• tarla almaya alışmış bir nesilden, dijital asset almaya geçen bir nesil için merak edilen tavsiyeler.

cryptopunks'ı kaçırdık, a.i destekli generative art denen naneden pek bir şey olacağını sanmıyorum, önüne gelen herkes sanat yapmamalı sanki. o yüzden saçma sapan bir arkaplana giydirilmiş abuk maymunları falan geçiyorum. cryptopunks'ın olay olmasının nedeni ilk olması veya arkasında bir çalışma saklı olması. şimdi çıkan degenerated apelerin hepsi pump and dump tokenlerimiz gibi.

unique bir değer taşıyorsa, yapan kişinin hayatı sıradışıysa, süreci sancılı veya uzunsa, arkasında sağlam bir komünite varsa, inovatif bir değeri varsa, estetik, etik, politik, felsefi bir eleştirisi varsa gibi parametrelerin bir veya birkaç tanesine sahip değilse yatırım yapmaya gerek yoktur. paylaşımlar da bu eksende şekillenirse çok şükela olur.

coinbase üzerinden alım yapmak için:

https://coinbase.com/nft/announce/1r0xvv

opensea üzerinden alım yapmak için:
  • ön edit 2 17/10/2021 : edit 2 : üye alımı tekrar aktifleştirilmiştir.
    https://t.me/joinchat/umz9gh1p-q5lytbk

ön edit 1: https://t.me/joinchat/tba89is8vnq0ndg0
    telegram kanalına katılımı 10 kişi dolunca kapatmıştım. özelden yazan arkadaşlar oldu bayağı, şimdi tekrar açıyorum. 100 kişi dolunca tekrar kapatacağım. sorulara yetişebilmek için böyle bir süreç yürütüyorum.

ön edit: kısa sürede güzel kazançların olduğu platform.

dün sipher projesini paylaştım telegram grubunda. 1 adet almıştım. 0.1 eth a mint edip 0.49 eth a sattım. 5x kâr sayılır.

şimdi benzer bir proje daha var. telegram grubuna onun linkini de bıraktım.

metamask cüzdanımdaki aktif ethgörsel

ilk girdiğimde 2000 dolarla girmiştim, şuan elimde 5 nft var ve gas fee vs ler dahil elde gene 2000 dolar var. 1-2 hafta sonra ana paramı çekmeyi planlıyorum. ki önümde bilen birisi olmadığı için 1500-2000 dolar yok yere gas fee ödedim. bilinçli ilerleyin ve neye takılırsanız grupta sormaktan çekinmeyin.

bir miktarını eth dan weth a çevirdim bu arada. teklif ile almayı da deneyeceğim. yavaş yavaş kasayı büyüterek ilerlemeyi planlıyorum.

bir kaç gün önce giriş yaptığım pazar.

bakalım 1-2 haftaya patlamazsa eğer ana paramı çekip takılmayı düşünüyorum.

6 ay sonra editlerim sanırım burayı.

tahminimden hızlı bir süreç olursa gene editlerim herhalde.

ama şuan herkes uzaktan bakıp girmeye korktuğu için giriyorum (swh).

geçtiğimiz yıl para piyasalarında efsane bir batış sergiledim.

borsaya girdim elime verdiler, fx e girdim feleğim şaştı, coin işinde kâr da ettim zarar da(swh), bakalım buradan çıktık çıktık. yoksa amerikaya gidip uber videosu çekip borcu kapatmaya çalışırım herhalde (swh).

edit:nft tavsiyeleri için yeşillendirenler oluyor. giveaway vs.(nft çıkaranlar beğeni etiket vs ile çekilişle nft dağıtıyorlar, para ayırmak istemeyen arkadaşlar bunları takip edebilir) paylaşımı bilgilendirmeleri için bir telegram kanalı kurdum. ilk etapta 10 kişi almayı planlıyorum. çünkü fazla kişi ile ilgilenecek zaman ayırmam zor olacak. sonrasında ilerleriz belki bakalım.
    telegram kanalı: link silinmiştir.

tüm bu yazılar asla yatırım tavsiyesi değil, tamamen öğrenme ve öğrendiklerini aktarma çabasıdır.
  • solanart'da lunaria var. marketteki en ucuz nft'ler.
    1 tane aldım, 0.43 sol'den aldım, şu an floor price 0.50.

bekliyorum, bu masada da varım demek için :) neler olacak göreceğiz...

edit : 0.59 oldu.
    edit: 1 sol'den sattım. temiz.
  • nft işi saatli bomba gibidir, alıp elden çıkarabildiğiniz sürece iyi ama birinde patlayacağı kesin.
  • çok fazla giveaway yapılan projeler var ama tabi ki projenin başından yakalamak gerekiyor. örnek olarak
  • altcoin tavsiyeleri başlığındaki coinlere göre getiri potansiyeli çok daha yüksek coinleri ihtiva ederse efsane olacak olan başlık.
    (bkz: arkadaşlar hazır mıyız)
  • bu konuda altın anahtar alacağınız nft eserlerin tanınan kişi, kurum yada kuruluşa ait olmasıdır. komşu mimar fehmi abinin çizdiği komikli gergedan serisini 5-10 dolardan alır gene 5-10 dolara satmaya çabalar durursunuz yoksa.

elbette istisnalar olabiliyor ancak kesin getirisi olmayacak şeyleri almak para saçmak ve kumar demek.

alınabilecek şeylere de örnek olarak, binance’in ilk yarattığı nft serisi olan bunun gibi uygun fiyatlı trophyler bir örnek. creator binance olup, ilk dağıtılan seri olduğundan gelecekte 5 yada 6 haneli dolardan rakamlara yükselmesi büyük ihtimal. bu nedenle bu fiyatlar ciddi alım fırsatı.

buna benzer creator ı sağlam olan nft ler aramalı bunlara yatırım yapmalısınız.
  • nft community mint için fiyat ve potansiyel olarak, fluffy polar bears > doodles > coolcat...
hesabın var mı? giriş yap