şükela:  tümü | bugün
 • nippon housou kyoukai kelimelerinin kisaltilmasidir.@japon yayimcilik kurumu anlamina gelir. japonlarin devlet televizyonudur. bizim trt ye benzer. devlet kanali olmasina karsin bu kanali izleyen herkes aylik belli bir bedel odemek zorundadir.
 • japon devlet kanali.
 • gorevlilerinin her ay kapima gelerek aylik izleme bedeli ** * almaya calistiklari, her seferinde odememek icin bana binbir maymunluk yaptiran japon kurumu.
 • (bkz: mhk)
  (bkz: nkt)
 • nihon housou kyoukai isminin bas harflerinden olusur, japonya yayim cemiyeti demektir. en eych key diye okunur. ozerk bir kurumdur ama hukumete karsi pek tarafsiz olmamasi elestiri konusu olagelmistir. yasa geregi, evinde televizyon ya da benzeri bir alici olan herkes nhk'e aylik bir ucret odemek mecburiyetindedir. fert olarak degil mesken basina odenir, yillik on bes bin yen kadardir, uydu kanalini izlerseniz yirmi bes bin yen odemeniz gerekir. abonelerin evlerinin kapisina alacali renkli kolay farkedilir bir etiket yapistirirlar ki tahsildarlar zorluk cekmeden gelip aboneleri bulsunlar. nhk reklam kabul etmez. kendi yapimi programlarin diger yayin kuruluslarina satislarindan elde ettigi gelirler ve halktan topladigi yayim ucreti/vergisi ile gecinir. aldigi vergilere mukabil olarak secim sonuclari, meclis oturumlari, deprem haberleri gibi yayinlari yapma yukumlulugu vardir.
 • silk road gibi efsanevi bir belgeseli dünya kültür mirasına armağan etmiş japon trt'si!..
 • bu gün geleneksel japon çay seremonisinin yapıldığı bir bahçeyi tanıttılar. çay seremonisinin yapıldığı yere girmeden ellerin ve ağzın yıkandığı bir kuyu ve ya kaynak suyu vardı, kuyudan su almak için kullanılan kepçe bile sade, göze batmayan ama özenle yapılmış bir kaç işlemeye sahipti. zaten bahçeyi tanımlarken "çay seremonisinin yapıldığı çatısız bir oda" demeleri pek çok şeyi açıklıyor, seremoni bahçeye girildiğinde başlıyor, kapıların da sembolik anlamları var sanırım.

  seremoniyi anlattıkları program bitince günlük hayatın içindeki sanat eserleri ve projeleri tanıtan başka bir program başladı, bir kasabada, orada yaşayanların bire bir oranındaki silüetlerinin kullanıldığı çalışma oldukça duygusal konuşmalara sahne oldu.

  güzel televizyon kanalı ama haber programları sanki bir öncekinin aynısı gibi, peşi sıra izledim ve böyle bir izlenim edindim. sumo güreşi de bonus oldu.
 • japon kültürünü ve gerekli-gereksiz binlerce detayı tanıtmasının yanı sıra arada bir anime-manga ve popüler japon kültürü içerikli yayın yapan kanal.
 • ultra high definition video denemeleri bu kurumun önderliğinde devam etmekte, ilerde uhdtv ripleri görmeye başlarsak repleri asıl hakeden olacaklar.