şükela:  tümü | bugün
 • yöneticilerin hası, hukukçuların kralıdır lakin tersi pistir düz tutmakta fayda vardır.*
 • daha on sekizine yeni girmiş her dem neşeli güler yüzlü arıza avukat. ikisi bir arada nasıl oluyor bilmiyorum ama hem zeki hem de güzel.
  üstelik doğum günü diye paraya kıyıp içinden dansöz çıkan pasta yolladım ama frambuazlı değil diyip yememiş artist. *
 • gordugum kadariyla gayet kaba bir hukuk anlayisina sahip, bir avukatin normalde durmasi gereken yerden fersahlarca uzak bir yerde durarak, turkiye'nin adalet ve hukuk ile ciddi sorunlar yasayan savcilari gibi, ozgurlugu savunacagi yerde ozgurluge karsi cephe almis, kafasindaki yoruma gore sozlugu "tehlike"lerden koruyan, 'turk hukuku'nun fedaisi.
 • eşcinsel düşmanlığı karşısında gıkını çıkarmayan praetor. yürürlükteki mevzuat homofobikse sen de homofobik olmak zorunda mısın? ayrımcılık yapılamaz. bitti. mevzuatın ne dediğine değil, hukukun felsefesine bakacaksın. bazı ülkeler kanun devletidir, ancak "hukuk devleti" değildir. nickinne de "kanun adamı" olabilir; ancak "hukuk adamı" değil.
 • bence gayet "nesnel" olmayı becerebilen bir praetor, bir avukatın olması gerektiği gibi.
  eleştirilmesini anlayamıyorum.

  her başlıkta eleştiriliyor. bir yazar uçuruluyor, horaaa eleştiriliyor. bir entry siliniyor, horaa eleştiriliyor..
  bir an için popülizm rüzgarına kapılıp "ulan bu kadar kişi şikayetçi, iğrenç, berbat bir kişi heralde" diyip modlog'a giriyorum. ancak "hatalı ispiyon" gerekçesi ile silmediği entry'lere bakıyorum. eleştirilecek bir tarafı yok, bir hukukçu olarak neyin kanuna aykırı neyin aykırı olmadığını zaten bilir. ancak bunun yanında sözlük jargonunu, sözlük alt(-iç-)kültürünü ve format içi ile format dışını ayrıran çizgiyi gayet iyi bilen birisi olduğu belli.
  bu çizgiyi bilmeyenlerce eleştirilmesi gayet doğal. sen adama şahsi (direkt) hakaret yap, sonra nickinne silsin bunu, suçlu olsun.
  sen adama dolaylı yoldan eleştiri yap, nickinne silmesin bunu, "vay efendim bunu silmişti de bunu neden silmiyor diye" gene nickinne suçlu olsun.
  nickinne'yi eleştirmeden önce git formatı ve sözlük iç-kültürünü öğren.

  ayrıca 18 yaşında olduğunu öğrenmem şaşırttı beni tabi.

  edit: yaş konusunda sazanmışım tabi. nerde görmüşüm ben 18 diye yaf. :)
 • bir meslektaşım olarak avukatlığını bilmem, mesleki becerisine söz söylemek bana düşmez, haddime değil, öyle bir terbiyesizlik hayatta yapmam ama sildiği entry'lerden gördüğüm kadarıyla analiz yeteneği gelişmemiş kötü bir hukukçu kendisi. allah kendisine işi düşenlere acısın.

  torpille gelmişti değil mi , şu ekşi sözlük'ün küçük ortağının* kontenjanından?

  daha önce de yazmışım üstelik, tesadüf değilmiş demek ki: (bkz: #17700252)
 • göte girebilir gerekçesiyle entri silmenin suyunu çıkarmış moderatör veya preatör, neyse.
  fi tarihinde girmiş olduğum iki ayrı entride hıncal uluç'un 90 dakika adlı programı "piç ettiğini" söylemem üzerine entrimi gg gerekçesiyle silmiş.
  sanırım türkçe ile sorunu var. birinin bir şeyi "piç ettiğini" söylemek, o kişinin o şeyi "berbat ettiğini" söylemektir. tam olarak eleştiridir, hakaretin zerresini içermez. ama galiba kendisinin az gelişmiş bir algoritması var, "piç" gibi bir kelime görünce, "aha buldum" deyip siliyor.
 • herkesin birine özür borcu vardır. benimki de nickinne'ye. allah için nezaketini bozup kötü söz söylemedi bana hiç. önceden kendisine verdiğim sözleri tutacağımı bilsin şimdi. sourlines bileti almasam nasıl olsa karşılaşırız zirvenin birinde kendisi ile. o zaman acısını çıkarır benden. çıkarılacak canım çok ne de olsa...
 • aynı entry için hem hakaret etmedim hem de hakaretler baki kalacak şekilde entryi nasıl canlandırabilirim diye soru soran yazarlarla, yeni şafak yazarları için siki büyük ifadesinin kullanılmasının hukuken sorun yaratmayacağını iddia eden yazarlarla, orospu çocuğu diyemeyeceksem hislerimi nasıl ifade edeceğim diye soran yazarlarla ve de bkz vererek dilediği gibi küfredebileceğini iddia eden yazarlarla muhattap olmaktadır.

  bu pek özgürlükçü, sansüre karşı ve bizi taraflı davaranmakla suçlayan arkadaşlar kendi nicklerinin altına en ufak birşey yazıldığında bu adam bana açıkça hakaret etti neden uçurulmuyor, niye herhangi bir yaptırımda bulunmuyorsunuz demektedir ki ikiyüzlülük kavramı bu insanları açıklamaya yetmiyor..
 • kendisine ve kendisini eleştirenlere şiir yazdım, buyursunlar:

  haklısın haklı
  bence sen de haklısın
  hak aranır eğer varsa
  aranıp da bulunursa
  kimin hakkı kimde kalır
  eğer razı olunursa

  haklısın haklı
  bence sen de haklısın

  herkes ben haklıyım diyor
  haksız olan kimdir
  herkes en çok bana diyor
  razı olan kimdir
  bu nasıl hak aranışı
  bu nasıl hak dağılışı
  herkes farklı farklı ister
  bu nasıl fark yanılışı

  haklıyız haklı
  yaşadığımız için
  haklıyız haklı
  insan olduğumuz için

  edit: ben yazmamışım, nasreddin hoca'nın şarkısıymış.

  edit2: nasreddin hoca söylemiyormuş, orhan gencebay'ın rubaisiymiş.