• epey uzun bir süre boyunca low key takılan, alçaktan uçan ama geçen gün çıkardığı when i grow up ile patlama yapan rapper. buralar entry dolar. eminem'in relapse öncesi dönemini anımsatıyor.
  • küfürsüz, silahsız, uyuşturucusuz, spor arabasız, bikinili hatunsuz rap yapan yetenek.
  • nathan "nate" john feuerstein isimli 1991 doğumlu rapper. nasıl olmuş da ekşi bu yetenekli vatandaşı fark etmemiş hayret. efenim kendisi annesini ilaç bağımlılığı yüzünden kaybetmiş duygusal ve duygularını da şarkılarına yansıtabilen değerli bir yetenektir. şarkılarında zaman zaman annesinin ölümüne dair sözlere rastlamak mümkün. daha fazla kişinin keşfetmesini istiyorum açıkçası.

annesi için yazıp ağlayarak söylediği şarkısı how could you leave us gerçekten insanın bam teline dokunuyor. zaten şarkı genellikle bağımlılık yüzünden yakınlarını kaybedenler, hala bağımlılıkla mücadele edenler veya eden yakınları olanlar gibi bununla bağlantılı insanlar arasında kısa sürede çok sevildi.

sizlere şiddetle tavsiye ettiğim diğer şarkıları,

can you hold me (audio) ft. britt nicole

thing called love

paralyzed
  • eminemle benzetilmesi anormal olmayan rapper. kendisi de;
    "5-6 yıl boyunca sadece eminem dinledim. müziğe başladıktan sonra ortaya koyduğum parçalara insanlar 'ne kadar eminem'e benziyor' dediğinde farketmemiştim. ben sadece kendi yolumu çizmeye çalışıyorum ancak eminem'e benzemem normaldir çünkü kendisi bana göre gelmiş geçmiş -eğer en iyisi değilse- en iyi 5 rapci arasındadır. " demiştir.

eminem gibi sözcüklerle oynamayı sever. metaforların yanı sıra "double entendre" ve "ambiguity" kullanır. lyric'lerinde %99.99 oranında küfür yoktur. kliplerinde seksi hatunlar, ferrariler, altın kolyeler vs. bulamazsınız. auto-tune yapmaz. özetle, kaliteli bir rapper'dır.

edit: imlâ
  • kendisine obsesif kompulsif bozukluk tanısı konulmuş ve tedavi olmuştur. zamanında yaşadığı kötü şeylerden dolayı kaçınılmaz psikolojik rahatsızlıklar da yaşamış.

şarkılarında hayatı anlatır. boktan ailelerde yetişen çocukların, ebeveyn olmayı beceremeyen tiplerin onlara neler yaşattığından ne tür saçmalıklarla adını çoğu insanın bilmediği ruhsal hastalıklara maruz kaldıklarından bahseder.

gerçek rapçidir, gerçek sorunlara değinir.
  • youtube önerilenler bana sonunda elle tutulur muhteşem bir sanatçı gösterdi. when i grow up ve the search isimli parçalarını peş peşe dinledikten sonra bu çocuğun yükselişini takip etmeye karar verdim. patlayacağına eminim demek isterdim ama bu çocuk gibi pek çok yetenekli rapper'ın patlayamadan sönmesine tanık oldum. misal joyner lucas'ın halen patlamasını bekliyorum. yolu açık olur umarım. merakla yeni işlerini bekliyorum.
  • klipleri aşırı güzel kurgulanıyor. klasik mücevher, kalçalar ve lamborghiniler yerine daha metamorfik daha minimal şeyler var.

(bkz: ucuna siyah balonlar bağlanmış alışveriş arabası) (bkz: çöp kamyonu)

"had to see a therapist then ı found out
    somethin' funny's going on up in my house
    yeah started thinkin' maybe ı should move out
    you know pack my cart take a new route
    clean up my yard get the noose out
    hang up my heart let it air out"

dizeleriyle yeni jenerasyonun altın beyaz rapçi çocuğu olma yönünde emin adımlarla ilerlemektedir.
  • hristiyanlık üzerine rap yaptığı söylenir ama kendisi ''ben bir hristiyanım ama bunun üzerine rap yapmıyorum'' der. michigan'lıdır ve buna paralel olarak zor bir hayat yaşamıştır. annesi ve babası boşandiktan sonra annesi ile yaşamaya başlıyor ve sonrasında annesinin erkek arkadaşı kendisini taciz edince hakları babasına geçiyor. annesi 2009'da yüksek doz'dan ölmüş. 2010'da bağımsız olarak ilk albümü olan moments'ı yayınladı ve hikayesi şuan mükemmel bir şekilde devam ediyor.
  • eminem ve macklemore karışımı olan, ses getirecek rapper.

kimsenin yazmış olmaması ilginç.
  • when i grow up neymiş öyle ya. kulaklarım bayram etti bu anlamsız ve tatsız trap çöplüğünde. altyapısı da vokali de harika parçanın. yürüyedur nf.
hesabın var mı? giriş yap