• vefat etmiştir.
    http://www.cnnturk.com/…ih-tuncay-hayatini-kaybetti

"minik kelebek" öksüz kaldı.
  • hem iyi yazar, hem de iyi oynardı. yasaklar'daki çaycı hüseyin tiplemesi en sevdiğimdi. metin akpınar "anana bi sor bakalım!.." deyince, önce "özel olarak görüşürkene çay, gaave, ayran?" diye sorar, sonra "ben anama gidiyom..." deyip çıkardı sahneden.

hayat denen bu trajedideki rolünü tamamladı ve gitti. allah rahmet eylesin, mekânı cennet olsun inşallah.
  • yasaklar'da oynadığı trt denetçisi rolü hala hafızalarımızda :

- e bizim şarkımızda sakıncalı bir yer mi var?
    - sakıncalı değil, mahsurlu...mahsur kelimesinin yanında sakıncalı kelimesi gözyaşları içerisinde kalır.
    ...
    - tabi efendim kelebek hiç uçar mı? kelebek dediğin böyle sakin sakin durur, çayırlarda otlar...
    - kelebeğin otlaması bitti mi?
    - bitti efendim, devam edelim mi?
    - malesef devam edemeyeceğiz çünkü sondan iki mısrada da cüzi bir tadilat yapmamız iktiza ediyor.
    ...
    - niye sinirleniyorsunuz, niye masamı çomaklıyorsunuz, niye kelebeği silkeliyorsunuz? şu halinize bakın kıpkırmızı oldunuz...
    - efendim kelebek kaldırdım da ondan, ne de olsa ağır hayvan.
  • daha yeni yasaklar, aşk olsun ve deliler'i belki de ellinci kez yeniden izlemiştim.

aklımda hep çaycı hz. hüseyin, minik kalabak'ın sansürcüsü, aprtman yöneticisi korhan bey, katibini öldürmek isteyen düğün salonu sahibi ve meşhuuur at serhat olarak kalacak.
  • devekuşu kabare tiyatrosu'nun demirbaşlarından... kaybetmişiz. büyükler bir bir gidiyor. yollarından yürümek kime kalacak bilmiyorum..

minik, minik, minik kelebek..
    dur sakince, uçmak ne demek?
    fazla gezinme, git bir dalda dur,
    kanat çırpmadan yerinde otur!
  • hakkım hakkım neymiş . benim için beyoğlu beyoğlunda acile gelen sarhoştur. "bi kafa bi yumruk".. beyoğlunun kralıdır. ona ayak yapılmaz. "kaaave " *kaba gelince kibarca "keeeve" diyendir.
    ne kadar sevimli babacan güzel adam varsa gidiyor tek tek geçmişe dair.. vah benim gençliğim.. allah rahmet eylesin ya da ışıklar içinde uyusun artık ne diyorsanız..
  • vay be, demek at serhat* avukatı fordçu selami'nin* yanına gitti ha? ne diyeyim: allah; kendisine rahmet eylesin, kalanlarına sabırlar versin.
  • aa niye oylanmış ki önceki entry diye bakarken öldüğünü öğrendim.
    iyi geceler nezih abi.

minik minik minik kalabak minik kalabk
    dur sakince uçmak ne dernek uçmak ne dernek...
    dur dur dur... kon kon kon

ezbere yazılmıştir. melodisi ile. yıllar önce izmir açık hava tiyatrosunda izlendiği andan beri unutulmayan melodisi ile...
  • devekuşu kabarede ali yalaz ile birlikte en sevdiğim oyuncuydu.
    en çok iki rahmetlinin sahnelerini beklerdim. ali yalaz'ın o sinirli, telaşlı halleri. nezih tuncay'ın umursamaz, çok bilmiş halleri renk katardı oyunlara.
    mekanı cennet olsun...
  • 90'lar kuşağının 'hakkım hakkım' rolüyle hatırladığı oyuncu. allah rahmet eylesin.
hesabın var mı? giriş yap