şükela:  tümü | bugün soru sor
 • büyük resmi gören bir arkadaş. sayın cumhurbaşkanımızın kandırılmalarını, u dönüşlerini, tüketime dayanan politikasını, pkk'ya zamanında kucak açmasını falan filan hem büyük resimden görüp dış mihrakları suçluyor.

  çiftçiyi bitirirken, tüketime teşvik ederken, mengi mengi diye pkklıları içeri sokarken, valilere "dokunmayın" derken, birkaç asabi işidliyi hastanelerimizde tedavi ederken, balyozun savcısı olurken, fetö'ye istedikleri herşeyi verirken sayın cumhurbaşkanımızın boğazına bu yahudi lobileri tarafından bıçak dayanmıştı.

  azıcık aynaya bak be aslanım. biz ergenekon kumpas derken darbeci olduk, siz fethullah hoca efendi derken biz fetöcü dedik diye zamanında dinsiz olduk, siz teröristlere kardeşim derken biz terörist onlar böyle olmaz derken kan sevici olduk, ekonomi üretime yatırım ile gelişir beton ve dış borçlanma ile gelişmez derken yatırımlarınızı kıskançlık ile bakan insan olduk.

  şimdi dolar fırlarken, ordumuz işid ile savaşırken, esed kalleşi esad kardeşim olmak üzere iken, içeri alınan pkk sırtımızdan teroristlik yaparken(allah allah neden acaba), fethullah hoca efendiniz fetö olduktan sonra dersiniz dış mihraklar dış mihraklar.

  yahudi lobisi de elbette var ama o adamların her dediğini yaparken bıçak dayamadılar boğazınıza
 • (bkz: aktroll)
 • normalde kendi nick'im altımdaki entry'lere cevap yazmayı düşünmüyordum ancak henüz okuduğunu bile anlamaktan noksan elbistan nick'ine sahip arkadaş mecbur bıraktı.

  benim kafamın karışık olduğunu söylemiş. son zamanlarda "başkanlık" sistemini desteklediğimi ama daha önce "başkanlık mı o da nesi" diyerek yorumladığı entry'imin görselini paylaşmış. enrty şu. (bkz: #60328627)

  enrty içinde yazdığım bir cümle şu: bunca şehit verildiği ve başkanlık sistemine doğru hızla gidildiği dönemde benim oy verdiğim davutoğlu'nun yanlışının ne olduğunu bana söylemiyorsa kimse makam derdindeler demektir.

  yani diyorum ki "abicim zaten başkanlığa doğru hızla gidiyoruz. zaten başkan olacaksın. neden başbakan değiştiriyorsun. hayırdır kişisel hırslara mı yenik düştün"

  bu arkadaş bir koyun gibi hiç düşünmeden sorgulamadan oy verdiği için benim bu sorgulayan tavrımı anlayamaz. bizleri akboy, aktroll gibi lakaplarla alaya alırlar ama gerçek troll kendileridir. bizler dava şuuru olan insanlarız ki bunu sizin kalbinizin kapasitesi anlamaya yetmez.

  daha benim yazdığımı anlayamayan bu arkadaş anayasa değişikliğini okuduğunu ve anladığını iddia ederek hayır oyu kullanacak. hayır oyu verenlerin çoğu da maalesef böyle.
 • "bizler dava şuuru* sahibi insanlarız ki bunu sizin kalbinizin* kapasitesi anlamaya* yetmez."

  bu tip insanlardan etrafımda çok gördüğüm için yazdıkları şeylerin gerçek durumlarını hemen tespit edebiliyorum. bunu yapabilmeniz için size de bu tip insanları güzelce incelemenizi öneriyorum.

  tanım: dindar, ahlaklı, şuurlu, kalb gözü açık, empati sahibi mümin kardeşimiz*.
 • tam bir (bkz: ak çomar) hiç tatava yapma
  (bkz: engelle) (bkz: başlıklarını engelle)
 • ıslamı, müslümanlığı savunacağım diye, akp ve akpli saçmalıklarını da savunmak zorunda kalan bir suser olarak tanımlayabilirim. bir troll veya kötü niyetli bir insan olduğu kanısında değilim.
 • gereksiz bir aktroll, okuduğum ilk entrysi ile engellemem bir oldu..engelle kurtul.
 • zeytin dalı harekatinda girisini görüp
  en begenilenlerine baktım.
  gordugum kadarıyla gayet güzel, mantıklı.
  herkesin her görüşü sana uyacak diye birşey yok begenmeyen eksiler geçer, bir sürü hakarete uğramış sabir dilerim kendisine.
 • ak it. engeli bas geç
 • büyük troll listemden nasıl kaçırmışım hayret.

  buz gibi ak troll.