şükela:  tümü | bugün
 • konu gelişimi olarak benzerlerinden farklı bir yapım. aynı zamanda bunun sonu iyi bitsin dediğim nadir izlencelerden biri.
 • düzenli hayatın monotonluğundan şikayet edenler ve fight club ı yere göğe sığdıramayanlara tavsiye edeceğim anime. evangelion , naruto , full metal alchemist süper mi diyorsunuz bir de bunu izleyin. çalış çalış nereye kadar diyenler , sevgilisinden veya hayatından şikayet edenler boş olan bir hafta sonunda önce tutunamayanları okusun sonra bunu son bölümüne kadar izlesin en sonunda da türkçe adı washington kalesinin azizi olan bir film vardı onu izlesin. bunları yaptınız ve hala şikayet ediyorsunuz ya da ben hiç bi şey anlamadım diyorsanız gökten mesih , mehdi ya da ne bileyim uzaylılar inse bile sizi kurtaramaz demektir . bu entry de insanlığa armağanım olsun.

  edit : ha unutuyordum. bunun başlangıç müziği çok dandik. bitiş müziği ise akla havslaya zarar bir şey onları dinlemeyin.

  edit 2 : ha bunda macera öyle süper kahramanlık vs vs hiç bir şey yok. kahramanımızın en fazla yapabildiği şey evinin yakınındaki parka gidebilmek. saatlerce izleyip küfür etmeyin sonra .
 • bütün bölümlerinin ismi welcome ile başlar.
 • şimdiye kadar izlediğim en "ciddi" animelerden biri. işlediği konu ve anime genel olarak geyik ve komedi ağırlıklı olsa da zaman zaman yapılan psikolojik çözümlemeler, işlenen ciddi konular izleyeni zaman zaman altüst edebilecek sertlikte olabiliyor. kesinlikle çoluk çocuk animesi değil, psikolojik durumu düzgün olmayanlar, depresyondakiler hiç izlemesin bile. hikikomoriliğe meyilli (hatta belki de yarı hikikomori sayılırım) her daim depresif bendenizi bazı bölümler çok kötü etkiledi açıkçası, pis koyuyor adama, ona göre. işte bütün bu sebeplerden dolayı da, izlediğim en iyi animelerden biri olabilir. animasyonları ve bilhassa müzikleri çok iyi zaten. bunun dışında hafif genshiken-vari oyun yapım süreci de ilgi çekici olabilir. izlenmeli, ama herkes tarafından değil.
 • nhk'ye hosgeldiniz
  anlamini tasir caponcada
 • kitabın yazarı takimoto tatsuhikonun yazdığı mangası, animesinden 10 kat daha depresiftir, karanlıktır, hatta daha derindir denebilir. ama ben animesini tercih ederim, hikaye çok daha güzel toparlanmış. ancak animedeki olaylar manganın sadece çeyreğini kapsıyor, manga biraz da burdan kaybediyor. çok fazla şey oluyor! ve hep aynı patterni izliyor olaylar, bir yerden sonra oeeh diyor insan. olayların gelişimi de biraz farklı sonuçlandığından mangası da tavsiye edilebilir ama animede içiniz karardıysa mangada depresyona gireceksiniz benden söylemesi.

  gelecekten gelen edit: bu arada animenin orjinali bir romandır, mangası da bu romandan uyarlamadır ancak anime versiyonu orjinal romanın izinden gider hikaye olarak. manga uyarlamasında da kitabın yazarının parmağı vardır ama hikaye başka noktalara gider orada, esas hikaye anime/romandaki yani.
 • beni hayata karşı duruşumdan soğutmuş animedir. hikikomori olmaktan sıkıntı çekenler izlesin.

  ayrıca, süper kötü bir sonu var bunun. tam 'hah hikayeye bişeyler oluyor' derken berbat bir şekilde bitmiştir. nitekim daha iyi olabilirdi.
 • izledikten sonra bir süre ne bilgisayar oyunu oynayabileceğiniz, ne de film, dizi, anime izleyebileceğiniz, eskisi gibi olmanızı engelleyebilecek bir anime. insan kendini sorgulamaktan alıkoyamıyor.
 • son zamanlarda pisikolojimi en derinlerden etkileyen anime serisidir,

  bir yandan drama verirken o dramanın içinden deliler gibi gülebiliyorsunuz, ama gülerken aynı zamanda kalbiniz acıyor. serideki birçok bölümde modern çağın psikolojik hastalıklarından bahsediyor. bunlar eve kapanmak, evden çıkmakta güçlük çekmek, online oyun bağımlılığı, büyükşehirlerde yalnızlaşma bunların yarattığı özgüven eksikliği, porno (hentai) konularını derinlemesine içermektedir. eminim izlerken bu sapkın davranışlardan bazılarını yaptığınızı fark edeceksiniz. işin güzel yanı, bu sapkın davranışların, insanı nerelere kadar götürebileceğini, en uç örneklerle izleyiciye yansıtmış bir seridir.

  spoiler:

  özellikle kendini online oyunlara kaptırdığı bölümlerde bu dediğim durumu en şiddetli şekilde fark edebilirsiniz

  spoiler:

  sonuç olarak izlenmelimi izlenmemelimi bilemiyorum.yararlı yada zararlı olabileceği hakkında bir fikre sahip değilim. sadece farkındalığınız artacaktır, buna garanti veririm.

  bu güzel animenin animeou forumundaki arkadaşlar fansub ını yapmışlar. oradan indirebilirsiniz.
 • nhk ni youkoso adlı 10 numero capon animesinin ingilizce adıdır efendim. ne zaman bu anime ile ilgili entry okuyasım gelse, caponca adını hatırlayamadığımdan mütevellit bayağı tırmalarım. işbu entry de, ben tırmaladım başkaları tırmalamasın deyu yazılmıştır.

  animemizin muhteşem bitiş müziğini de eklemek ister bu deli gönül. sebepsizce hunharca...

  yıl olmuş 2013 hala entry taşıyosunuz olm editi: şimdi sevgili okuyucu kardeş eskiden bu başlık, welcome to nhk idi. tabii sedet ve adamları başlığı taşıyınca, böyle garip kekremsi bir entari ortaya çıkmış. işte bunlar cehape zihniyetli adamlar. aman neyse idare ediverin işte. bu arada entariyi oylayan kardeş, sana da teşekkür ederim bana bu entariyi görüp bu eklemeyi yapma fırsatını verdiğin için. fırsatını buldun ya fırsatını

hesabın var mı? giriş yap