• londra'nın south bank bölgesinde, waterloo bridge kenarında bulunan, british film institute'a bağlı, popüler filmlerin, klasiklerin yanısıra, hiçbir yerde seyredilemeyecek filmleri de getiren, birçok festival düzenleyip aynı zamanda birçok yabancı festivale evsahipliği yapan bir sinema. bağımsız sinemanın gözbebeği. her ayı belli bir veya birkaç konuya ayırır, o kategorilere giren tüm filmleri gösterir. aynı adlı bir sinema kulubü de vardır, üye olduğunuzda daha ucuza film seyredebilirsiniz, türlü imkanlarından faydalanabilirsiniz. ben olmadım, bilmiyorum.
 • southbank'ta yer alır, thames'e bakan ve hava güzel olduğunda dışarı taşan kafeteryası çok meşhurdur, önünde ikinci el kitap satılır, dışardaki masalarda bira içilir, canlı müzik dinlenir, tepesinde waterloo köprüsü vardır, yanında kaykaycılar kaykay kayar kay.
 • muhtesem filmler gosteren, programini her okuyusumda oyuncakciya girmis cocuk edasiyla "bunu da istiyorum onu da istiyorum hepsini istiyorum" diye haykirdigim film gosterim merkezi. neyse ki film ogrencilerine giris bedavaymis yoksa butcede ciddi hasarlar yaratabilirdi (her aksam £7.5'dan ayda £225 gunumuz kuruyla yaklasik 550 milyon falan ediyor)
 • elli yili askindir bilinen ismi national film theatre'i geride birakarak bugun itibariyle artik hayatina bfi southbank adiyla devam eden guzide olusum. bir sinemasever icin londra'nin en guzel yeridir.

  biri diger ikisine gore epeyce buyuk olan toplam uc sinema salonu vardir. her yil ekim basi-kasim sonu civari gerceklesen londra film festivali'nin ve mart ortasi-sonuna denk gelen londra lezbiyen ve gay film festivali'nin en sahibidir. her ay farkli temalar (yonetmen, donem, oyuncu, akim, ulke vs) cercevesinde 'sezon'lar hazirlar. ayni ay icerisindeki sezonlardan biri digerlerine gore daha agirliklidir. genelde bu sezondan olmak uzere iki farkli filmi ayin extended run'i (su anki ismiyle 'special release') olarak secer ve 15'er gun her gun gosterir. geri kalan filmler genelde ay boyunca iki kere (populariteye gore farklilik arzederek) gosterilir. bu sezonlarin muhakkak bir yerinde tema dahilinde (yasayan yonetmen yahut oyuncuysa kendisi, vefat etmisse eger, kendisi de sektordense cocugu veya arkadasi, donemse uzmani yahut temsilcisinin konuk oldugu) soru-cevap veya masterclass'lar duzenler. genel gosterimde olan filmlerle ilgilenmez ancak yakinda gosterime girecek kimi filmlerin ongosterimlerini gerceklestirir. genelde yonetmen/oyuncu/yazar filmin akabinde bir sunucuyla sohbet ve soru-cevap icin sahneye cikarilir. bu sohbet guardian gazetesi sponsorlugunda gerceklestirilip kaydedilir. bunlarin bir kismi guardian'in websitesinde ( http://film.guardian.co.uk/…an_nft/0,,69908,00.html ) bulunmakla birlikte asil olarak tamami british film institute kutuphanesinde sesli yahut transkript formatinda herkesin ulasimina aciktir. guardian interviews olarak bilinen bu seriye godard'dan jarmusch'a, kieslowski'den scorsese'ye akliniza gelebilecek neredeyse herkes katilmistir.

  bfi southbank adiyla yenilenmis haliyle uc ayri yeni bolumu hizmete girmistir. bunyesinde olan museum of moving image'in yedi yil kadar once kapanmasiyla eskiden muzeye ait olan alanda film yahut video'yla iliskili enstalasyonlarin sergilenecegi gallery, kirk kisi kapasiteli cep sinemasi tadindaki salonu studio ve bfi arsivinin halkin daha kolay ulasimina acildigi mediatheque bulunmaktadir. artik bir nevi londra'da sinemanin tate modern'idir.
 • the batman nft 200.000 dolara alıcı buldu. bence bitcoin ile pizza arasındaki ilişki neyse batman ile nft arasında aynı ilişki oluştu. yıllar sonra nft tarihi gibi bir makalede geçecek başlığı canlı gördük.
 • nft hakkında bilgilendirme yapmak için bir topluluk kurduk: https://twitter.com/nftgoldenzone

