şükela:  tümü | bugün
  • heyecanla beklediğimiz yeni futbol sezonudur. başlasa da özlemimizi atsak artık...
  • 5 eylül itibariyle başlayacak, 2 şubat 2020'de miami'deki hard rock stadium'da noktalanacak olan sezondur.

konferans bazında sezon favorileri :
    nfc east: philadelphia eagles - tahmin 11-5
    nfc north: minnesota vikings - tahmin: 11-5
    nfc south: atlanta falcons - tahmin: 11-5
    nfc west: los angeles rams - tahmin: 13-3**
    afc east: new england patriots- tahmin: 12-4
    afc north: pittsburgh steelers - tahmin: 10-6
    afc south : indianapolis colts - tahmin: 12-4
    afc west: kansas city chiefs - tahmin: 13-3
  • yarin start alacak sezon.

bomba gibi bir rivalry'yle basliyor:
    khalil mack'in gelisiyle savunmada aradigi lideri bulan ve gecen senenin en saglam defansi olan ayilarla, ligin hala faal olarak futbol oynayan en efsane 3 qb'sinden biri olan ama gecen sene rezalet bir sezon geciren a-rod onderliginde peynir kafalar kapisiyor.

mac soldier field'da olmasina ragmen ben packers'i bir adim onde goruyorum.

bu arada ustteki suser arkadasa da hodri meydan demek istiyorum:
    - colts sezonu 0.500 kazanma yuzdesinin altinda bitirir (en emin oldugum iddiam bu andrew luck'un futbolu birakmasindan sonra)
    - browns afc north'u kazanir, steelers 3. olur
    - nfc south'u yine saints kazanir
    - vikings yine playoff goremez

edit: ayilar eski packer ha ha clinton dix'i de almis. boyle savunma dusman basina diyor yine de a-rod & davante ikilisini bir adim onde goruyorum
  • elle oynandığı halde adı football olan spor.
  • tüm sporlardaki en büyük ikinci rivalry ile bu gece özlemimiz bitiyor sonunda.

düşük skorlu bir maç olacağını düşünüyorum. bears için geçen senenin intikamını alma vakti geldi. büyük bir spotlight altında, milyonlarca insanın gözleri bu maçta olacak. sıkı bir patriots'lı olarak bira ve çerez eşliğinde çok eğleneceğimi düşünüyorum.

(bkz: hyped up)
  • afedersiniz ama ilk 3 ceyrek itibari ile bok gibi bir macla baslayan nfl'in 100. sezonu.

edit: tahmin ettigim gibi green bay packers kazandi fakat a-rod & davante'yle degil, direkt savunmayla kazandilar.
    son 3 senedeki ilk 3 round draft haklarinin cogunu defansa kullaniyolardi, bu strateji mevyelerini vermeye baslamis.
  • 100. sezonu dün başlayan lig.
  • nfl'de sezonların tek yıl üzerinden adlandırlmasından dolayı başlığın doğrusu (bkz: nfl 2019 sezonu) olması gerekiyor.
    kaynak
  • patrick mahomes 'un no look pass ile dokturdugu bir mac oldu jags - chiefs maci *. chiefs 40-26 kazandi, afc'de gorusuruz *

not: regular season'da jaguars formasiyla ilk macina cikan nick foles, touchdown ile sonuclanan pass sonrasi aldigi darbeyle koprucuk kemigini kirdi. kaynak
  • ılk haftasi efsane bir monday night football macina sahne olmus sezon.

tesekkurler saints tesekkurler texans. umarim ikisini de playofflarda gorururz.