şükela:  tümü | bugün
  • crypto coin mining işlemlerinde bilgisayarınızın gpu'sunu kiralamanıza olanak tanıyan gözlemlediğim kadarıyla ekran kartı mining işlemlerinde en yüksek geliri sağlayan programdır/platformdur kendileri.

çalışma şekli şu şekilde izah edilebilir. gereksiz ve türlü türlü ayar yapılması gereken bütün miner'ları bünyesinde hali hazırda barındırmaktadır. programı ilk açtığınızda ekran kartınızda testler yürütür ve miner'ların performansını ölçer daha sonra her saat başı en karlı olan crypto coin'i sizin yerinize seçip kazmaya başlar. ödemeleri doğrudan bitcoin hesabınıza bitcoin cinsinden alabilirsiniz. kendileri siz potansiyel olarak işinize yaramayacak tüm o coinleri otomatik olarak sizin için bitcoine çeviriyorlar.

anlık olarak günlük kazanacağınız para miktarını ve şu an hesabınızda bulunan parayı da program üzerinden görebilirsiniz. ödemeleri günlük olarak hesabınıza yapıyorlar. 2 haftadır bu program ile ilgileniyorum ve şu an 180 tl kadar kazancım oldu (ikinci 1070 kartı aldım geçen hafta :) )

örnek: https://hizliresim.com/nw1zl5

eğer ilgilendiyseniz, sizi bu platform ile tanıştırmamın şerefine sizden hiçbir götürüsü olmayacak bu referans koduyla üye olursanız memnun olurum. teşekkürler.

https://new.nicehash.com/?refby=394145
  • yöneticileri web sayfalarında yayınladığı duyuru ile kısa sürede tekrar açılacağını duyurmuşlardır. nicehash'in uçmasıyla birlikte sudan çıkmış balığa dönen ben, girdiğim alternatif arayışları sonrasında muadilini bulduğumu düşünüyorum. bu esnada denediğim alternatifler sırasıyla winminer, awesome miner ve son olarak kryptex oldu.

winminer, nicehash gibi kullanımı oldukça basit, kârlılığa göre otomatik olarak miner ve algoritma değiştiren bir miner arayüzü. yukarıda belirtildiği üzere ödeme alabilmek için en az 10 usd kazanca ulaşmanız gerekiyor. paranızı bitcoin, ethereum, paypal, amazon gift card, vs. olarak alma olanağı sağlıyor. yalnız sistemde bir şark kurnazlığı mevcut, o da şu ki: mine ettikten sonra onaylanan miktar hesabınızda satoshi olarak değil, dolar olarak saklanıyor. yani varsayalım ki hesabınızda 10 dolar var. bu meblağ siz mine etmeye devam ederken btc/usd oranı 15000'den 17000'e ilerlediğinde sizin hesabınızda hala 10 dolar olarak kalmaya devam ediyor.

10 dolara ulaşıp parayı çektikten sonra ikinci alternatif olarak awesome miner'i denedim. bu program nicehash ya da winminer gibi bir üyelik sistemine sahip değil, paranızı da kendine ait bir havuzda biriktirmiyor. size sadece kendi belirleyeceğiniz bir havuzda mining yapabilmeniz için bir arayüz sağlıyor. diğer alternatiflerine kıyasla oldukça komplike bir program, bu konuda tecrübesiz olanlar veya uğraşmak istemeyenler için pek uygun sayılmaz. belirlediğiniz havuza üyeliği, gerekli ayarları vs. manuel olarak ayarlamanız gerekiyor. awesome miner size anlık kârlılığa göre otomatik miner/algoritma değişimi imkanı sunuyor. yalnız cpu mining konusunda çok zayıf, içerdiği miner (xmr-stak yok mesela) cpu'yu tam anlamıyla kullanamıyor.

awesome miner'dan kısa sürede kurtulduktan sonra nicehash subreddit'inde denk geldiğim ve yeni açılmış başka bir mining servisi ile karşılaştım: kryptex. bu yazılım nicehash'den de basit bir arayüze sahip. web sitesinden üyeliğinizi tamamlayıp programı indirdikten sonra, ilk çalıştırmanızda benchmark yapıyor devamında ise otomatik olarak mining aşamasına geçiyor. ayarlarda size cpu mining'i açıp kapatma imkanı dışında bilgisayar kullanılıyorken mining'i durdurup boş boş duruyorken otomatik mining'e başlayan "lite mode" mevcut. kryptex ile getiri olarak nicehash'e oldukça yakın getiri elde ediyorum.

para çekme limiti de oldukça düşük, birikiminiz 20 bin satoshi olunca çekim yapabiliyorsunuz. miktardan bağımsız olarak çekim başına 10 bin satoshi komisyon alıyor, bu yüzden parayı en az 100 bin satoshi civarı birikime ulaştıktan sonra çekmek daha mantıklı. mine ettiğiniz birikim btc cinsinden saklandığı için çekmek için biriktirdiğiniz para kur değişimlerinden etkilenmiyor, btc olarak aynı kalıyor.

ayrıca kryptex'de referans sistemi de mevcut, sizin referansınızla üye olan kullanıcıların mining kazancının %10'u kadar bir kazanç sizin hesabınıza yükleniyor. üye yaptığınız kişinin bir kaybı olmuyor. gönül isterdi ki referans sistemi dropbox örneği gibi her iki tarafa da avantaj sağlasın.

son olarak, tüm miner programları gibi kryptex de virüs/trojan olarak algılanabiliyor. bunun için windows defender ve ayrıca antivirus programınızdan aşağıdaki klasörleri (kullanıcı adınız neyse ona göre düzenleyerek) istisnalara eklemeniz gerekebilir:

c:\users\kullanıcı_adı\appdata\local\kryptex\*.*
    c:\users\kullanıcı_adı\appdata\roaming\kryptex\*.*

kryptex.org web sitesi
    kryptex – referans içeren link

edit: imlâ
  • şimdi o bitcoincilerin götte yanma hissi başlamıştır.

65 milyon dolares bana yeter dedi , website sahibi tüccar olduğunu iddia eden takascı , bavulu aldı uzadı. zaten takip edilemiyor dedi.

kim yaptı , hep o miki hackerler.
  • ortalık karışmış. kendilerine bağladılar diyenler bile var.

https://www.reddit.com/…_else_smells_an_inside_job/

o değil de bu miningciler greve falan giderse ne olacak ben orasını merak ediyorum.
  • şu ana kadar bir yamuğunu görmediğim sistem

bir adet lap top gtx 970m ve gtx 1060 ile yaklaşık 50 dolar ayda geliyor
  • hacklendiği ve 56 milyon euro değerinde bitcoin'in çalındığı söyleniyor. https://medium.com/…cy/nicehash-hacked-197f9f1af6b7
  • muadili olarak winminer denenebilir. 10 usd'lik kazanca ulaştığınızda parayı hesabınıza transfer edebiliyorsunuz şimdilik. bu bakımdan nicehash'tan daha iyi ama henüz nicehash kadar stabil değil.
  • hacklenmiştir ve tüm btc'ler gitmiştir.

https://www.reddit.com/…ease_statement_by_nicehash/
  • hacklendiğini, cüzdanlardaki btclerin çalındığını resmi olarak duyurmuştur. hadi ben 40 dolar kaybettim, bu işe ciddi yatırımlar yapanlar ne olacak? basit bir açıklamayla paranız hiç oldu deniyor. bitcoin iyi yükseliyor ama unutmayın böyle bir açıklamayla bir gecede sıfırlanabilirsiniz.