  üst edit: nftlerin sadece koleksiyonlar için üretildiğini zanneden kitle, tanımı tekrar okusunlar. konser biletinden tut, domain, diploma, tapu, sertifika...vb benzeri olmayan her şey nft haline getirilebilir.
  nft nin getirdği yenilik, bir otoriteye ihtiyaç duymadan orjinalliğin teyidi. ev mi satacaksınız, devlet onayına gerek kalmayacak nft haline geldiğinde.bunun gerçekleşmesi için de kitlelerin uyumu gerekli tabiki de.
  x milyon dolara nftye para ödeyenler çoğunlukla bu sektörün yatırımcıları, geliştiricileri ve marketing amacıyla yapıyorlar. 1 milyon dolara nft aldığında, haberi yapılıyor, sokakta konuşuyorsunuz. üretici ve tüketiciler sektöre yönlendiriliyor. bir twite 2 milyon dolar teklif veren kişi justin sun, 8 tane kripto projesi var adamın. nft market platformları, venture capitaller, proje sahipleri 50 bin dolara nft alıyor, olay hakkında 50 bin dolara yaptıramayacağı reklamı siz yapıyorsunuz. enayiliklerinden ödemiyorlar.

  sınırlı sayıda üretilen, benzersiz tokenlara verilen isim. defi çılgınlığından sonra kripto paralarda yeni trend haline geldi bile.

  görsel tasarımla ilgilenenler için bir başlangıç noktası vereyim link
  bu site üzerinden tasarımlarınızı çılgın paralara satabilirsiniz.
  bilgilendirme serisi: link
  edit:
  domain, koleksiyon, pazar yerleri, oyun, vr, yatırım odaklı, teminat olarak kullanılıp defi ye dahil olabilenler görsel
  nerelerde kullanılabilir hakkında bir yayın link
  başka bir makale, hukuki uygulamalarına değinilmiş.link
  top 100(toplam değeri 6,716 milyar dolar). link
  %29 market dominasyonu olan enj'in microsoftla ve bmw ile partnerlik haberi link

  monaco'daki f1 pistinin bir bölümünü nft haline getirip 223bin dolara sattılar. evet pisti revv üzerinden tokenlaştırdılar.

  nba de dahil oldu. flow üzerinden nft satışlarına başladılar.

  (bkz: twitter ceo'sunun ilk tweetini satılığa çıkarması)

  barış özcan da neden bu kadar para ödeniyor diye soranlara video hazırlamış. link
 • nft'lerin yaratılması ve çıkarılması için farklı çerçeveler mevcuttur. bunlardan en tanınmış olanı, ethereum blockchaini üzerinde eşsiz varlıklar çıkarmak ve alıp satmak için bir standart olan erc-721'dir.

  daha yeni ve geliştirilmiş bir standart ise erc-1155'tir. tek bir kontratın hem ikame edilebilir hem de eşsiz tokenları dahil etmesine imkan tanıyarak tamamen yeni fırsatlar ortaya koymuştur. nft'lerin çıkarılmasına yönelik standardizasyon, daha yüksek seviyede karşılıklı çalışabilirliği mümkün hale getirir, bu da en nihayetinde kullanıcılar için faydalıdır. karşılıklı çalışabilirlik, eşsiz varlıkların farklı uygulamalar arasında oldukça kolay şekilde transfer edilebileceği anlamına gelir.

  nft'lerinizi saklamak ve koleksiyonunuzun keyfini çıkarmak için bir yer arıyorsanız trust wallet kullanabilirsiniz. tüm diğer blockchain tokenları gibi nft'leriniz de bir adres üzerinde bulunur. nft'lerin, sahibinin izni olmadan, nft'yi çıkaranlar tarafından bile kopyalanamayacağını ve transfer edilemeyeceğini de belirtmek önemlidir.

  nft'ler, opensea gibi açık pazaryerlerinde alınıp satılabilir. bu pazarlar alıcılarla satıcıların bağlantı kurmasını sağlar ve her bir tokenın değeri eşsizdir. nft'ler doğal olarak, piyasa arz ve talebine göre fiyat değişiklikleri gösterebilir.

  kaynak: academy.binance.com

  nft çok büyük bir potansiyele sahip bir alan arkadaşlar, şu an nbatopshots buna örnek gösterilebilir, henüz beta sürümü olmasına rağmen inanılmaz bir ilgi görüyor, kısaca nba’in resmi digital koleksiyon oluşumu da diyebilirsiniz.

  nbatopshots ve bunun gibi nft oluşumları ile ilgili bilgi paylaşımı amacıyla kurulan bir telegram grubu var konuya ilgisi olan arkadaşların katılmasında fayda var.

  grup linki: [https://t.me/trnft https://t.me/trnft]
hesabın var mı? giriş yap