şükela:  tümü | bugün
  • crypto coin mining işlemlerinde bilgisayarınızın gpu'sunu kiralamanıza olanak tanıyan gözlemlediğim kadarıyla ekran kartı mining işlemlerinde en yüksek geliri sağlayan programdır/platformdur kendileri.

çalışma şekli şu şekilde izah edilebilir. gereksiz ve türlü türlü ayar yapılması gereken bütün miner'ları bünyesinde hali hazırda barındırmaktadır. programı ilk açtığınızda ekran kartınızda testler yürütür ve miner'ların performansını ölçer daha sonra her saat başı en karlı olan crypto coin'i sizin yerinize seçip kazmaya başlar. ödemeleri doğrudan bitcoin hesabınıza bitcoin cinsinden alabilirsiniz. kendileri siz potansiyel olarak işinize yaramayacak tüm o coinleri otomatik olarak sizin için bitcoine çeviriyorlar.

anlık olarak günlük kazanacağınız para miktarını ve şu an hesabınızda bulunan parayı da program üzerinden görebilirsiniz. ödemeleri günlük olarak hesabınıza yapıyorlar. 2 haftadır bu program ile ilgileniyorum ve şu an 180 tl kadar kazancım oldu (ikinci 1070 kartı aldım geçen hafta :) )

örnek: https://hizliresim.com/nw1zl5

eğer ilgilendiyseniz, sizi bu platform ile tanıştırmamın şerefine sizden hiçbir götürüsü olmayacak bu referans koduyla üye olursanız memnun olurum. teşekkürler.

https://new.nicehash.com/?refby=394145
  • yöneticileri web sayfalarında yayınladığı duyuru ile kısa sürede tekrar açılacağını duyurmuşlardır. nicehash'in uçmasıyla birlikte sudan çıkmış balığa dönen ben, girdiğim alternatif arayışları sonrasında muadilini bulduğumu düşünüyorum. bu esnada denediğim alternatifler sırasıyla winminer, awesome miner ve son olarak kryptex oldu.

winminer, nicehash gibi kullanımı oldukça basit, kârlılığa göre otomatik olarak miner ve algoritma değiştiren bir miner arayüzü. yukarıda belirtildiği üzere ödeme alabilmek için en az 10 usd kazanca ulaşmanız gerekiyor. paranızı bitcoin, ethereum, paypal, amazon gift card, vs. olarak alma olanağı sağlıyor. yalnız sistemde bir şark kurnazlığı mevcut, o da şu ki: mine ettikten sonra onaylanan miktar hesabınızda satoshi olarak değil, dolar olarak saklanıyor. yani varsayalım ki hesabınızda 10 dolar var. bu meblağ siz mine etmeye devam ederken btc/usd oranı 15000'den 17000'e ilerlediğinde sizin hesabınızda hala 10 dolar olarak kalmaya devam ediyor.

10 dolara ulaşıp parayı çektikten sonra ikinci alternatif olarak awesome miner'i denedim. bu program nicehash ya da winminer gibi bir üyelik sistemine sahip değil, paranızı da kendine ait bir havuzda biriktirmiyor. size sadece kendi belirleyeceğiniz bir havuzda mining yapabilmeniz için bir arayüz sağlıyor. diğer alternatiflerine kıyasla oldukça komplike bir program, bu konuda tecrübesiz olanlar veya uğraşmak istemeyenler için pek uygun sayılmaz. belirlediğiniz havuza üyeliği, gerekli ayarları vs. manuel olarak ayarlamanız gerekiyor. awesome miner size anlık kârlılığa göre otomatik miner/algoritma değişimi imkanı sunuyor. yalnız cpu mining konusunda çok zayıf, içerdiği miner (xmr-stak yok mesela) cpu'yu tam anlamıyla kullanamıyor.

