şükela:  tümü | bugün
 • kavgada söylenmesi doğru olmayan bir tabir, referans verirken "arkadaşı fazla tanımam, kefil de olmam, anla işte" anlamına gelir.
 • türkçe karşılığı nazik adam, kibar adam anlamına gelen kelime topluluğudur. ancak bazı çevrelerce sonundaki guy malesef gay ile karıştırıldığı için yanlış algılanmaktadır, oysaki durum tamamiyle bambaşkadır*
 • (bkz: efendi adam)
 • benim lügatımda yavşak kelimesinin çevirisidir.

  sözlerimi yanlış anlamayın, iyi davranan insanlar olabilir. bu insanlar dürüsttür, doğrudandır, saçma sapan gizli kontratlar yapmazlar kafalarında ve çatışan çıkarlarda kendi çıkarlarını savunurlar.

  nice guy'lar ise böyle değil. gerçekten, kendimi önceden o kategoride gören biri olarak söylüyorum bunu. bir şeyi doğrudan söylemez, yüzleşmeden kaçar/kaçınır ama pasif-agresif dolaylı formlarla ortaya koyarlar.
  kendi menfaatlerinden yere vazgeçerler, siz aynısını yapmadınız diye sitemkar olurlar, laf sokarlar, sürekli dünya kendilerine haksızlık yapmış gibi gezerler.

  tiksinç amına koyayım, doğru düzgün erkek rol modeli olmayan nesiller bu "nice guy" tribindeki hastalıklı nesiller oluyor. sonra niye piç erkeği tercih ediyor filan diye de ağlarsınız.

  ek: tiksinmem geçmedi. problemlerini çözemeyip çözemeyip sonra bir gün delirip millete ateş açanlar da böyle tipler bu arada. evde yalnızdım bugün, film izliyordum. ev arkadaşlarından biri geldi, filmin sesinden rahatsız olduğu belliydi ama ses etmedi. ben de karar verdim, herif benden doğrudan rica etmeden kısmayacağım sesi, ederse de ikiletmeden kısacağım diye. farkındaydım çünkü fazla olduğunun, ama keyfime bakıyordum. çatışan menfaatler işte. adama sordum nasılsın iyi misin diye, iyi olduğunu söyledi. yüzünden müzik sesiyle bir problemi olduğu anlaşılmasına rağmen.

  benzer bir şey demin oldu, karanlıkta film izliyordum salonda. adam salona geldi bir işi var diye, ışığı açsa hiçbir şey demezdim. adam karanlıkta zorlana zorlana halletti işini, beni rahatsız etmemek için. bir erkek olarak, başkası adına utandım amına koyayım. hem yazık, hem tiksinç. zombilik gibi. zombilik de hem yazıklı hem tiksinçli.
 • bugün itibariyle tekrardan dahil olduğum aggettivo
 • (bkz: meriç)
  (bkz: simp)
 • kardesler, simdi bu nice guy, yakısıklı degilsin ama iyi kalplisin anlamı mı tasıyor,, ben yakısılı gibi algıladım...