şükela:  tümü | bugün soru sor
 • true detective 'le rüşt ispatına girerek şu saniye itibariyle ispatlamış bir yazar.
  adam roman yazarı aynı zamanda.
  budur rust'ın ve marty'nin ara ara felsefik konuşmalarının sebebi.

  ayrıca 01x04'te martin'in soru sorup gözdağı verdiği barmen rolündeydi. cameo olayı.
 • true detective izlerken aklıma takılan kim yazıyor bunları sorusunun cevabı. dizinin her sahnesinde hayatınızın bir noktasını sorguluyorsunuz.
 • bu manyak true detective'in sezonlarını yazmaya girişeceğinde kendini odaya falan kitleyip 24 saat aralıksız senaryo üzerinde çalışıyormuş. bu abimizin galveston adlı romanını yakın zamanda alıp okuyacağım.

  tam boşlukta yazan bir deli. ayrıca bu kurgu ustasını emrah serbes ile karşılaştıranlar olmuş, yapmayın agalar.. rust cohle diye birşey yarattı bu adam. behzat ç' nin okumuşu yani..
 • amerikalı emrah serbes. *

  ilk romanı galveston da filme uyarlanıyor.
 • ismini ileride daha çok duymak istediğim yazarlardan biri.

  batının tıkanmış steril sanatına gelecek cevaplardan biri daha.
 • bu abi true detective'in 2. sezonunda öyle bir iş yaptı ve öyle mükemmel bitirdi ki hbo 3. sezon onayı vermezse yarın el kaide'ye yazılır, uçuş kursuna başlarım.
 • 1975 new orleans, louisiana doğumlu. fakir, işçi-sınıfı, katolik bir ailenin çocuğu. çocukluğunda yaşadığı şehri* şöyle anlatır: "çokça fakirlik, aptal insanlar, çokça içki ve kavga ve sahtekarlık. ayrıca çokça fanatik dindarlık ve cahillik. burası savaşçı büyüdüğün sert bir yer." nic mutsuz bir çocukluktan ve şiddetin yaygın bir dil olduğu günlük yaşantıdan geldiğini ifade eder.

  çocukluğunda kitapları ya da başka entelektüel materyalleri olmadığını o sebeple çoğu vaktini doğada, ağaçlarla geçirdiğini söyler. sonraları sanata ve felsefeye yönelir. felsefe bölümünden mezun olduğu zaman akıl hocası addettiği profesör ölür. nic de yazarlığı bırakır austin, texas'a taşınır. burada 4 yıl barmenlik yapar. arada da teknik yazarlık yapmaktadır. sonraları arkansas üniversitesinde güzel sanatlar master programına dahil olur. 2005'te bitirir.

  bu programdan sonra iki kısa hikaye yazar: "ghost-birds" ve "between here and the yellow sea". ardından bir ulusal magazin ödülü alır. ve başka adaylıklar, ödüller, hikayeler..

  2010'da galveston romanını yayınlar. bu romanıyla da bir takım ödüller kazanır ve ününü artırır.

  şimdilerde true detective dizisi ile sanatını konuşturmakta. yolu açık olsun
 • şu kadar bayağı iş arasında çölde vaha gibi.
 • bir dönem ülkemizde yayınlanan cinayet isimli dizinin esin kaynağı olan the killing isimli american dizisinin yapımcısı ve yazarı. ki bu dizi de danimarka kökenli forbrydelsen isimli bir diziden esinlenme. bilmeyenler için cinayet 3 bölüm sonra yayından kalkmıştı.
 • kalemini samuray kılıcı gibi kullanan roman yazarı - senarist.