şükela:  tümü | bugün soru sor
 • konu gelişimi olarak benzerlerinden farklı bir yapım. aynı zamanda bunun sonu iyi bitsin dediğim nadir izlencelerden biri.
 • düzenli hayatın monotonluğundan şikayet edenler ve fight club ı yere göğe sığdıramayanlara tavsiye edeceğim anime. evangelion , naruto , full metal alchemist süper mi diyorsunuz bir de bunu izleyin. çalış çalış nereye kadar diyenler , sevgilisinden veya hayatından şikayet edenler boş olan bir hafta sonunda önce tutunamayanları okusun sonra bunu son bölümüne kadar izlesin en sonunda da türkçe adı washington kalesinin azizi olan bir film vardı onu izlesin. bunları yaptınız ve hala şikayet ediyorsunuz ya da ben hiç bi şey anlamadım diyorsanız gökten mesih , mehdi ya da ne bileyim uzaylılar inse bile sizi kurtaramaz demektir . bu entry de insanlığa armağanım olsun.

  edit : ha unutuyordum. bunun başlangıç müziği çok dandik. bitiş müziği ise akla havslaya zarar bir şey onları dinlemeyin.

  edit 2 : ha bunda macera öyle süper kahramanlık vs vs hiç bir şey yok. kahramanımızın en fazla yapabildiği şey evinin yakınındaki parka gidebilmek. saatlerce izleyip küfür etmeyin sonra .
 • bütün bölümlerinin ismi welcome ile başlar.
 • nhk'ye hosgeldiniz
  anlamini tasir caponcada
 • karakterlerin tepkileri ve replikleriyle gülmekten yerlere yatıran bir çeşit requiem for a dream havasındaki light novel, manga ve anime.

  örn; ultra otaku yamazaki anime dünyasındaki kızların mükemmelliğini anlatırken:

  "sony! honda! bırakın kedi-köpek şeklinde robotlar yapmayı (elindeki maid kostümlü taş anime figürini kızı göstererek) bundan yapın gençliği kurtarın!!!" (yamazaki'ye yürekten katılıyorum ama maalesef amaçlarımız farklı ben işin sadece maid kısmındayım*)
 • beni hayata karşı duruşumdan soğutmuş animedir. hikikomori olmaktan sıkıntı çekenler izlesin.

  ayrıca, süper kötü bir sonu var bunun. tam 'hah hikayeye bişeyler oluyor' derken berbat bir şekilde bitmiştir. nitekim daha iyi olabilirdi.
 • izledikten sonra bir süre ne bilgisayar oyunu oynayabileceğiniz, ne de film, dizi, anime izleyebileceğiniz, eskisi gibi olmanızı engelleyebilecek bir anime. insan kendini sorgulamaktan alıkoyamıyor.
 • son zamanlarda pisikolojimi en derinlerden etkileyen anime serisidir,

  bir yandan drama verirken o dramanın içinden deliler gibi gülebiliyorsunuz, ama gülerken aynı zamanda kalbiniz acıyor. serideki birçok bölümde modern çağın psikolojik hastalıklarından bahsediyor. bunlar eve kapanmak, evden çıkmakta güçlük çekmek, online oyun bağımlılığı, büyükşehirlerde yalnızlaşma bunların yarattığı özgüven eksikliği, porno (hentai) konularını derinlemesine içermektedir. eminim izlerken bu sapkın davranışlardan bazılarını yaptığınızı fark edeceksiniz. işin güzel yanı, bu sapkın davranışların, insanı nerelere kadar götürebileceğini, en uç örneklerle izleyiciye yansıtmış bir seridir.

  spoiler:

  özellikle kendini online oyunlara kaptırdığı bölümlerde bu dediğim durumu en şiddetli şekilde fark edebilirsiniz

  spoiler:

  sonuç olarak izlenmelimi izlenmemelimi bilemiyorum.yararlı yada zararlı olabileceği hakkında bir fikre sahip değilim. sadece farkındalığınız artacaktır, buna garanti veririm.

  bu güzel animenin animeou forumundaki arkadaşlar fansub ını yapmışlar. oradan indirebilirsiniz.
 • depresyondaysanız veya depresyona meyliniz varsa kesinlikle izlememeniz gereken bir anime. gerçi arada ufak tefek güldüren tarafları da var ama serinin genel karamsar havasını pek yumuşatmıyor. izleyeli baya oluyo ama aklımda kalan bir iki şeyi paylaşayım:

  --- spoiler ---
  öncelikle animede en çok eğlendiğim bölümler satou'nun kendini online oyunlara verdiği bölümlerdi. oyundaki olayları çok güzel yansıtmışlardı. en çok gerildiğim bölüm ise toplu intihar edecekleri bölümdü. ulan atlayacaklar mı acaba gerçekten yoksa vaz mı geçecekler diye psikopat oluyorsunuz.

  bir de animeyi uzun zaman önce izlemiş olmama rağmen hala pururin şarkısı arada bir dilime dolanır. ulan nasıl bir melodiymiş arkadaş virüs gibi bişey.

  serinin mutlu sonla bitmesi beni çok sevindirmiştir. onca bölüm gerildikten sonra bu lazımdı bize. gerçi tabi mutlu son kime göre neye göre?

  ayrıca online oyunlara aşırı bağımlı olmuş ve odasından hiç çıkmayan çocuğun akıbetine de gerçekten çok sevinmiştim. bu da animedeki ufak tefek insanı sevindiren olaylardan biriydi.

  son olarak animenin bitiş şarkısı gerçekten çok hoşuma gidiyor. özellikle şarkının başındaki piyanoyla çalınan kısım çok güzel.

  --- spoiler ---
 • nhk ni youkoso adlı 10 numero capon animesinin ingilizce adıdır efendim. ne zaman bu anime ile ilgili entry okuyasım gelse, caponca adını hatırlayamadığımdan mütevellit bayağı tırmalarım. işbu entry de, ben tırmaladım başkaları tırmalamasın deyu yazılmıştır.

  animemizin muhteşem bitiş müziğini de eklemek ister bu deli gönül. sebepsizce hunharca...

  yıl olmuş 2013 hala entry taşıyosunuz olm editi: şimdi sevgili okuyucu kardeş eskiden bu başlık, welcome to nhk idi. tabii sedet ve adamları başlığı taşıyınca, böyle garip kekremsi bir entari ortaya çıkmış. işte bunlar cehape zihniyetli adamlar. aman neyse idare ediverin işte. bu arada entariyi oylayan kardeş, sana da teşekkür ederim bana bu entariyi görüp bu eklemeyi yapma fırsatını verdiğin için. fırsatını buldun ya fırsatını