awesome miner'dan kısa sürede kurtulduktan sonra nicehash subreddit'inde denk geldiğim ve yeni açılmış başka bir mining servisi ile karşılaştım: kryptex. detayı bilgi için: (bkz: #72816439)

edit: imlâ ve kryptex başlığına bkz.
  • tekrar aktif olmuş ve karlılık tablosuyla aklımı çelmeyi başarmışlardır. "mal mısın oğlum böyle güvenilmez olduğu belli olmuş olan siteye mining yapacaksın?" diye haklı olarak soranlar olacaktır ama hack olayından sonra 2fa koruması eklemişler siteye, google authenticator ile giriş yapabildiğim sitelere anlamsız bir güven duygusu besliyorum içimde. :)

bahsettiğim karlılık tablosu 2018'de zamlanacak haliyle elektrik parası yazılarak hesaplanınca şu şekilde oluyor. bu tabloyu görünce de yine kendi kendime şunu dedim "ulan adamlar parayı iç ettilerse bile 4600 btc ile gözleri çoktan doymuştur, bi şans daha ver bu sisteme".

burada da referans link olayı varmış ayrıca, tekrar girdiğimde fark ettim. sizin kazacağınız btc'lerin %5'i bana tanımlanıyormuş eğer benim referans linkimden kaydolursanız. buradan kaydolmayı tercih ederseniz sevinirim, teşekkürler.

edit: nvidia gtx 1070 8gb ile reel mining getirisinin ekran görüntüsü (az önce aldım) şu şekildedir.

edit 2: othervoices nickli yazarın bilgilendirmesi oldu, site üzerindeki wallet adresine mining yapmak zorunda değilmişim, direkt olarak kendi wallet adresime mining yapabiliyormuşum ancak ödeme limiti 0.01btc oluyormuş o şekilde yaparsam. aylık 0.00924 btc kazabildiğime göre bu yöntemi tercih edeceğim sanırım.
  • 70$ civarı benimde kazdığım btc gitti..
    yapcak birşey yok herifler 4700 btc hackledi..
  • kripto para dünya gerçekten aşırı gerizekalı insanlarla dolu. adam ın kurduğu cümle aynen şu "doların 13.000'den 10.000 dolara düştüğü gün geliyor buraya" verdiğim cevap " düşen dolar değil btc gerizekalı"
    dolar 13000 den 10000 e mi düştü?
    hadi gerizekalısın ,beynin yok metematiğin de mi yok ? dolar 13000 den 10000 e düşmüş ,komik gerçekten.

btc deki düşüş oranından daha çok, yükseliş oranından daha çok gelirdeki dalgalanmanın sebebini sordum, ne sorduğumu anlamayıp aklınca laf sokup rpim yapma derdine giren adam nicehash sistemini anlatıyor.

hadi ya btc kazanıyorum ben şimdi he mi?

mining den hiçbir bok anlamadığın da ortada zaten.

an itibari ile gelirler btc nin %10 a yakın yükselişi ile %25 oranında arttı.
  • daha hala anlamiyor adam. bu kafayla insaat firmasi sahibi(!) olduguna gore ya torpilli ya da babadan sansli.

fakat hala su katilmamis %100 salaksin. cunku hatani anlayamadigin gibi baskalarini kendi vasiflarinla etiketliyorsun.

bak hala "dolar degil btc kazancim dustu" diyor.

daha sitede farkli altcoinler kazilip onun btc'ye donusturuldugunu de bilmiyor. btc duserken butun altcoinlerin btc karsisinda degerinin dustugunu de bilmiyor.

ınsaat firmasi kurdugunda "cimento ne?" diye sormustur bu kesin.

ben ac karnimi doyururum sen elektrik faturani odemeye bak. cunku artik niyeyse bugun de dusmustur kazancin.
  • şu ana kadar bir yamuğunu görmediğim sistem

bir adet lap top gtx 970m ve gtx 1060 ile yaklaşık 50 dolar ayda geliyor
  • ortalık karışmış. kendilerine bağladılar diyenler bile var.

https://www.reddit.com/…_else_smells_an_inside_job/

o değil de bu miningciler greve falan giderse ne olacak ben orasını merak ediyorum.
  • mining e ufaktan başlayayım diyerek 2 gün önce gtx 1080 aldım. henüz kutusunda duruyor kart yanına 1 adet daha alayım ve 2 kartlık ufak bir rig yapayım derken , 2 gün önce 213 dolar olan 1080 in elektrik hariç kazancının şu an aylık 130 dolara düştüğünü gördüm.
    bu kadar sert bir düşüş anlık olarak mı oluyor yoksa anormal bir durum mu var ? bilen birisi yardımcı olursa sevinirim.