben asla gay kovboy olmam!...
    - ...
    - bu beni biraz düşündürdü...
    - ...
    - çünkü zaten türkiye'de kovboy yok, niye mahsun'a bir gay kovboy rolü gitsin ki?
    - ehehe çok saçma hocam.
    - bu yüzden bugün, hem gay, hem kovboy, hem de mahsun kırmızıgüllü gay kovboy yapıcaz. evet iyi izle şimdi, dram suratı yapıyorum...

--- spoiler ---
  • - sen jigololuk yaparsan volkan jigololuk yapıyor demezler, nezihin iti jigololuk yapıyor derler
  • şahan gökbakar'ın kendi hocalarından birine fena giydirdiğini düşündüğüm tiplemesi, dayakçı eğitim neferi.

bravo, şaheser, on numara.
  • sanat çevresindeki anlaşılmaz hiyerarşiye ve buna kendini gonulden armagan edenlere inceden bir selam yollamış skeçdir.
  • saci basi ve tipi resat calislar ve wolverine arasi gidip gelen tipleme.
hesabın var mı? giriş yap