• (bkz: nick fallin)
 • bu ak$amki trafikten saglam psikolojiyle, asmadan kesmeden cikmi$ olmasini diledigim, kedisiyle ayni damak tadina sahip oldugumuz $eker mi $eker insan. ***
 • kafasını tadilata alıyor zaman zaman, dış cephe ve boya badana olaylarına giriyor ama asla kafa ütülemiyor. o ütüsüz kafanın içindeki cevherin hastasıyaz...
 • hayatı fransız okullarında hazırlık okumakla geçmesine rağmen 10 yıldır
  ağzından bir adet fransızca cümle cıktığına tanık olamadım. 10'lu
  yaşlarımızın neredeyse her gününü aynı salonun parkelerinde birlikte
  koşuşturarak geçirdiğim, kroslarda yan yana aynı tempoda seyrederken
  hayatı sorgulamaya birlikte başladığımız, özellikle yine böyle bir ağustos
  sıcağında iştirak etmek durumunda kaldığımız kros sırasında ortaya attığı, jigololuğun
  basketboldan çok daha az zahmetli, ve gelecek vadeden bir meslek olduğu,
  savına katılmaktan kendimi alamadığım en iyi dostum.

  erkekler için söylüyorum; herhangi bir bayanla geçirdiğiniz 1 saat içinde bilgi, güzel espri, neşe, eğlence, düzgün sohbet bakımından kazanımlarınızı 100 ile çarpın çıkan sonuç benim sevgili dostumla geçirdiğiniz 1 saate eşittir. bazen fikirlerinde çok serttir ama belli bir çizgiyi yakalamıştır.

  bunun yanında stephen king hastası; king ve benzeri yazarları okuduktan sonra artık yazmaya karar vermis,gelecek vadeden bir yazar.
 • battal boy sevebilen insanmış, büyük seçimleri hoşgele. *
 • entrylerini okudukça sözlükte böyle bi yazar varmış ben nasıl daha önce farketmedim dediğim, altıncı nesil olduğunu öğrenidğimde ise takdir ettiğim suser.
 • bir gün hoca komşusundan bir kazan istemiş. komşusu da vermiş. hoca almış kazanı, işini görmüş, sonra kazanın yanında bir tencereyle komşusunun kapısını çalmış. komşu, tencereyi görünce "hocam bu ne?" diye sormuş. hoca da "senin kazan doğurdu" cevabını vermiş. aman komşu buna bir sevinmiş bir sevinmiş. neyse, aradan bir zaman geçmiş, hocaya yine kazan lazım olmuş, gitmiş komşusundan istemiş. komşu memnuniyetle vermiş kazanı. ancak aradan zaman geçmesine rağmen kazandan hiç ses çıkmayınca hocanın kapısını çalmış. "hocam bizim bir kazan vardı, ne oldu o?" diye sormuş. hoca da "senin kazan öldü" demiş. bunun üzerine adam "aman hoca, hiç kazan ölür mü?" diye sormuş. hoca da cevabı yapıştırmış:
  - kazanın doğurduğuna inanıyorsun da öldüğüne niye inanmıyorsun be adam!

  kıssadan hisse: fazladan bir beyni yahut üçüncü bir gözü olduğuna inandığınız kimselerin, kalbinin de daha kırılgan yahut kendilerinin de daha alıngan olabileceğini hesaba katınız. katmayan suser.
 • bana genelev heyecanı içindeki genç, eşek siken köylü yakıştırmaları yap ağzımı açmayayım. “olabilir, demek ki böyle düşünüyor” diye geçiştireyim. beni hiç alakam olmadığı halde author’la karşılaştır, hele ki bunu author sözlükten ayrıldıktan sonra yap, üstüne üstlük yetişmemde hiçbir katkın yokken ve bu konuda bir fikrin dahi olmadığı halde “konorlar kolay yetişmiyor” edebiyatı yap, ağzımı açmayayım, bir şey demeyeyim. sonra, şu an yayında olmayan, ki aradan entry çekmek diye tabir ediliyor, bir başka entryde porno oyunculuğumdan falan dem vur,(aksilik bu ya “bir daha yazarsa ben de yazacağım” demiştim, entry ile birebir alakalı da değil hani) ve tüm bunların üzerine, sadece “kırılıyor ve alınıyor olabileceğimi” ima eden bir şey yazdığımda bunu “ayar kaygılı entry girmek” diye nitele. olacak şey değil yahu. af buyurun ama, tribünlere oynadığınızı düşünürüm.

  (not: daha önce tanım girildiği için ayrıca tanım girme ihtiyacı hissetmedim. nasılsa mikado'da tatildeymiş keh keh)
 • bir gun iki cocuk yolda agliyormus. hoca onlara demis 'neden agliyorsunuz' onlar da'kedimizi yikadik öldü'demisler. hoca da 'yikarsaniz ölür' tabi demis. cocuklarda 'yikarken degil sıkarken oldu 'demisler.

  kissadanhisse: bazen bi iyilik yapmak istersiniz veya iltifat vss. edersiniz, yaparsiniz her neyse sonucu sıcarsiniz.
 • analiz yeteneğine ve cümlelerin arasına serpiştirdiği eski kelimelere hayranımdır efendim. bir daha adam alacağım zaman, kendisine danışacağım zira şöyle bir analiz yapabilmiş, ense kökümde hissetmek istediğim bir ses bir nefestir bu zat efendim.
  (bkz: arbalest/#5063423)
hesabın var mı? giriş yap