şükela:  tümü | bugün
  • tarihin yenilgi yuzu goren ilk dream team`ine cagrilan ncaa oyuncusu, kansas universitesi ogrencisi, henuz 6'9'' ve 250 lb. kendisi, ayrica playboy dergisi tarafindan 2002-03 preseason all-american secilmistir*
  • 2004 olimpiyatlarında muhtemelen dream team forması giyecek.
  • 2003 nba draftinde 12. sıradan seattle supersonics tarafından seçildi.
  • greg oden, shane battier gibi isimlerin oynayamayacaklarını açıkladıktan sonra milli takıma seçilen uzun. milli takımda oynamak bir gururdur benim için demiş. şimdi hedefim avrupada oynamak demiş. (fotomaç duy sesimi)
  • oklahoma city thunder ile yeniden anlaşmış.
  • nba'in en zeki uzunlarindan biri, belki birincisi.. bu klasmanda büyük rekabet olmaması da lehine.
  • play off'un başlamasıyla olumlu yönde adeta evrim geçiren uzun. bilmiyorum daha önceden de bu kadar mücadele ediyor muydu ama eminim ki daha önceden bu kadar yararlı olmuyordu. savunmada blok yapıyor, hücum faulü yaptırıyor, şut kaçırtıyor ribaunt alıyor; hücumda çok doğru şekilde pozisyon alıyor, takip smaçlarıyla sayı buluyor, faul aldırıyor ve serbest atışları sayıya çeviriyor, hücum ribaundu alıyor... kısacası her şeyi yapıyor. ibaka ve perkins'in etkisiz kaldığı şu dönemde oklahoma için en azından durant kadar önemli işler yapıyor. böyle devam etmesi ümidiyle.
  • hakemler sayesinde playofflarda sınıf atlamış gibi görünen oyuncu. belki de atlamıştır tamam ama her maç 10 faulu var bu adamın dallas serisinde. hani bi yıldız faulu olayı vardı nba de ne oldu o diye merak etmekteyim, hani şu mavs - heat finalinde wade a çalınanlardan.
  • thunder'da seattle yıllarında da takımda bulunmuş 2 isimden biri. diğeri de sadece çaylak sezonunda seattle forması giymiş kevin durant. oklahoma city'nin en kıdemli adamıdır. 11 senedir takımdadır.
    hatırlıyorum da zamanında çok atletik olduğundan, büyük gelecek vaad ettiğinden bahsedilirdi hep. hatta çaylak sezonunu omuz sakatlığı yüzünden kaçırmıştı. meşhur 2003 draftı seçimlerindendi.

bayrak adam.
  • meyve veren agac taslanir sozunun en buyuk orneklerinden biri olan oyuncu.